1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Fito para mbi 1000, 2000, 5000 ... $ ne muaj

Tema tek 'Shpenzime dhe Përfitime' e hapur nga ano0n, 5 Janar 2015.

 1. ano0n

  ano0n Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,067
  Pëlqimet:
  107
  Pikë nga trofetë:
  83
  Un si sugjerim jav dhash, pra si ide.
  Qe shum shpejt sapo ti marr paret do ti boj promote mbi 5 produkte, edhe do ket besoj ma shum vizitor.
  Edhe a m'tregon pse se kan pranu PayPal, mos ke provu me naj CC te vjedhur apo PayPal jo tandin , ?
   
 2. denada

  denada Anëtar Aktiv

  Postimet:
  238
  Pëlqimet:
  37
  Pikë nga trofetë:
  38
  Po kush i ka len paret per ne mor aman por vetem harxhojm kohen . Kot SI thon parja shkon tek parja .Ne fakt une jam regjistruar ne nje nga faqet ku kjo bente te mundur qe ti te fitoje para dhe un atje fitova vertet 100$ por asnjeher nuk i mora jan kot nuk besoj me ne keto faqe dhe ju them qe mos harxhoni kohen kot.Koha eshte flori .
   
 3. Emirmax

  Emirmax Anëtar Fillestar

  Postimet:
  98
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  33
  Mir deri tash a shiti najkush naj dizajn ??
   
 4. ano0n

  ano0n Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,067
  Pëlqimet:
  107
  Pikë nga trofetë:
  83
  Po varet ti ku hin shoku me provu, se nuk provohet ne tulifar website.
  Qe te rrejn 100 $ fito ne dite. Duhesh me shiku.
  Edhe kjo metod s'osht scam ,shkoni ne Facebook Teespring kerkoni shihni fansat edhe pyesni a osht scam, un dje fola me staffin e tyre ne Chat Online edhe me than qe nuk osht scam aspak.
  Edhe ju garantoj qe 'sosht scam. Se kam shokin qe ka fitu pare edhe i ka qit ne PayPal
  Se dej tash ja kisha vertetu po duhet me prit edhe 10 dit se qateher pefundon kampanaj e atij duksi kur te shitet.
  Keshtu qe smuna me zvoglu pra edhe 10 dit edhe ju tregoj screenshot .
  Edhe diqka shperndane neper website te huaja, un dej tash e shperndave ne fan page te ndryshme 3 blerje i bona prej dje ne ora 10 te nates i kam mbi 50 $ .
  Keshtu qe fitoni para kur te vjen koha i qitni ne PayPal, pastaj prej PayPal ne llogarine tuaj bankare ne Raiffaisen Bank apo ProCredit Bank edhe shijoni paret.
  p.s: Arsyeja pse fiton kaq leht pare osht ne ket website, se ky Website nuk keni idene sa e popullarizme osht per online shoping te rrobave, edhe i pagun shitesit e saj, se nese si pagun falimenton kompania kejt.
  Keshtu qe mos e lodhni veten Scam, po filloni me shit duksa,maica,xhampera etj.

  [​IMG]
   
  mikrotik pëlqen postimin.
 5. FenTonaIX

  FenTonaIX Anëtar Aktiv

  Postimet:
  119
  Pëlqimet:
  8
  Pikë nga trofetë:
  28
 6. bmwplako

  bmwplako Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,727
  Pëlqimet:
  687
  Pikë nga trofetë:
  243
  o haver na spo dim ku po i shperndann tii .. qe po i fitonn keta lekk ..
  po ishalla miliona fiton
  titulli temes mendoj qe eshte pak i ekzagjeruar -- me pas bo 100- 200 $ e jo 1000 e 100000
   
  phoenix pëlqen postimin.
 7. ano0n

  ano0n Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,067
  Pëlqimet:
  107
  Pikë nga trofetë:
  83
  O shoku kjo s'osht asgjo sa mund te fitohet me shume.
  Por ju mungon vullneti, po ju thom shperndane ka tmundne neper Fan Page, pra thuani This Hoodie it's for Sale. Very Cheap ! Hurry up . edhe linku i duksit, keshtu veproj une .
   
 8. isarama

  isarama Anëtar i Njohur

  Postimet:
  533
  Pëlqimet:
  41
  Pikë nga trofetë:
  58
 9. bmwplako

  bmwplako Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,727
  Pëlqimet:
  687
  Pikë nga trofetë:
  243
  ktu e lenn si te duashh ti me bo linkunn ...
  per me e shpernda masnejj .. _D
   
 10. isarama

  isarama Anëtar i Njohur

  Postimet:
  533
  Pëlqimet:
  41
  Pikë nga trofetë:
  58
  a munesh me dhan ni shembull nese munesh
   
 11. DailyTeCh

  DailyTeCh Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,802
  Pëlqimet:
  225
  Pikë nga trofetë:
  83
  Nuk e di nese ne te vertet eshyt scam , mundet edhe te jet e vertet qe paguan ky web, sepse ka persona qe edhe per adsens thon qe jan scamera sepse atyre s`ju kan be pagesat por ata kurr se pranojn se kan thy rregullat...
   
 12. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,451
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Pershendetje,
  Besoj se nuk eshte scam pasi kishte shume tema ne worrior forum dhe ai eshte forum mjaft serioz.
  Kam nje pyetje per ty anon.
  Sa $ ke shpenzuar ne total per reklamim ?
   
