1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Diskutim FIto para me ane te Dailymotion 5$ cdo dit !

Tema tek 'Shpenzime dhe Përfitime' e hapur nga Omerr, 4 Janar 2016.

 1. Omerr

  Omerr Anëtar i Njohur

  Postimet:
  676
  Pëlqimet:
  285
  Pikë nga trofetë:
  108
  Dailymotion njesoj si kompanit tjera si Yutube u mundeson te perfitoni para !
  Dailymotion nuk eshte sikur YT qe paguan permes klikimit te reklames por sa me gjat te shikosh videon aq me mir
  Dailymotion paguan per 25k minuta te shikuara per cdo video 2$ ! dhe per terhjekje 5$
  Kete Tutorial ekam pare ne nje forum tjeter dhe vendosa ta ndaj me ju

  SI te perfitojm minuta dhe Traffik ?
  90% te antareve perdorin keto website per kete metod :
  Traffichive : e cila eshte njesoj sikur hitleap dmth e downladon programin dhe fillon te fitojm minuta ose te blejm.
  Websyndic : eshte njesoj si tjerat fiton credite dhe e shton websiten tuaj per te fituar minuta ne video !

  Cilat jan Menyrat e pageses?
  Menyrat e pageses qe i pranon keto : Paypal , Payoneer , Bank Transfer !

  Si te Fitojm me SHpejt?
  Filloni nga 2 video ne dit te upladoni nvideot i merni nga Youtube ose dokund tjeter por jo nga ndonje Channell teper te njohura . videot duhet te jen +10 minuta me te Gjata !

  SI te Aplikojm per Monetize ?
  e pergatita nje Video ne te cilen ju ndihmon sadopak :


  A eshte Scam Dailymotion dhe a paguan ?
  Jo nuk eshte scam dhe tash me posht ikeni disa Proff foto !

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Kujdes nuk jan Pagesat e Mija po te disa antareve tjer ?

  Une tash 3 dit qe kam filluar nuk kam edhe asnje pages po ju besoj qe do te fitoni edhe me shum !
  Faleminderit mendoj qe kuptuat sado pak u mundova ta perthkej nga gjuha angleze dhe u mundova qe ta perpunoj ta ndertoj qe te kuptohet me mir !
  Per me Shum shikoni Tutorialin ne Gjuhen Angleze : Kliko ketu

  SHpresoj qe ju ndihmova Faleminderit
   
  Suad dhe Ommer pëlqejnë postimin.
 2. bmwplako

  bmwplako Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,727
  Pëlqimet:
  687
  Pikë nga trofetë:
  243
  ta shohimm a po i merr ktoo lekk ,
   
 3. Omerr

  Omerr Anëtar i Njohur

  Postimet:
  676
  Pëlqimet:
  285
  Pikë nga trofetë:
  108
  antaret tjer qe kan punu ma para ikan mar ;)
   
 4. Liridoni

  Liridoni Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,571
  Pëlqimet:
  153
  Pikë nga trofetë:
  93
  Me pagu pagun dailymotion sigurt se osht firm serioze, amo pak ult po shkojka veq nashta edhe ja nisi mu mar me to.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 5. bmwplako

  bmwplako Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,727
  Pëlqimet:
  687
  Pikë nga trofetë:
  243
  nese ki 1 k visits ne dite 1$ i fitonn .
   
 6. sg1

  sg1 Haveibeenpwned ?! Staff Member IT Staff

  Postimet:
  4,636
  Pëlqimet:
  953
  Pikë nga trofetë:
  343
  DailMotion paguan 100% dhe e mira eshte qe mund te dergoni traffic nga programe free (TE), nese do kam kohe do bej nje tutorial te thjesht si te dergoni traffic pak ma sigurt ne dailymotion dhe te rritni viewsat.

  Edhe pse dailymotion nuk e perdori e aq me pak youtuben.
   
  GenT- 007, DailyTeCh dhe sp0nTeX pëlqejnë postimin.
 7. Omerr

  Omerr Anëtar i Njohur

  Postimet:
  676
  Pëlqimet:
  285
  Pikë nga trofetë:
  108
  Faleminderit i nderuar sg1 per ndihmen tuaj !
  une ua kam sugjeruar antareve 2 metoda per dergimin e trafikut per veti qato i perdori sepse 90% te antareve e perdorshin keto 2 metoda !

