1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Fito Para Online me Teespring

Tema tek 'Shpenzime dhe Përfitime' e hapur nga bekim98, 16 Qershor 2020.

 1. bekim98

  bekim98 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  68
  Pëlqimet:
  20
  Pikë nga trofetë:
  8
  Pershendetje, desha ta ndaj me ju metoden e fitim te parave online me ane te website teespring.com.

  Kjo website perdoret per dizajnimin e maicav, case te telefonav, gotav, shoping bags etj, dhe ju mundeson shitjen permes kti website dhe nje % e shitjes i shkon njeriut qe ka bere dizajnin.

  Per me arrit me fillu me fitu para mas pari duheni me pas 1 facebook page me do traffic per me mujt me i shpernda produktet e juve per shitje,
  Metoda tjeter osht permes krijimit te ads ne facebook (per ket metod duheni te investoni para)

  1. Shkoni tek https://teespring.com/ edhe krijoni llogari.
  2. Pas krijimit te llogaris shkoni start designing qe gjendet afer emrit tuaj.
  3. Zgjedhni se qfar deshironi te beni design(maica, duksa, phone case, shoping bag ose diqka tjeter)
  4. Zgjedheni temen qe deshironi ta beni design, ju preferoj qe si fillim me shku tek : https://trends.google.com/ edhe me kqyr cilat tema jon recent trending edhe me zgjedh ne baz te saj pasi ato shiten me shum.
  5. Tek dizajnimi mundeni me vendos fotografi, tekste dhe me zgjedh background ngjyren.
  6. Pasi e keni kry dizajnimin shkoni next dhe plotsoni te dhenat si list name, etj.
  7. Nfund mundeni te njejtin dizajn me apliku ne sende tjera, pasi te kryeni ket step go next
  8. Nfund krijohet listimi juaj i cili duhet te duket keshtu : https://teespring.com/all-eyez-on-me-june-2020?pid=633&cid=102582
  9. Filloni me shpernda linkun tuaj ne facebook page tuaj ose ne ndonje social media tjeter ku mundeni me gjet bleres per produktet tuaj.
  10. Disa % e shitjev ju vijne juve si dizajner, e mira ksaj osht qe ju nuk merni me as ni gjo pasi faqja siguron printin edhe shipin krejt vet
  11. Ni metod e mir me gjet blersa osht permes facebook ads pasi mundeni mi bo target trafic prej kujt me mar dhe me pershtat me temen e dizajnit.
   
  ami81, Poshnjari dhe miraxh pëlqejnë postimin.
 2. boni

  boni Anëtar Aktiv

  Postimet:
  184
  Pëlqimet:
  33
  Pikë nga trofetë:
  28
  Nqs mendoni qe keni nje dizajn te fort dhe dini ta promovoni ate qe keni, mund te ec. Nga pervoja qe kam pasur ne teespring, cilesia e materialeve qe perdorin, dergesa dhe pagesa ndaj juve si krijuas jane korrekte.

  Nqs keni nje dizajn, bashkepuno me dike qe eshte i zoti ne promovim.
   
  bekim98 pëlqen postimin.
 3. DailyTeCh

  DailyTeCh Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,802
  Pëlqimet:
  225
  Pikë nga trofetë:
  83
  Po cmimet kush i vendos, dhe sa % fiton nese shet nje maic 15$
   
 4. G4SHI

  G4SHI Anëtar Aktiv

  Postimet:
  246
  Pëlqimet:
  57
  Pikë nga trofetë:
  53
  Siq e di i merr 50% te qmimit
  ti e bon Dizajnin por kur ta shet ate Maic i merr 7$
   
  DailyTeCh pëlqen postimin.
 5. boni

  boni Anëtar Aktiv

  Postimet:
  184
  Pëlqimet:
  33
  Pikë nga trofetë:
  28
  nuk eshte gjithmone 50% e fitimit, mund te luash vete me cmimin dhe fitesen ..
   
  DailyTeCh pëlqen postimin.
 6. bekim98

  bekim98 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  68
  Pëlqimet:
  20
  Pikë nga trofetë:
  8
  Pershendetje, masi te kryjsh dizajnin ta jep mundsin me vendos qmimin edhe tkallxon se sa e ki fitimin ti
   
  DailyTeCh pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...