1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Diskutim FIto para me ane te Dailymotion 5$ cdo dit !

Tema tek 'Shpenzime dhe Përfitime' e hapur nga Omerr, 4 Janar 2016.

 1. Omerr

  Omerr Anëtar i Njohur

  Postimet:
  676
  Pëlqimet:
  285
  Pikë nga trofetë:
  108
  vella un perdori win vps por nuk jan te lira shiko ne TBN mund te gjejsh aty !!

  i nderum ekam provu me 10 po skisha munsi mi majt kejt un mrita dej 58$ dita sepse nuk pata punu shum po tash 1 shok i jemi ka para ne Paypal ka blejt VPS 10 copa ka fitim shum sepse shum mirret me DM edhe un keto ditet nuk jam mar aspak me DM sepse skam koh !
   
  Ommer dhe Bb. pëlqejnë postimin.
 2. shqipbook

  shqipbook Anëtar i Njohur

  Postimet:
  530
  Pëlqimet:
  96
  Pikë nga trofetë:
  58
  ne regull po a nisin vet shikimet pasi ta bej add website apo duhet te bej start
   
 3. Omerr

  Omerr Anëtar i Njohur

  Postimet:
  676
  Pëlqimet:
  285
  Pikë nga trofetë:
  108
  nese perdor websyndic shkon ne earn distribution edhe ishonon p.sh ke fitu 100000 credite edhe aty i shenon 10000 ose 50000 i shenon credites sa ke fituar , nese perdor bighits4u fiton credite edhe nese e ki pause e ban unpause edhe vet shkojn wiewsat !

  Sugjerim : Deri sa fitoni credite ndaloni dergimin e traffikut (shkoni my websites edhe Pause ) ne te kunderten ju nuk fitoni asgje nga mundi juaj !!
   
  Ommer pëlqen postimin.
 4. Bb.

  Bb. Anëtar Fillestar

  Postimet:
  65
  Pëlqimet:
  9
  Pikë nga trofetë:
  8
  @Omerr sa m'kushtojn me i ble 10 vps dhe sa mund ti kem fitim mbrenda muajit ? , si behet pagesa ne fund te muajit ? pas sa kohe shfaqen sa para ke fituar si adsense mbrenda pak minutave apo duhet te presim me gjat ? Faleminderit :)
   
 5. Omerr

  Omerr Anëtar i Njohur

  Postimet:
  676
  Pëlqimet:
  285
  Pikë nga trofetë:
  108
  1. Sa te kushtojn nuk edi sepse ke lloj lloj offertash dhe lloj lloj hostinge !
  2. Fitim brenda muaji mund te kesh shum nese punon !
  3. Pagesa behet Bank Transfer , Payoneer , Paypal
  4. Fitimi shfaqet brenda 24 oreve ndonjeher e vonon !

  edhe sa per fund dje bere 500$ Cashout ne Payoneer ta shohim ado bej pages DM pastaj do te postoj ne forum!
  ju sugjeroj mos filloni pa u siguruar !
  Kalofsh mir ;)
   
  Ommer dhe Bb. pëlqejnë postimin.
 6. shqipbook

  shqipbook Anëtar i Njohur

  Postimet:
  530
  Pëlqimet:
  96
  Pikë nga trofetë:
  58
  pershendetje banktranfer perse posht e qet by payoner a duhet te kesh payoner ?? apo mundesh edhe Tutunska bank apo ndoj tjt
   
 7. Omerr

  Omerr Anëtar i Njohur

  Postimet:
  676
  Pëlqimet:
  285
  Pikë nga trofetë:
  108
  Une jam nga SHkupi kam kartel te NLB Tutunska po nuk perdori bank sepse e kam te bllokuar !
  sa i perket payoneer duhet ta hapesh 1 llogari edhe e ke Master Card falas !
   
