1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Fitoni para me Shopify dropshiping.

Tema tek 'Mësime' e hapur nga BesiAlbania, 8 Shkurt 2018.

 1. BesiAlbania

  BesiAlbania Anëtar Aktiv

  Postimet:
  229
  Pëlqimet:
  79
  Pikë nga trofetë:
  28
  Funksionon keshtu.
  Ju hapini nje llogari ne Shpify.com (plani minimal 30 $ /muaj) + 10 $ domain (per nje vit) dhe ndertoni nje Online Shoping Website dhe nuk eshte e thene qe do blini gjera ti keni stock ne magazin ose ne shtepi , por mund te perdorni Dropshiping qe do thot mund te futeni tek aliexpress ose diku tjeter dhe kopjoni linkun e nje produkti te thjeshte i cili kushton le te themi (2.40 $ ne kine ) po ju kur ta vendosni ne webin tuaj mund tja ndryshoni cmimin e ketij produkti (nga 2.40 ju mund ta beni 9.40). Ju duhet marketing ne fb qe te keni sa me shume vizitor dhe bleres dhe nje reklame e mir e produktit.
   
  cukJa, sp0nTeX, als1 dhe 1 anëtarë tjetër pëlqejnë postimin.
 2. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,312
  Pëlqimet:
  783
  Pikë nga trofetë:
  343
  ore nje pyeteje se shume kam degjuar per kete. une personalisht u pora me ebay por e lashe pasi donte shume para. ne aliexpress ben prsh 100 euro dhe une e shes 120 euro. aliexpress i mere direkt parat nga dc ose cc. une paguhem ne paypal ose edhe me cc ose dc. nese une ble 10 produkte nga aliu me duhen te kem ne gjendje 1k euro. apo nuk eshte keshtu? pra fitimi mund te jete 20% por une a nuk duhet te kem ne gjendje 1k euro? apo ka ndonje metode qe lidhet dropshiping me aliun dhe nuk eshte e nevojshme qe te kem kaq para ne gjendje?
   
  als1 pëlqen postimin.
 3. BesiAlbania

  BesiAlbania Anëtar Aktiv

  Postimet:
  229
  Pëlqimet:
  79
  Pikë nga trofetë:
  28
  No men , sduhet te kesh lek gjenjde , vetem 30 $ cdo muaj per Shopify website, 10 $ ne vit per domain dhe kaq.Kerko ne youtube , nese di english eshte shume e thjeshte.
   
  als1 pëlqen postimin.
 4. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,452
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Po kur te vijne 100 orders me cfare ti blesh ?
  Ne paypal leket rrine pending.

  Kjo qe ke postuar vetem mesim qe nuk quhet, shume e shkurter.
   
 5. BesiAlbania

  BesiAlbania Anëtar Aktiv

  Postimet:
  229
  Pëlqimet:
  79
  Pikë nga trofetë:
  28
  ore e kupton ca po them apo jo, lexoje me kujdes !!! Dropshiping do te thote qe vendos produkte te nje webi tjeter (ebay, amazon,Aliexpress etj) dhe kjo do te thote qe le te themi ke mar nje produkt nga ebay dhe e ke vendos ne webin tend dhe ai person ka 50 le te themi (Iphone 5) dhe ti kur ta vendosesh tek webi jo 50 do te dali sdo te dal me shume as me pak.
  Per me shume hap nje account ne shopify e ke falas per 30 dit dhe shikoje se si funksionon. Peace
   
 6. @Alvi

  @Alvi Anëtar i Njohur

  Postimet:
  658
  Pëlqimet:
  172
  Pikë nga trofetë:
  88
  Plako ti nuk do vesh vec nje produkt.
  @Poshnjari dhe @DarKr0x kane te drejte Nese dikush te paguan ty 1K euro per X produkt pagesa eshte pendin sic tha DarK0x Ti me ca do e blesh te ebay po nuk i pate 1K euro - fitimi jot.
  Po nuk e kuptove kete shko e provoje vete i pari ti
   
 7. BesiAlbania

  BesiAlbania Anëtar Aktiv

  Postimet:
  229
  Pëlqimet:
  79
  Pikë nga trofetë:
  28
  o shoku un e kam provuar dhe po bej $ te madh me kete pune , pa ju beni komente me njeri tjetrin.
   
  cukJa dhe als1 pëlqejnë postimin.
 8. @Alvi

  @Alvi Anëtar i Njohur

  Postimet:
  658
  Pëlqimet:
  172
  Pikë nga trofetë:
  88
  Te lumte, do duartrokitje ti tani?
   
 9. BesiAlbania

  BesiAlbania Anëtar Aktiv

  Postimet:
  229
  Pëlqimet:
  79
  Pikë nga trofetë:
  28
  [​IMG] http://tinypic.com/r/24wfri8/9
   
 10. BesiAlbania

  BesiAlbania Anëtar Aktiv

  Postimet:
  229
  Pëlqimet:
  79
  Pikë nga trofetë:
  28
  skam nevoj per duartrokitje tua loku , thjeshte po mundohesha te ju ndihmoja po e shikoj se sja vlejti.
   
