1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Fitoni para me Shopify dropshiping.

Tema tek 'Mësime' e hapur nga BesiAlbania, 8 Shkurt 2018.

 1. GameOver

  GameOver Anëtar i Njohur

  Postimet:
  562
  Pëlqimet:
  209
  Pikë nga trofetë:
  73
  Pajtona me @DarKr0x ne qoft se ne web pranon me paypal atehere per 30 dite i ke pending balance pra nuk mundesh me i terhjek.

  Vetem nese personi qe ka pagu e konfirmon atehere dalin paret tek balance edhe pse shumica nuk e bajn pra duhet me prit 30 dite 1 mesazh prej paypal para disa kohe.
  [​IMG]
  Pra nese e perdor dropshipping shembull e hap 1 web i shet 20 produkte ti ato 20 produkte duhet me i pagu menihere tek ebay aliexpress ose ndonje web tjeter per mi ba shipped tek ata personat te cilet kan pagu ne web tanin.

  Nese ato 10 produkte shembull tek webi yt kan kushtu 500$ ti duhet shembull me pagu tek aliexpress ebay amazon apo ndonje web tjeter ku e bon shipped 400$ pra nuk mundesh me prit 30 dite deri sa te dalin paret ne paypal.E personat qe kan ble nuk kan kohe me prit 30 dit deri sa te dalin paret ty ne paypal per me pagu e me ba shipped.
   
  @Alvi pëlqen postimin.
 2. BesiAlbania

  BesiAlbania Anëtar Aktiv

  Postimet:
  229
  Pëlqimet:
  79
  Pikë nga trofetë:
  28
  O vlla un po flas per eksperiencen time qe po e provoj ktu ne amerik dhe un i thash te gjitha ato qe un i kam bere per vete dhe qe po me ecen
   
  als1 pëlqen postimin.
 3. shteti

  shteti Anëtar Aktiv

  Postimet:
  127
  Pëlqimet:
  79
  Pikë nga trofetë:
  38
  flm per postimin. Nuk e kam shumk te qarte edhe pse kam lexuar per dropshiping duke perdorur shopify store, me alisxpress etj (kam lexuar edhe nje material PDF te aliexpress per doropshiping), por kam menduae se eshte nje humbje dhe duhet buxhet per te nisur nje online store (sopify, marketing etj), Megjithate meqe e hape si teme dua diskutojme disa gjera,

  1) nqs pranon pagesa ne Paypal mesa di un duhet te hapesh nje paypal bisnes account dhe duhet te japesh disa dokumenta qe paypal te ta aprovoj si llogari, Pyetja ime ishte cfare dokumentash duhen dhe si veprohet ne keto raste per ne qe jetojme ne Shqiperi

  2) si mund ta bejme qe bleresit te paguajne direkt me karte visa etj.? gjithman per ne shqiperi

  3) si mund ta dalloj automatikisht shopify nqs nje produkt esht akoma ne gjendje (stok), a ka ndojne plugin per kete apo cdo gje behet ne menyre manuale
   
 4. BesiAlbania

  BesiAlbania Anëtar Aktiv

  Postimet:
  229
  Pëlqimet:
  79
  Pikë nga trofetë:
  28
  vlla te them te drejten nuk eshte qe kam lexuar shume ose pare video ne youtube se si funksionon per vendet e tjera jashte amerikes, un thjeshte e hodha si ide per njerzit qe jane te interesuar dhe u mundova qe ta shpjegoj sa me shume qe te mundem me aq sa di
  Per pyetjen ne lidhje me plugin , po egziston plugin qe i ben te gjitha keto gjera.
  Thjeshte hape dhe provoje per 30 eshte free vlla.
   
  als1 pëlqen postimin.
 5. Riki.xh

  Riki.xh Anëtar Fillestar

  Postimet:
  58
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  18
  Pershendetje , si e ke rregullar payments per checkout , perveq paypal method dua te shtoj edhe metod permes CC , por keto provider qe jane per ballkan ma nxin shpirtin si (2checkout,bluesnap) akoma spo mund te aktivizoj.

  Mund te me ndihmosh ne kete aspekt
   
 6. ismail

  ismail Anëtar

  Postimet:
  2
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  1
  per ata ce se kuptojn:
  Dropshipping mua me duket teper e thjesht per ta kuptuar se si funksionon p.sh e mer nje Produkt prej Amazon dhe e Fusim ne Ebay nese produkti kushton 30$ ne te njejtin produkt e nxjerim ne Ebay dhe ja vendosim cmimin me te shtrejt, ne Amazon esht 30$ ndersa ne Ebay ja vendosim 40$ ose sa te deshirojm dhe nese e blen dikush produktin ce e vendosem ne ebay te vijn te dhenat e bleresit Emri Mbiemri i Bleresit Adresa dhe ne shkojm ne Amazon dhe blejm ne adresen e bleresir ne amazon e blejm 30$ ndersa ne e Shitem 40$ dhe jesin 10$ Fitim
   
  Armando21 pëlqen postimin.
 7. ismail

  ismail Anëtar

  Postimet:
  2
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  1
 8. @Alvi

  @Alvi Anëtar i Njohur

  Postimet:
  658
  Pëlqimet:
  172
  Pikë nga trofetë:
  88
  Ama paypal i mban pagsat pending per 30 dite sic e kan permendur 2 antare me lart.
  Klienti nuk do presi 30 dite + 10 dite transporti nga X.
   