  Ommer pëlqen postimin.
 8. shqipbook

  shqipbook Anëtar i Njohur

  Postimet:
  530
  Pëlqimet:
  96
  Pikë nga trofetë:
  58
  ne regull kur te maresh pagesen na trego dhe do porosis nje payoner :)
   
 9. Omerr

  Omerr Anëtar i Njohur

  Postimet:
  676
  Pëlqimet:
  285
  Pikë nga trofetë:
  108
  Kysmet po pres pages po lexova tek 1 forum DM vonon pagesen deri 1 muaj !
   
  Ommer pëlqen postimin.
 10. shqipbook

  shqipbook Anëtar i Njohur

  Postimet:
  530
  Pëlqimet:
  96
  Pikë nga trofetë:
  58
  nuk besoj nese e vonojn aq ateher ata kontrollojn nga vin wiewsat dhe ne fund nuk do maresh asgje ://.. ..
  shpresojm qe ti maresh
   
 11. Omerr

  Omerr Anëtar i Njohur

  Postimet:
  676
  Pëlqimet:
  285
  Pikë nga trofetë:
  108
  shpresoj kete metod e perodrin shum persona edhe sbesoj qe funksionon !
  ja vlen me rezikuu ;)
   
  Ommer pëlqen postimin.
 12. laphechosu

  laphechosu Anëtar Aktiv

  Postimet:
  140
  Pëlqimet:
  12
  Pikë nga trofetë:
  28
  O vlla aty TBN jon krejt amatera, aty ish nifar NERO qe e kish vjedh dikun kete metod e ka provu po i kish dhez ai garant o tu munu me muj. Po une me te than drejten DM tani per tani kish probleme teknike se so ka i qet fitimet sa jon bo, aty ne TBN shkruva me than qe krejtve o ka ju ndodh qashtu edhe per momentin FEB kete muj DM ka probleme teknike ose jon tu bo naj upgrade sistemit kunder ksaj qe pe bojm na ku me dit. Vetem se nuk besoj kurr qe ta vonon 1 muj dit pagesen .
  Max duhet 7-11 dit maximumii!

  Po a mun um tregon per sa kohe i bone qato 500$ , edhe me sa credits perafersisht ne websyndic t'kan shku

  Per me arrit kete shume prej 500$ qe i ke fitu:
  Sa sec apo min ke lan ne websyndic me dergu traffik ne DM,
  Sa credtis ti ka hanger nese nuk te kujtohen sakt perafersisht ?

  Nuk ka nevoj per VPS mem tregu vlla, ose per ndonje FREE TE tjeter, vetem per websyndic po kam qef me dit nese ka mundesi.

  Falemnderit.
   
 13. Omerr

  Omerr Anëtar i Njohur

  Postimet:
  676
  Pëlqimet:
  285
  Pikë nga trofetë:
  108
  1. un gjeth diten e naten ekam lan edhe te kam fitu reth 12k credite
  2. nese ka munsi ma kjart pak !

  Kush te ka than qe sbon me VPS un me 4 vps punoj :p

  Edhe a bon a sbon un nuk edi tash pres pages por ate qe e lexova ne forum u mundova qe ta postoj ketu !
  Kshtu qe nuk me interesojn tjeret nga ekan mar :/
   
 14. laphechosu

  laphechosu Anëtar Aktiv

  Postimet:
  140
  Pëlqimet:
  12
  Pikë nga trofetë:
  28
  e para 1: nuk tkom vet sa e ke lan aktiv apo si e ke kuptu ti . Tkam vet sa sec e ke lan me ndejt ne video a e di qe e ka 15 sec e deri 300 sec, pra sa e ke lan se 15 sec ti han 1 credit, tash dyfishohet qdo her, po edhe trafiku lun rol psh nese dergon veq amerikan tkushton ma shum credits.

