1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Fitoni para me Shopify dropshiping.

Tema tek 'Mësime' e hapur nga BesiAlbania, 8 Shkurt 2018.

 1. tupac.al

  tupac.al Anëtar Aktiv

  Postimet:
  289
  Pëlqimet:
  285
  Pikë nga trofetë:
  73
  Nuk po flitet per paypal fakirash qe presin 100$ nga instanti facebookut.
  Qe te merresh me te till biznes te duhet PAYPAL BUSINESS.
   
  ervis kalemi pëlqen postimin.
 2. royal32

  royal32 Anëtar

  Postimet:
  35
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  8
  Pershendetje Dua te filloj Dropshipping nga Kosova , ler punen e payments , A mudem me Hap Nje limited comapny ne Uk dhe pastaj me hap nje Payoneer account ne Uk dhe pastaj me lidh Payoneer me Paypalin ne menyre qe te Kem pagesa nga Shopify , kam kontaktu me payoneerin mkan than qe mundesh me ja bo kshtu dhe mundesh me marr pagesa.
   
 3. lojrafati

  lojrafati Anëtar Aktiv

  Postimet:
  157
  Pëlqimet:
  31
  Pikë nga trofetë:
  38
  Shopify kerkon kohe dhe para sepse duhet te kesh trafik, trafiku eshte gjeja me e rendesishme online, per ata qe kane extra kohe ok por per ata qe e kuptojne procesin do thoja dicka te ndertuar do ishte mire te blihej. Nje biznes i ngritur tashme edhe pse ai qe e shet e shet sepse nuk ka shume vlere monetare por ka plot qe kane ndertuar biznese paralele dhe mund te gjesh dicka interesante per nje shume qe ia vlen
   
 4. D3LL4

  D3LL4 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  300
  Pëlqimet:
  70
  Pikë nga trofetë:
  38
  Nese nuk ke traffic usa ose europe tmadhe ski qka hin ne shopify , plus me e rendishmja eshte puna e reklamav , reklamat duhet te jen me standard te lart jo me bo sene me paint e pizap aty .
   
 5. Florian119

  Florian119 Anëtar

  Postimet:
  2
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  1
  Edhe une jam tu dasht mja nis dropshipping prej Ks ama e vetmja mundsi legal qysh po shihet osht me 2 checkout edhe me regjistru biznes ne kosove, kam lyp boll info gjithka per mnyra tjera ama kjo osht ma e mira sa i perket kosoves. Aa per llc me qel me ni ven tjt psh n amerik ose UK mun ama kushton shtrejt edhe me vrejt qe sje resident i qatij vendi mujn me ta bloku paypal me sa e di, kshtu qe mnyra ma e mir osht 2checkout ama problemi osht se osht pak vshtir mu aprovu accounti se duhet me u dok shum biznesi serioz jo vetem dokumenta po edhe sa i perket stores edhe produkti me kan produkt qe nt ardhmen mos me marr shum refunds dmth me kan i kualitetit tmir se nese ki shum refunds 2checkouti sdon me punu me ty nrm se edhe ata hupin edhe ty tani t dalin probleme. Ama prap se prap ka me provu qto dit me qel ni biznes ne Ks edhe nese muj mu aprovu edhe me vazhdu, nese jo duhet mu pajtu me realitetin qe jena tu jetu nket kosov Tshkret.
  Shpresoj qe i ndihmon najkujt qeky postim edhe muni me shku te ni youtuber sebastian gomez tregon ma shum qka me ba per me ta pranu accountin 2checkouti edhe perveq ksaj tbjen me pagu ni perqindje ma tnalt me 2checkout fee se sa ppaypal ose stripe.
   
 6. ervis kalemi

  ervis kalemi Anëtar

  Postimet:
  6
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Vlla a ka mundsi te te shkruaj ne pm sepse sapo kam filluar me kete pun dhe kisha disa pyetje nqs ke mundsi? :)
   
 7. royal32

  royal32 Anëtar

  Postimet:
  35
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  8
  por nese je me Llc Nuk mujn me t diktu , e ke payoneerin uk , bisnezin uk , e ki Vpn edhe Gg ata ne shpi nuk vin met shiku!
   
 8. royal32

  royal32 Anëtar

  Postimet:
  35
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  8
  Nese e din se kush eshte Engjell Berisha ( engjiz) e kam pyt edhe ate per kete pune ka thene qe mundesh me fillu me llc dhe payoneer ... ( Engjiz eshte njeri prej dropshipperav ma te medhenj ne Shqiptari , kerko ne ig : @engjiz , Flm
   
 9. royal32

  royal32 Anëtar

  Postimet:
  35
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  8
  Pershendetje Dua te filloj Dropshipping nga Kosova , ler punen e payments , A mudem me Hap Nje limited comapny ne Uk dhe pastaj me hap nje Payoneer account ne Uk dhe pastaj me lidh Payoneer me Paypalin ne menyre qe te Kem pagesa nga Shopify , kam kontaktu me payoneerin mkan than qe mundesh me ja bo kshtu dhe mundesh me marr pagesa
   
 10. ervis kalemi

  ervis kalemi Anëtar

  Postimet:
  6
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  A mund te te bej disa pyetje ne privat nqs ke mundsi do te isha shum mirenjohes?
   

Shpërndaje faqen

Loading...