1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Fitoni disa $ vetem me regjistrim permes Ref linkut (Bitgold)

Tema tek 'Shpenzime dhe Përfitime' e hapur nga sg1, 10 Maj 2015.

 1. sg1

  sg1 Haveibeenpwned ?! Staff Member IT Staff

  Postimet:
  4,636
  Pëlqimet:
  953
  Pikë nga trofetë:
  343
  Pershendetje po e jap dhe nje tjeter spjegim si te fitoni pak gold apo para permes Bitgold, fillimisht nga regjistrimi juaj fitoni 0.250 gram gold qe ne chf i bjen 8.90 ndersa ne USD $10 nese sjam gabim.

  Verejteje: Ju i fitoni 10$ vetem nese regjistroheni permes ndonje refer linkut ndersa nese regjistroheni direkt nga faqja nuk fitoni asnje bonus.

  Pasi qe ta fitoni bonusin duhet te pritni 24-48h qe pastaj te mund ti dergoni apo ti ktheni ne para cash.

  Ref linku im eshte ky per regjistrim: https://bitgold.com/r/qkJzpr

  Per tu regjistruar i jepni detajet e juaja personale, emailin, numrin e telefonit, pastaj iu vjen konfirmimi me sms e konfirmoni, pas kesaj ne fund e dergoni nje ID dhe iu aktivizohet llogaria, ID mundeni me e perdor edhe te ndonje prindit apo te afermit.

  Per cdo pakjartesi apo problem, pyesni ketu, faqja nuk eshte scam, pas 48 ore nese jam i lire do e postoi edhe cashout pagesen kur ta bej.

  Linku i faqes zyrtare eshte bitgold.com
   
  bstermasi1 pëlqen postimin.
 2. OmErr23

  OmErr23 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  56
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  8
  a min te transferohen ne PP :D
   
 3. sg1

  sg1 Haveibeenpwned ?! Staff Member IT Staff

  Postimet:
  4,636
  Pëlqimet:
  953
  Pikë nga trofetë:
  343
  Mundesh me i transferu me wiretransfer e po ashtu direkt ne email adres me i dergu mirpo nuk jam i sigurt nese dergohen direkt ne paypal per kete gje do kontaktoi stafin e tyre nese mundem ti bej transfer ne paypal dhe pergjigjen e tyre do e jap edhe ketu.

  Mire u ndegjofshim
   
 4. marjo123

  marjo123 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  169
  Pëlqimet:
  7
  Pikë nga trofetë:
  18
  nga disa video thon qe kur ben transferimin tranferohen gold dhe a konvertohen ne para po i dergone ne karte krediti?
   
 5. sg1

  sg1 Haveibeenpwned ?! Staff Member IT Staff

  Postimet:
  4,636
  Pëlqimet:
  953
  Pikë nga trofetë:
  343
  Mundesh me perdor wire transfer te vjen pagesa me check sikur ne google ads.
   
 6. aksham

  aksham Anëtar i Njohur

  Postimet:
  920
  Pëlqimet:
  30
  Pikë nga trofetë:
  48
  Per sa dit vjen check ne shpi qe mi mar $ edhe a muj me fitu prej ksaj faqe perveq atyne 10 euro per qka osht kjo faqe a muj me i shtu paret?
   
 7. cenimarjo

  cenimarjo Anëtar

  Postimet:
  3
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  3
  Po me i dergu ne karte krediti a mundem se kam bo nja 40$.
   
 8. sg1

  sg1 Haveibeenpwned ?! Staff Member IT Staff

  Postimet:
  4,636
  Pëlqimet:
  953
  Pikë nga trofetë:
  343
  Pershendetje te gjitheve, pergjigja qe kam marrur nga stafi i faqes per paypal, per momentin nuk akceptojn paypal pages.


  Arbnor Gashi
  Subject: Payment Form
  MAY 11, 2015 | 04:48PM EDT
  BitGold Customer Success Team replied:
  Dear Arbnor,

  We don’t accept PayPal at the moment.

  Best regards,

  BitGold Customer Support Team  P.S Me wire transfer e kam bere dergesen ne banken time duhet me prit 3-4 dite dhe do iu lajmeroi a do dalin paret tek une apo jo.

