1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Flasim per cmimet e kryptomonedhave

Tema tek 'Bitcoin' e hapur nga beharluu, 21 Prill 2017.

 1. Bushido King

  Bushido King Anëtar Aktiv

  Postimet:
  436
  Pëlqimet:
  119
  Pikë nga trofetë:
  43
  Nuk e di qka te them, mbetet te shihet shume heret eshte , ndoshta ti ki te drejte ndoshta une, njerz jem gabojme.
  Kjo eshte rruge e gjate, nuk eshte koncepti qellimi i perfitimit te shpejt material siq e kane keqkuptu njerzt, por diqka shume me funksionale.
  Decentralizim , pushteti ne doren e popullit - nese ndodh kjo, nuk e di qe ka diqka me te mire.
   
  Poshnjari pëlqen postimin.
 2. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,400
  Pëlqimet:
  1,037
  Pikë nga trofetë:
  358
  Aty mbahu.
   
 3. Mike

  Mike Anëtar Aktiv

  Postimet:
  102
  Pëlqimet:
  37
  Pikë nga trofetë:
  38
  E vertat eshte se njerzit po mendoj qe eshte piramdit edhe ashtu shihet ne baze humbjes prej 20mije$ ne 6mije$ po arsyja e ngritje ke per shkak trendit naper rrejte sociale naper youtube dhe paltforma te ndryshme nuk ke pse bitcoin e ka vleren aq sod po ke pershkak fuqis (buy hold and sell) e jo te perdorimit.
  Ka ne Kosove plot njerz ATM-in sdin me perdore ka frik se po humb cartelen e ti po flet per bitcoin si valut digjitale e piramdit.
  Nje shembull real jo virtual Kosova qe 10 vjet shtete kallzome ti mu qka ka bo ?
   
  wolf_mc12 pëlqen postimin.
 4. omega_web

  omega_web Anëtar i Njohur

  Postimet:
  529
  Pëlqimet:
  188
  Pikë nga trofetë:
  73
  Per bitcoin nuk behet fjale per piarmid kush e perdor kete teze se ka idene fare per cfar po flet.
  Ketu mund te flasim per flluske financiare jo per piramide.
   
 5. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Aktiv

  Postimet:
  488
  Pëlqimet:
  91
  Pikë nga trofetë:
  38
  Edhe ti nuk e ke iden nga piramida me duket. Shumica e atyre blihet dhe shitet dhe kjo krijon rritjen e asaj valute.
   
 6. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,400
  Pëlqimet:
  1,037
  Pikë nga trofetë:
  358
  Nuk mund te flasesh per dicka qe nuk ja ke idene. Ti nuk e ke iden as nga blockchain, as nga bitcoin e as nga piramida.

  Nje skeme piramidale, dalloj dy vecori:
  - Premtimi i kthimit te investimit.
  - Leket e investuara nuk i ke ne kontroll.

  Bitcoin nuk ka asnje nga keto. Dhe perse shume persona bejne spekulime askush nuk te thot qe mund te fitosh duke investuar. Gjithashtu leket i ke gjithmone ne kontroll i jep kur te duash cash out.

  Mos mendo si gjysh po lexo dhe shiko se sa teknologji te reja po krijon, si psh blockchain qe ne te ardhmen mund te ndryshojne boten.
   
 7. omega_web

  omega_web Anëtar i Njohur

  Postimet:
  529
  Pëlqimet:
  188
  Pikë nga trofetë:
  73
  Shit-blerja quhet kerkes oferte.Se cfar lidhje ka kjo me skemat piramidale ,kete vetem ti mund ta dish.
   
 8. Mentorgh

  Mentorgh Anëtar Aktiv

  Postimet:
  179
  Pëlqimet:
  66
  Pikë nga trofetë:
  38
  Nese te duket piramide, thjesht mos investo.
   
  Mike pëlqen postimin.
 9. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,326
  Pëlqimet:
  528
  Pikë nga trofetë:
  243
  Sapo bleva edhe 130.000 siacoin ne qmimin 0.0193$ , besoj qe shum shpejt ka me hyp ne qmimin qe u kan 0.10$
   
 10. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,400
  Pëlqimet:
  1,037
  Pikë nga trofetë:
  358
  • 2018
   Our goal: Sia becomes production-ready for cold storage, begins to be used by companies, and introduces file sharing.
  Po nsq e arrijne kete goal qe kane dhe ka mundesi. Ke ndonje link per roadmap me te detajuar ? Dhe perse mendon se do kete rritje apo vetem nga trendi ne rritje i monedhave ?
   
 11. NANO

  NANO Anëtar Aktiv

  Postimet:
  277
  Pëlqimet:
  101
  Pikë nga trofetë:
  53
  Djem sipas juve cka o mire e cka osht shitcoin prej ktyne ose thjesht jepni mendimet per ma t mirat ose ma t dobtat , n baze t asaj cka ju keni info !

