1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Fitoni para me Shopify dropshiping.

Tema tek 'Mësime' e hapur nga BesiAlbania, 8 Shkurt 2018.

 1. The.Dictator.VR

  The.Dictator.VR Anëtar Aktiv

  Postimet:
  115
  Pëlqimet:
  119
  Pikë nga trofetë:
  43
  Lexova do komente edhe pash qe larg me realitetin ishin edhe pse tema ka do muj pe kthej per arsyje qe mos te keqkuptojn disa qe deshirojn te fillojn kete pun dhe te ken probleme pastaj

  Nese dikush deshiron me fillu Dropshiping si qdo biznis duhesh me pas bugjetin e fillimit
  - Minimumi 1-2K £ para rezerv
  *Arsyja: Secili payment qe perdor perpos btc osht ne proccess prej 7-30 dit me munsi kerkes refund dhe nuk mund ti perdoresh ato
  - Gjithmon duhesh ta llogaritesh me paket sa me te shpejt Express si FEDEX - UPS etc.. 1-7 dit
  *Informat: Pa llogaritur nese blersi ka vendosur tek faqja juaj te blej me 1-2 jav produktin shumen e dergimit e bon gjithmon llogari ne qmimin e produktit qe vendos ( shuma produktit "amazon" + pagesa e dergimit express = shuma + fitimi juaj + shuma qe pagun blersi per derges = totali )
  Pse duhet ta llogarsim me derges expres? Per arsyje se shum her ka vanesa te teperta diku deri 30 dit ndodhin qe mos te vin produktet dhe gjithmon nese produkti dergohet ma shpejt tek blersi ju do te vlersoni shum ma shum dhe do jeni ma i besushum dhe fitim shum me te madh do te keni

  - Njofto blersin per qdo hap qe eshte duke ndodhur me produktin e tij
  Arsyja: Si qdo blers apo edhe nese ne vet blejm diqka jem te interesuar se qfar po ndodh me ate qe ne kemi bler
  Opsionale: Paguaj api per derges te njoftimit nepermjet numrit te telefonit ( kur pagesa eshte nisur , pagesa eshte derguar ) , gjithmon duhet te keni kujdes me email paguaj api per derges te email pasi kjo per klientet e EU dhe gjithashtu per klientet nga USA eetj i perkushtojn shum rendsi email nese email juaj dergohet ne spam automatikisht blersi ka me dyshu edhe mrena 2 dite nese nuk ka njoftim tjeter aj ka ma kerku anulim ,

  - Theme apo edhe script qe ju perdorni duhet te keni shum kujdes gjithmon duhet te jet sa ma i thjesht dhe i kjart nuk ka nevoj qe te duket i stermbushur thjesht vendos se qa beson apo percjell se cilat shitje kan me se shumti blerje si ne amazon ebay nike addidas etc ...
  -Qfar ju preferoj une te filloni te shitni dhe te keni sukses ne EU dhe larg ne amerik ? Un ju preferoj te punoni me nike adidas asos
  Arsyja: Nese jeni te koncenturar te keni fitim ne europ ateher jo qe do te jet dergesa aq e shepjt mbrenda 48H do te keni qdo njoftim dhe munsi fitimi shum te madh per dallim nga ballkani Ne EU dhe USA nuk preferojn qmime te lira dhe as nuk blejn diqka qe kushto 10$ me shum do kesh suskes nese qmimi ti eshte 30$ - 100$
  Opsionale: Un ju proferoj ta beni nje dropship ku ti bashkoni te gjitha brendet IN qe jan me te shitura ne nje faqe etc