  Mundesi tjeter eshte me i rikthy keto gold ne bitcoin pastaj bitcoin me i kthy ne pare cash mirpo une nuk punoi me bitcoin andaj nuk kam nje pergjigje adekuate lidhur me transferimin ne bitcoin.

  Mire u ndegjofshim ne vazhdim
   
  albert1 pëlqen postimin.
 9. *VLORI*

  *VLORI* Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,093
  Pëlqimet:
  273
  Pikë nga trofetë:
  128
  A eshte i sigurte perdorimi i ID ne kete faqe?
   
 10. Gevio

  Gevio Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,086
  Pëlqimet:
  259
  Pikë nga trofetë:
  113
  Po nga rreferalet sa fiton??
   
 11. marjo123

  marjo123 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  169
  Pëlqimet:
  7
  Pikë nga trofetë:
  18
  per referalsa merr 9.5$
   
  Last edited: 12 Maj 2015
 12. *VLORI*

  *VLORI* Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,093
  Pëlqimet:
  273
  Pikë nga trofetë:
  128
  njejt 0.250g/Gold fiton edhe ti edhe ai qe e ke referu perafersisht diku 10$
   
 13. marjo123

  marjo123 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  169
  Pëlqimet:
  7
  Pikë nga trofetë:
  18
  si mund ti transferoj parat ne lek kesh?
   
  Last edited: 12 Maj 2015
 14. Gevio

  Gevio Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,086
  Pëlqimet:
  259
  Pikë nga trofetë:
  113
  [​IMG]

  Kam marr 4 rregjistrime kur do te me behet Active nga Pending?
  FLM
   
 15. marjo123

  marjo123 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  169
  Pëlqimet:
  7
  Pikë nga trofetë:
  18
  behen pas 24h-48h pa merak se do te behen nsr ne ket koh.
   
 16. Gevio

  Gevio Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,086
  Pëlqimet:
  259
  Pikë nga trofetë:
  113
  FLM :D
   
 17. sg1

  sg1 Haveibeenpwned ?! Staff Member IT Staff

  Postimet:
  4,636
  Pëlqimet:
  953
  Pikë nga trofetë:
  343
  Pershendetje gjitheve pasi e kam kohen e limituar per te qene ne forum dhe tu pergjigjur ne secilen pyetje po pergjigjem ne pergjithesi.

  VLORI kjo eshte me qejf deshiron te dergosh dokument identifikimi apo jo, faqja eshte e besuar nuk eshte faqe koti.

  Gevio nese regjistrohesh direkt pa referal nuk fiton asgje nese regjistrohesh permes referalit fitone dhe ti edhe ai qe te ka referuar ty.

  Menyra e pageses eshte (Bank WIre) dhe nuk eshte paypal apo ndonje tjeter per momentin.

  Po flas per te gjithe personat qe jetojn jasht USA.

  Kete konfirmim e pranova edhe nga stafi i bitgold ku thot:


  Subject: Asking about transfer outside USA
  MAY 12, 2015 | 08:48PM EDT
  Ben replied:
  Hello Arbnor,

  Simply log into your BitGold account and click on the ‘Redeem’ button at the top of the account homepage. From there, select your method of redemption (Bank Wire) and you’re well on your way.

  Regards,
  Benjamin A. Smith
  Vice President, Customer Success
  www.bitgold.com
   
 18. marjo123

  marjo123 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  169
  Pëlqimet:
  7
  Pikë nga trofetë:
  18
  e bera deposite me wire por me doli nje leter te cilen e shkarkova ne pdf cfare procedurash duhet me kry tashi? dhe a ka mundesi te ma tregosh si e plotesosve wire transfer
   
  Last edited: 12 Maj 2015
 19. sg1

  sg1 Haveibeenpwned ?! Staff Member IT Staff

  Postimet:
  4,636
  Pëlqimet:
  953
  Pikë nga trofetë:
  343
  I shenon te dhenat tua bankare, ose me se miri shko ne bank pyet ti tregojn te saktat e formularit sepse nuk e di per bankat ne kosove shqiperi si i kane te dhenat bankare per transfere.
   
 20. marjo123

  marjo123 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  169
  Pëlqimet:
  7
  Pikë nga trofetë:
  18
  ahaa dmth duhet me ik tek baka dhe me mor te gjitha pergjigjet e formularit. po kur i jep deposite with credit card a mund ti terheq leket
   

Shpërndaje faqen

Loading...