  Bitbay
  Nebulas
  Ubiq
  Bytom
  Icon
  Expanse
  Waltonchain
  Komodo
  Ark
  Stealthcoin
  Bean cash
  Status
  Ignis
  Nxt
  Digital note
  Ardor
  Faleminderit per kohen coin (flm coin) :p
   
 12. Bushido King

  Bushido King Anëtar Aktiv

  Postimet:
  436
  Pëlqimet:
  119
  Pikë nga trofetë:
  43
  Icon dhe Waltonchain jane me te fortat ne liste, Ubiq eshte e mire po shume e nenvlersuar ,Nebulas eshte project si search engine sikurse google .
  Per keto tjerat kam pak njohuri.
   
  ahmet123 dhe NANO pëlqejnë postimin.
 13. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,326
  Pëlqimet:
  528
  Pikë nga trofetë:
  243
  Pik spari po du me than se qeky osht coin i vetem ku kam investu edhe skam humb asnjeher , ndoshta arsyeja eshte se ky eshte i vetmi coin qe ka nje projekt te vlefshem(Hostimin e webfaqev me qmim gati 10fish me t vogel nga konkurentet e tjer), Poashtu ka edhe nje ekip qe punon shum per ket projekt.

  Mendoj qe ka me u rrit deri ne at vleren qe u kan 0.10 pasi qmimi i siacoin ka ra nga trendi i zbritjes se qmimit per te gjitha coinsat, po edhe projekti nuk funksionon hala aq mir sa mendojn developerat me arrit per ket projekt per at arsye edhe nuk bohet shum reklama per siacoin sikur per do coins tjera, ket e kan thon edhe developerat se nuk bojm reklama derisa te funksionalizohet siacoin pasi nuk mundesh me i thon dikujt Bleje produktin tem nese produktin e ke ne gjysm nuk e ke te perfundum poashtu kjo ndikon edhe ne qmimin e siacoin pasi si nje projekt ne gjysm nuk terhek shum vemendje.
  Plus shum coins qe nuk kan kurrfar projekti vetem nga reklamat si Coin me vler, me marketcap jan tash me biliarda. Siacoin vetem 30 biliard marketcap bohet 1$

  Ktu eshte nje roadmap me i detajum , ket roadmap e ka shkru nje developer i siacoin.
  https://trello.com/b/Io1dDyuI/sia-feature-roadmap

  Un per vete kam mbi 300k siacoin( edhe hala kom me ble) dhe nuk mendoj me i shit niher pasi besoj shum qe ka me u rrit ne qmimin prej 1$, Ndoshta ka dikush qe thot nuk ka mundesi me arrit at vler amo vetem nese humbet gjith marketi ose bitcoin mbet ne qat vler qe osht siacoin nuk e ndryshon qmimin perndryshe Fluturon :p

  ME kto foto me posht besoj e kuptoni at qe po du me than , tash eshte trendi rritjes se coinsav besoj qe osht koha ma e mira me investu pasi prap kan me kap majen qe shihet ne mes te fotos bile kan me kalu :p

  Deshta me shtu se ky coin aq ka vler sa eshte kriju edhe nje Asic mining enkas per me bo mining Siacoin nga Bitmain

  Siacoin
  [​IMG]

  Etherum
  [​IMG]
   
  Last edited: 19 Prill 2018
  DarKr0x dhe BlackEagle pëlqejnë postimin.
 14. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,400
  Pëlqimet:
  1,037
  Pikë nga trofetë:
  358
  Ishalla neser ne mengjes kur te zgjohemi bitcoin ta kete thyer rezistencen ne 9k$.
  Nese e thyjme, drejtohemi per 11k$ :rolleyes:
   
  NANO dhe wolf_mc12 pëlqejnë postimin.
 15. wolf_mc12

  wolf_mc12 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  183
  Pëlqimet:
  24
  Pikë nga trofetë:
  18
 16. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,326
  Pëlqimet:
  528
  Pikë nga trofetë:
  243
 17. NANO

  NANO Anëtar Aktiv

  Postimet:
  277
  Pëlqimet:
  101
  Pikë nga trofetë:
  53
  Momentalisht bytom osht rrit ma s shumti , edhe gjate trendit t ramjes se cryptove kjo osht rrit gradualisht .
  Waltonchain ra pak edhe per shkak t trendit edhe per shkak t atij skandalit palidhje me giveaway ma heret .
   
 18. Bushido King

  Bushido King Anëtar Aktiv

  Postimet:
  436
  Pëlqimet:
  119
  Pikë nga trofetë:
  43
  Koheve te fundit monedhat qe jane ne trend edhe kane me pas rritje jane : Wanchain , Ontology , Zilliqa.
  Nese don investim te sigurte edhe me fitu qdo muaj prej staking e ki Neo - Gjigant i se ardhmes.
   
 19. NANO

  NANO Anëtar Aktiv

  Postimet:
  277
  Pëlqimet:
  101
  Pikë nga trofetë:
  53
  Investimin tem menoj qe e kom kry edhe nuk besoj qe blej mo, qeto jane disa prej atyne qe i pata ble +waves,strat, eth classic edhe do qe mu kan duk qe ja vlejne ,ama i kam edhe do qe po menoj mi shit , po besoj qe neo do t blej , faleminderit ty !
   
 20. omega_web

  omega_web Anëtar i Njohur

  Postimet:
  529
  Pëlqimet:
  188
  Pikë nga trofetë:
  73
  Cju duhet Neo kur keni Ethereum Eos Cardano etj.Pse mbeshtesin aziatiket kur jeni europian?
   

Shpërndaje faqen

Loading...