  AldiP dhe als1 pëlqejnë postimin.
 11. @Alvi

  @Alvi Anëtar i Njohur

  Postimet:
  658
  Pëlqimet:
  172
  Pikë nga trofetë:
  88
  @BesiAlbania E nga ta di une qe jane fitimet e tua ato , xhiro javore
  Ne nje jave nuk i menaxhon dot vete 392 shitje.
  KLM
   
 12. BesiAlbania

  BesiAlbania Anëtar Aktiv

  Postimet:
  229
  Pëlqimet:
  79
  Pikë nga trofetë:
  28
  hahah ore hape google kerko dhe lexo mos e perdor internetin kot.
  Lexo me mir kur sdi gje mos bej komente kot.
  Jo 392 po edhe 30.000 shitje ne jave mund ti menaxhosh, thjeshte meso cik english dhe hap google dhe lexo me kujdes.Peace
   
  als1 pëlqen postimin.
 13. @Alvi

  @Alvi Anëtar i Njohur

  Postimet:
  658
  Pëlqimet:
  172
  Pikë nga trofetë:
  88
  Plako nuk je robot se do marresh te dhenat e CC dhe Address info e do ti vendosesh PSh te Aliexpres
   
 14. @Alvi

  @Alvi Anëtar i Njohur

  Postimet:
  658
  Pëlqimet:
  172
  Pikë nga trofetë:
  88
  Sa i perket internetit rri gjate gjithe kohes me wi-fi te komshiut.
   
  Alkeo pëlqen postimin.
 15. BesiAlbania

  BesiAlbania Anëtar Aktiv

  Postimet:
  229
  Pëlqimet:
  79
  Pikë nga trofetë:
  28
  ore eshte vete Plugin qe i ben keto gjera , po seriozisht hap google ose youtube dhe kerko vlla para se te flasesh, eshte me mir degjom mua.
   
  als1 pëlqen postimin.
 16. BesiAlbania

  BesiAlbania Anëtar Aktiv

  Postimet:
  229
  Pëlqimet:
  79
  Pikë nga trofetë:
  28
  shpresoj qe nuk jam kundra rregullave te forumit.
  ktu ju shpjegon te gjitha gjerat per Shopify dropshipping
   
  gento dhe als1 pëlqejnë postimin.
 17. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,452
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  O shoku mos me jep mend per dropshipping se e njoh qe para shume vitesh.
  Une e hap shopin shop.itshqip.com
  E marr nje produkt qe ben 10$ ne aliexpres dhe e fus tek shopify me 23$
  Mua me behen 100 orders.
  Dmth 2300$ me vijne ne paypal, por i kam pending.
  Do bej porosine ne aliexpress, duhet te paguaj 1000$
  Dmth duhet te kem 1000$ ne xhep qe ta bej kete pune.
  Dhe ti thua nuk duhen lek gjendje ?

  Se ke info per dicka mos bej si njish kot.
   
  eduard19 dhe @Alvi pëlqejnë postimin.
 18. BesiAlbania

  BesiAlbania Anëtar Aktiv

  Postimet:
  229
  Pëlqimet:
  79
  Pikë nga trofetë:
  28
  jepi atehere beje meqe e paske vite qe e njifke,
  e dyta skan se si behen 100 ordera kur ti ke 50 produkte ne stok ok
  ti duhet te kesh nje kart krediti qe leket te kalojn direkt ne llogari bankare
  dhe nga 23 $ qe e shite ti produktin me shopify 10 dollar kalojne automatikisht tek personi qe ka produktin ne aliexpress ose ebay ose diku tjeter
  dhe tjetra nuk po bej si nish as si dysh por po mundohem te shpjegoj ato qe di por ti meqe qenke i njifke mir gjerat hape google shkruaj Shopify Droppshiping dhe shiko video dhe lexo dhe mos bej kot tipin ok.
   
  als1 pëlqen postimin.
 19. @Alvi

  @Alvi Anëtar i Njohur

  Postimet:
  658
  Pëlqimet:
  172
  Pikë nga trofetë:
  88
  Ai nuk po thote qe ke 1 produkt 100 stok, por qe ti ke shume produkte ne shop
  apo e ke shop me 1 produkt.
  Nqoftese eshte e mundur mund te na e tregosh shopin tend/ nese deshiron co link
   
 20. BesiAlbania

  BesiAlbania Anëtar Aktiv

  Postimet:
  229
  Pëlqimet:
  79
  Pikë nga trofetë:
  28
  ore i madh hap Shopify.com dhe hap nje llogari e ke falas per 30 dit dhe shikoje se si funksionon, po nuk dite ta besh ke shum tutorials qe te shpjegojn se si ta ndertosh. Peace.
   
  als1 pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...