 13. ano0n

  ano0n Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,067
  Pëlqimet:
  107
  Pikë nga trofetë:
  83
  Ju thash asnje $$ , se po te kisha shpenzu ne reklama do kisha fitu shum ma shum
  Keshtu qe sapo te kryej kampanjen do filloj me Ads edhe me Ads dhez shum ma shum, se keshtu veq me share e bona sa per ti bo do pare ne PayPal.
  Edhe diqka po ju thom qe nuk osht scam.
  O burr nashta ju doket pun me hup kohen, se sjeni msu shqiptar, po shkoni ne YouTube kerkoni Teespring edhe i shihni njerzt qe kan fitu mbi 20 mij dollare nga shitjet.
  Edhe mos menoni qe i kan fitu tu i shpernda si une, por tu i bo Promote Ads, me reklama edhe normal qe dhez se ka qare.
   
 14. ano0n

  ano0n Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,067
  Pëlqimet:
  107
  Pikë nga trofetë:
  83
  Duhesh me shkru titullin pastaj kjo vet plotsohet nuk munesh me ndryshu ske nevoj vetem shkruaj titullin
   
 15. qirka

  qirka Anëtar Fillestar

  Postimet:
  91
  Pëlqimet:
  18
  Pikë nga trofetë:
  8
  "Once your campaign has ended successfully and the shirts have been delivered, you will have the option to receive your campaign’s profit via mailed check or Paypal. If you’re participating in a “Verified Donation” fundraiser for an organization, the profit will be paid directly to that organization."
  Ne faq po shkrujke qishtu, dmth ty anon te duhet me prit 10 dit + 14 dit deri sat munesh mi marr pareg.
   
 16. Tanni

  Tanni Anëtar i Njohur

  Postimet:
  811
  Pëlqimet:
  103
  Pikë nga trofetë:
  73
  Nqofse nuk osht scam ateher po ja vlejka me u marr me to. Un merrem me logo design dhe ma merr mendja qe mundem ato me i vendos neper duksa e rroba tjera.
  Per momentin jom i regjistrun ne Freelancer.com < ata qe jon te afte ne dizajn apo disa aplikacione tjera (AUTOCAD, 3dsmax, etj) gjithsecilit i kisha sygjeru me i hedh nje sy se ka shum kategori ku mundesh me punu , ndoshta ndonje e gjen veten aty.

  Pershendetje.
   
 17. leotrim77

  leotrim77 Anëtar i Njohur

  Postimet:
  925
  Pëlqimet:
  111
  Pikë nga trofetë:
  63
  ooo nuk o scam ooo shiptar ... pse nuk po kuptoni qe nuk o scam .... nuk jon kto loj si ptc ... me centa me neobuxa e me probuxa ...
  e shet bluzen apo duksen i merr paret edhe kaq .... nuk o filozofi e madhe edhe teespring.com e njohin ton ... jasht sidmos ne USA , UK , etj

  problemi o ralizimi i shitjes ... nese bon ndonje campaign ne facebook na trego se si i mbush ato , ne detaje ne qfot se nuk priton ...

  sa per pytjen qe ma bone , une nuk merrna me cc t'vjedhne une punoi legjit mos mendo se jom fillestar nkto sende ....
   
 18. ano0n

  ano0n Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,067
  Pëlqimet:
  107
  Pikë nga trofetë:
  83
  Ktu te tha qe i merr paret masi te perfundon kampanja, pra leje 5 dit kampanjen keshtu qe leje per 5 dite mas 5 dite e ki munsin mi qu paret ne PayPal, edhe brena 2-3 diteve ti qesin paret ne PayPal.
  Per Facebook Ads nuk kom bo reklama e kam njet masi te perfundoj me ket shitje, te filloj me Ads, edhe besomni une flasme do njerz ne facebook jam ne nje grup ku Teespring ata qe shesin jane aty.
  Edhe kejt me Ads fitojn shitje, nuk munen me fitu pa pas pak promovime si me reklama.
  Keshtu qe ne FACEBOOK shko Create Ads, edhe zgjedhe Boost Post te rekomandoj me vepru keshtu.
   
 19. bmwplako

  bmwplako Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,727
  Pëlqimet:
  687
  Pikë nga trofetë:
  243
  O BRO ty t ka dhez,,, e ti grahiii ishalla fiton shume e me shume ..
  a neve antarve tjer asnjerit .. siq po duket :S
  PEACE
   
 20. ano0n

  ano0n Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,067
  Pëlqimet:
  107
  Pikë nga trofetë:
  83
  Dje pasi e shperndava neper Fan Page me erdhen edhe 3 shitje sot. Pra edhe 3 duksa mu shiten . Afro 300 $ tani.
  Keshtu qe mos vendosni duksa, maica Goal ma shum se 5, lene 5 niher, pastaj i beni disa pare .
  Filloni me kriju reklama ne Facebook, qe jan Sponsorised edhe keni me pas shitje.
  Per me shume shikoni kete video se si fitohet mbi 10,000 $ ne muaj.
  Askujt si dhez pa i dhan pak zor, keshtu qe shperndane, se un sot do ti terheq parate dhe do filloj me reklama ne Facebook andaj ju shperndane edhe besoj qe kini me pas sukses, tu e shpernda naper grupe te ndryshme ne facebook, fan page etj.
   

Shpërndaje faqen

Loading...