 9. BesiAlbania

  BesiAlbania Anëtar Aktiv

  Postimet:
  229
  Pëlqimet:
  79
  Pikë nga trofetë:
  28
  exactly
  me dropshipping juve skeni fare pune me shiping stuff
   
  Armando21 dhe als1 pëlqejnë postimin.
 10. BesiAlbania

  BesiAlbania Anëtar Aktiv

  Postimet:
  229
  Pëlqimet:
  79
  Pikë nga trofetë:
  28
  ta kam shkruar nja 2 her me duket dhe un
  perdor credit card , ajo qe eshte me e vleshme per ty
   
  Armando21 pëlqen postimin.
 11. extraordinario

  extraordinario Anëtar Aktiv

  Postimet:
  166
  Pëlqimet:
  24
  Pikë nga trofetë:
  28
  Doket qe osht shum e leht e shum e thjesht po shum munim o kjo pun.
  Une e kom pas t approvum accountin n 2checkout, 3 muj kom provu me shit produkte kom hargju pare n’facebook ads edhe asni shitje se kom pas. Perveq qe ki me pagu 30$ n mujt per shopify t’merr perqindje edhe kur ti transferon paret n kartel bankare apo paypal. Qashtu edhe 2checkout. Qka t’met ty osht ni perqindje e vogel. Ato linqet n’youtube qe i qesin regjistrohu dhe fito 2 muaj falas n shopify nuk funksionojn per arsye se shopify ta bon disable accountin si te pagun mujin e par(nuk po flas me t’nime, prej eksperiences tem po flas).
  Mos u mashtroni prej youtuberav, ata veq ju ngrehin sa me ja u ble kurset online qka i kan. Nashta munesh me pas fat me t’ec shitjet ama sa i perket mendimit tem dropshipping is dead.
   
 12. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,452
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Duhet te gjesh nje niche te mire.
  Cfare niche kishe ?
   
 13. extraordinario

  extraordinario Anëtar Aktiv

  Postimet:
  166
  Pëlqimet:
  24
  Pikë nga trofetë:
  28
  Plot niche kom provu, paisje per kuzhin, gaming, bluza zingjir fashion, qat vit kan qen n’trend spinners (fillimi), as me ato s’um eci..
   
 14. BesiAlbania

  BesiAlbania Anëtar Aktiv

  Postimet:
  229
  Pëlqimet:
  79
  Pikë nga trofetë:
  28
  vlla per mendimin tim je shume gabim dropshipping is not dead , just you have to find the right stuff to sell. And if you find that shit , trust me u gone make a lot of money.Dhe mos harro qe te besh reklama dhe ta besh reklamen sa me interesante me fotot e produktit qe levizin.
  Just try it bro and belive to your self.
   
  Last edited: 12 Shkurt 2018
  als1 pëlqen postimin.
 15. extraordinario

  extraordinario Anëtar Aktiv

  Postimet:
  166
  Pëlqimet:
  24
  Pikë nga trofetë:
  28
  Faleminderit per kshillen, mirepo une ka koh qe e kom mbyll ket muhabetin e dropshipping. Vet kom kerku prej shopify edhe 2checkout me mi mbyll accountat.
  Ju uroj suksese juve qe po doni me ja nis, fatit nuk i dihet.
   
 16. Mike

  Mike Anëtar Aktiv

  Postimet:
  108
  Pëlqimet:
  38
  Pikë nga trofetë:
  38
  2checkout a ashte tu funksionu a qysh eshte metoda ma e mir per perdorim te shopify gateaways i riktheva 2 tema te vjetra per ket pytje ju lutem per gjithe ata qe dine diqka me ket lajme te shpjegojn per metoden me te mir edhe lehte ?
   
 17. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,452
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  2co do dokumenta biznesi.
  Zgjidhja me e mire eshte paypali.
   
 18. Nderim_sh

  Nderim_sh Anëtar

  Postimet:
  2
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Sma mer mendja qe eshte dead , per derisa ka njerez qe punojne me te..
   
 19. Unnamed83

  Unnamed83 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  193
  Pëlqimet:
  23
  Pikë nga trofetë:
  18
  op ama vlla ti ke mundsin me ju than atynev blersave psh 2 3 dit me prit per me ti ba order edhe qe u kry prb ama paypal po na myt se qr po naj bon paypal limited eh qatehere me porosit dikush therresh se ski qysh i nxierr ato lek a me ba pages
   
 20. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,452
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Limit pa arsye nuk behet.
  Orderin do e besh direkt se shipping do shume te vonosh dhe orderin 3 dite i bie te presin shume ata.
   

Shpërndaje faqen

Loading...