  edhe e dyta u kan qe mu ke pergjigj nifar mnyre tparen a nfakt e dyta osht per numer credits sa ke hargju po ti dmth i paske harxhu 12k credits, qe i bin nese e ke lan 15 sec rreth 3-5k views ti ka dergu DM qe dmth i ke fitu 4$ deri 10$ maximumi me qata 12k credits.

  e morra si shembull qe the i kom fitu 12k credits, dmth e morra qe keta i ke shfrytezu
   
  01kujtimi01 pëlqen postimin.
 15. 01kujtimi01

  01kujtimi01 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  187
  Pëlqimet:
  42
  Pikë nga trofetë:
  28
  Pasi qe i kam leshuar edhe HitLeap edhe Websyndic per te fituar kredite (webs i kam ber pause ne te dyjat)... Kur duhet qe ti leshoj webs qe te jene aktive prap?.. http://www.dailymotion.com/lyrics-maker1 Ket chanel e kam hapur dhe kam futur disa Video, tek HitLeap i kam 3 linka t'videov ma t'gjata pasi qe 3 ish maksimumi si antar i thjeshte, nderssa tek Websyndic i kam 5... A duhet me fut sa ma shum linka neper keto faqet apo vetem nje link... Tek HitLeap prej mengjesit qe e kam lshu per momentin kam 134HitsRecived dhe 59 MinutesEarned (hourly limit e kom lan 500 & visit duraion 20sec) Tek Websyndic (trafikun vetem nga US dhe visit duration 15sec) Pres pergjigjie dhe kshilla t'kjarta prej cilitdo antar, ndoshta duhet me bo naj ndryshim per shkak qe osht hera e par qe po i perdori kto dhe mos jam tu bo gabim najsen ... Faleminderit
   
 16. Alban16

  Alban16 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  128
  Pëlqimet:
  16
  Pikë nga trofetë:
  28
  Pershendetje ,
  Pse cfare problemi ka qe njekohesisht te mbidhen pike nga autosurf edhe videot te jene unpause ?
   
 17. Omerr

  Omerr Anëtar i Njohur

  Postimet:
  676
  Pëlqimet:
  285
  Pikë nga trofetë:
  108
  i nderum une tek ndonje video skam perdor veq 15 sec se me kta sen spo munesh me bo po kur ta bojsh 300 sec edhe traffikun USA ateher kena fitim tmir !
  po po meshum linka dhe credite aq me mir !
  Hitleap mos e perdorni per DM sepse eshte rezik dhe menjeher DM e gjan qe jan clicka falso !
   
  Ommer pëlqen postimin.
 18. 01kujtimi01

  01kujtimi01 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  187
  Pëlqimet:
  42
  Pikë nga trofetë:
  28
  Tek Traffichive opsionet "Add Click" - a me zgjedh YES or NO(nese yes sa click mi lan) .... "Traficc Source" a me zgjedh http://traffichive.com/traffic-exchange apo Anonymous / Direct dhe qfar costum url me zgjedh google, fb, twitter apo tjera... "Limit total number of hits" a me zgjedh Send as many as possible / whenever my account has minutes apo Stop traffic after a certain number of total hits. flm
   
 19. ervislako

  ervislako Anëtar Aktiv

  Postimet:
  124
  Pëlqimet:
  10
  Pikë nga trofetë:
  18
  me websyndic ku eshte me mire te shpie trafik,ne youtube apo ne daylimodion?
   
 20. Omerr

  Omerr Anëtar i Njohur

  Postimet:
  676
  Pëlqimet:
  285
  Pikë nga trofetë:
  108
  TrafficHive te sugjeroj mos me perdor sepse ka shum probleme me serverat najher nalen edhe kreditet shkojn kot por me mir te sugjeroj websyndic eshte e mir !
  ne Youtube munesh ama munesh me pass problem me adsense a ne DM pa problem perdoreni !

  Me falni qe nuk mund te Pergjigjem menjeher sepse kam edhe pun tjera !
   
  Ommer pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...