  - Reklamimi nashta hapi ma i rendsishum i gjith kasj
  Opsionale: Reklamo tek faqe te medha ne instagram pasi permomentin me se shumti qe ja vlen eshte instagrami per reklamim
  paguaj qe te postojn nje reklam per ju , nje story , nuk perjashtohet edhe me facebook fanpage te perdorni per ads por edhe ne grupe te ndryshme te shperndani


  dhe shum gjera tjera qe duhet te keni kujdes dhe te jeni sa me profesionist ne ate qe doni ta beni
  Suksese krejt atynve qe mirren me ket dhe do te fillojn te mirren me ket mini-biznis

   
  abdullah92 dhe Mike pëlqejnë postimin.
 2. Mike

  Mike Anëtar Aktiv

  Postimet:
  108
  Pëlqimet:
  38
  Pikë nga trofetë:
  38
  A ma gjen nje opportunity për payments shopify gateaway per do te aferm te mi ne Kosove spo muje me bo zgjidhje mosi paske shum info qajo ke qellimi i kthimit te temes si fillime se une e kom bo kthime mos um kallzo per 2checkout se spo bojke edhe paypal ne Kosove nuk bon ?
   
  Unnamed83 pëlqen postimin.
 3. Unnamed83

  Unnamed83 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  193
  Pëlqimet:
  23
  Pikë nga trofetë:
  18
  po une en Aliexpress kam pas rast qe mkan dergu mesazh duhet me prit 2 3 dit per me u ba order, pse jetoj nkosov per qata po mi bajn limited si pe marrin vesh volla mkan kerku me verifiku qe jam amerikan mkan kerku me dergu si deshmi per adresen teme qe kinse jetoj ne amerik edhe bank statement.
   
 4. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,452
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Nese nuk e ke ber country USA skan si te te kerkojne deshmi qe je amerikan.
   
 5. Unnamed83

  Unnamed83 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  193
  Pëlqimet:
  23
  Pikë nga trofetë:
  18
  jo tybe AL e kom po spo bon meniher po ma bllokojn
   
 6. B4RC0D3.#

  B4RC0D3.# Anëtar Aktiv

  Postimet:
  144
  Pëlqimet:
  41
  Pikë nga trofetë:
  38
  Pershendetje, jam tu lexu bajagi per ket pune dhe mendoj qe kam mbledh shum info deri tash, por problemi eshte te payments getaway pasi qe kosoven apo shqiperin Shopify nuk e perkrah si shopify payments, por pasi hapa nje llogari te rrejshme me info AU me dha mundsi me integru sistemin e pagesave te shopify po nuk tentova se ke veq prov se apo bon , tash po mendoj me fillu prap e me ja bo qeshtu dmth me info te AU, por nuk e di se a kerkojn naj proof mas ni kohe per me deshmu qe egziston si biznis ....
   
  BlackEagle pëlqen postimin.
 7. [GS]

  [GS] Anëtar

  Postimet:
  26
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  6
  Fillimisht te shpjegoj se me Accountin e Paypal ne USA mund te blesh dhe nga $ qe ke ne gjendje ne paypal. ndersa ne Shqiperi dhe Kosove duhet me patjeter te kesh para ne banke qe te besh blerje, parate e paypalit nuk i perdor dot per blerje. duhet te besh withdraw ne karte dhe nga leker e kartes behen blerje prandaj kemi probleme ne shqiptaret se skemi shum lek ne gjendje ne karte.
  Tani te te pyes per shopify, cfare komisjonesh ka pervec pageses 30-40$ qe dyqanit? dhe pyetja e dyte eshte se sa artikuj te le te hedhesh ne store? Un bej dropshipping ne ebay por kam limit Qyantity.
   
 8. getrich

  getrich Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,063
  Pëlqimet:
  260
  Pikë nga trofetë:
  163
  A PO KENI FITIME TASH PER TASH ME DROPSHIPING NESE PO
  BONE NEJ NJONI NEJ VIDEO TUTORIAL PRIVAT VEQ PER ANTART E ITSHQIP
   
 9. Unnamed83

  Unnamed83 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  193
  Pëlqimet:
  23
  Pikë nga trofetë:
  18
  Nvaret une skom pas sukses me shopify se duhet me pas pare nbank sa me nis shitjet e para por prb osht qe pa pas audienc tmadhe ne insta, fb nuk ja vlen me ja nis bile edhe audienca me kan prej usa e do vendeve ku ka mundsi me ble se Shqiptart edhe shtetet arabe sblejn harro
   