  Me e keqja eshte qe vetem me 1 PC te fillosh te fitosh kredite nuk mundet me arit asgja !
  Un do tju sugjeroja te bleni 10 VPS - ja ne te cilin edhe un ate metod e perdori 5 VPS per Websyndic edhe 5 per TrafficHive !
  Keshtu do te mund te arijm me shum minuta edhe credite sidomos te marim edhe me shum minuta (wiewsa) ne Videon tuaj !

  Shpresoj edhe tutoriali juaj do ti ndihmoj antaret e IT !
  Faleminderit
   
  Ommer pëlqen postimin.
 8. xhuke33

  xhuke33 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  219
  Pëlqimet:
  18
  Pikë nga trofetë:
  33
  Sa fiton minimalisht nese e len pc hap per 12-24 ore ??
   
 9. Omerr

  Omerr Anëtar i Njohur

  Postimet:
  676
  Pëlqimet:
  285
  Pikë nga trofetë:
  108
  vella un tash 3 dit jakam nis ne dit ifitoj 3500 vizita komplet me te dyja programet pages ende nuk kam por besoj qe dot kem fitim !
   
  Ommer pëlqen postimin.
 10. xhuke33

  xhuke33 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  219
  Pëlqimet:
  18
  Pikë nga trofetë:
  33
  Punon me vps ti ?? apo thjesht ??
   
 11. Omerr

  Omerr Anëtar i Njohur

  Postimet:
  676
  Pëlqimet:
  285
  Pikë nga trofetë:
  108
  po po me VPS sepse pa VPS asgje smunesh me boo veq 100 vizita ndit ikam ble 10 VPS
   
  Ommer pëlqen postimin.
 12. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,449
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Ku i ke blere ?
   
 13. bmwplako

  bmwplako Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,727
  Pëlqimet:
  687
  Pikë nga trofetë:
  243
  sdii sa e dini po edhe dailymotion ta rrass ban ,
  nese ki traffik te jashtligjshemm ,
   
 14. Omerr

  Omerr Anëtar i Njohur

  Postimet:
  676
  Pëlqimet:
  285
  Pikë nga trofetë:
  108
  Win VPS
  ekam njeshok edhe aj punon gati 1 muaj e gjys edhe keto metoda i perdor si tmijat nuk ka mar ende ban !
  Veq nese mer naj Report poo ;)
   
  Ommer pëlqen postimin.
 15. bmwplako

  bmwplako Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,727
  Pëlqimet:
  687
  Pikë nga trofetë:
  243
  a ka marr pare . se kur bohen 100$ bone transferet
   
 16. Emirmax

  Emirmax Anëtar Fillestar

  Postimet:
  98
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  33
  @sg1 kish qenë mir me bo ni tutorial si te dergojm traffic ndailymotion dhe ti risim viewsat,nese ke koh këto dit,flm per mikuptim
   
 17. Omerr

  Omerr Anëtar i Njohur

  Postimet:
  676
  Pëlqimet:
  285
  Pikë nga trofetë:
  108
  ajt se sot e pergaditi tutorialin edhe e SHpendaj ktu !
   
  Ommer pëlqen postimin.
 18. Rio2016

  Rio2016 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  465
  Pëlqimet:
  98
  Pikë nga trofetë:
  43
  Ma shum ka klikime te rekalmave ne Youtube se shikime ne Daily Motion nuk perdoret shum as , as me pak ne shqipetaret nuk e perdorim
   
 19. Liridoni

  Liridoni Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,571
  Pëlqimet:
  153
  Pikë nga trofetë:
  93
  @Omerr, neve na duhet organic traffic qe e pranon google, jo free traffic..
  E kit sen e din sg1 ma mire.
  Me tmira


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 20. DailyTeCh

  DailyTeCh Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,793
  Pëlqimet:
  218
  Pikë nga trofetë:
  83
  Nese video esht 1 min ose 2 a paguan per klik reklama edhe dailymotion ka monetize dhe me qe ke at opcion normal duhet me pagu edhe per klik,po spo jam i sigurt, zor eshte te besh trafik ne dailymotion vetem nese i shperndan ne ndonje fan page te forte materialet..
   

Shpërndaje faqen

Loading...