 10. Mlirigzon

  Mlirigzon Anëtar

  Postimet:
  2
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  16
  Unnamed83 pëlqen postimin.
 11. geriAL

  geriAL Anëtar

  Postimet:
  1
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
 12. BesiAlbania

  BesiAlbania Anëtar Aktiv

  Postimet:
  229
  Pëlqimet:
  79
  Pikë nga trofetë:
  28
  Kam degjuar raste qe paypal ka mbajt shuma der ne 10.000$ kshuqe kujdess
   
 13. Mike

  Mike Anëtar Aktiv

  Postimet:
  108
  Pëlqimet:
  38
  Pikë nga trofetë:
  38
  krejt neve bllokat e vertet ashte shopifygataway as nje lloje sherbimi qe te mundeson me perdore.
   
 14. albozgeek

  albozgeek Anëtar

  Postimet:
  11
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  a mundem me shit permes shopify pa perdor ndonje payment gateway, por bleresit me ble direkt permes sistemit te shopify e pastaj shopify me mi leshu mua paret dhe pyetja e dyte eshte: A duhet bleresi paraprakisht me konfirmu se i ka arrit produkti per me ti leshu ty shopify paret?
  Faleminderit :)
   
 15. Armando21

  Armando21 Anëtar

  Postimet:
  4
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Dropshipping funksionon keshtu.Hap nje dyqan online te shopify dhe nuk te nevojiten produktet e tuaja.Keni app-e te shopify sic eshte oberlo qe e merr produktin nga aliexpress dhe e kopjon edhe e con te dyqani jot ne shopify.Klienti, pasi te kesh bere reklamen ne FB ose Insta do beje porosine e ketij produkti.Pasi e kane bere porosine leket qe i ke vendos te produkti do futen tek paypal-i ose llogaria bankare qe keni.Merrni te dhenat e klientit me nje nga appet e shopify i kopjon i ben paste te produkti qe eshte te aliexpressi dhe ben ti pagesen me leket qe te ka dhene klienti qe ka ble prodktin psh te aliexpressi eshe 5 dollare e le te dyqani jot 15 ose me shume.ne fillim te vine ty 15 dollareshi ne paypal.pastaj ti shkon me te dhenat e klientit dhe ben pagesen e produktit 5 dollar dhe aliexpressi i con produktin ketij klienti.pastaj nga nje shitje i bie ne kete rast te keni 5 dollar fitim tendin se 5 i harxhon per reklama dhe 5 per te bere paesen e produktit ne aliexpress.
   
 16. Armando21

  Armando21 Anëtar

  Postimet:
  4
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  nuk te duhen lek per produktin varet do kete problem me shqiperine si vend vari lesh qe eshte as online nuk te jepet mundesia me bo gjo
   
 17. Armando21

  Armando21 Anëtar

  Postimet:
  4
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  prandaj. ke te drejt ti qe ke fitime se po e ben nga amerika po ketu ne shqiperi ndoshta nuk funksionojne njesoj
   
 18. Armando21

  Armando21 Anëtar

  Postimet:
  4
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  you have to know to target the right people too bro.eshte shume e rendesishme duhet te dish pak mire anglishten qe te merresh
   
 19. BesiAlbania

  BesiAlbania Anëtar Aktiv

  Postimet:
  229
  Pëlqimet:
  79
  Pikë nga trofetë:
  28
  of course you need to speak and understand very well english dog. About the marketing , just think like your gonna buy that product. and the last one about albanian , is true bro , a lot of website stores doesn't support shipping in Albania. Because our government fucking sucks
   
 20. Klaudioo

  Klaudioo Anëtar Fillestar

  Postimet:
  81
  Pëlqimet:
  26
  Pikë nga trofetë:
  18
  Domethen ne momentin qe klienti ben blerjen ti mund ti perdoresh direkt qe ate moment leket nuk rrin pending apo jo?
   

Shpërndaje faqen

Loading...