1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
    Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Fito para mbi 1000, 2000, 5000 ... $ ne muaj

Tema tek 'Shpenzime dhe Përfitime' e hapur nga ano0n, 5 Janar 2015.

1. ano0n

ano0n Anëtar me Përvoj

Postimet:
    1,058
    Pëlqimet:
    102
    Pikë nga trofetë:
    83
    Nese doni me fitu para online ateher me poshte keni nje metode qe funksionon.
    Pra kjo metod osht shum e thjesht veq duhesh me dizajnu tesha tana kush ti blen ato tesha, pra duksa,
    maica, xhampera .
    Se pari regjistroheni ketu pastaj hyni regjistroheni edhe pasi te regjistroheni.
    Shkoni tek LAUNCH A CAMPAIGN e keni me larte, klikoni aty dhe keni mundesi me dizajnu duks,
    maica etj. Uploadoni naj foto aty edhe pastaj keni mundesi me zgjedh sa shitje doni me i bo.

Keni mundesi me caktu qmimin sa doni me shit 1 duks p.sh tana maic, pastaj keni me zgjedh kohen
    se sa ka ma zgjat ajo shitje p.sh 10 dite , 5 apo 7 dite, tana klikoni Launch your Campaign edhe
    keshtu e keni qit 1 duks ne shitje p.sh nese keni dizajnu naj duks, keshtu qe per qdo blerje nga klientat ne at faqe ju do fitoni p.sh 12 $ apo 20 $ per 1 duks te shitur kjo varet se sa e keni lan qmimin per 1 duks qe shitet me fitu.
    Masi te perfundon koha, pra kampanja p.sh nese e keni lan 5 dit , keni mundesine me i dergu paret ne PayPal, pra vetem ne PayPa, edhe keshtu brena 1-2 dite paret do i keni ne llogarine tuaj te PayPal.
    Kjo nuk osht Scam aspas per me shume beni kerkime per Teespring ne Google per tu bindur qe s'osht scam.
    Me poshte keni 1 foto se per 8 duksa te shitur kam fituar 152 $
    Link per tu regjistru ne ket website keni me lart tek teksti ketu

--------------------- 1 Foto qe tregon se kjo site funksionon edhe i kam marr paret !!
    Video me poshte se si te dizajnoni duksa, maica

Last edited: 18 Qershor 2015
    bstermasi1 pëlqen postimin.
  2. z4x0r

z4x0r Anëtar i Njohur

Postimet:
    837
    Pëlqimet:
    187
    Pikë nga trofetë:
    63
    Na trego kur ta marresh pagesen pastaj shofim. :)

3. ano0n

ano0n Anëtar me Përvoj

Postimet:
    1,058
    Pëlqimet:
    102
    Pikë nga trofetë:
    83
    Gjithsesi sapo ta marr edhe kete pagese do ta bej screenshot prej PayPak edhe mundeni me u bind vet.
    @Shehat ja vlen me punu ma shum ketu sesa me AdSense, besom, AdSense shtin video, ketu vetem 10 min
    1 dizajn qe don e bon me Photoshop, apo e merr naj logo te thjesht e ki prej aty mundesi prej atij webit
    me fut edhe fillon me logon .
    p.s: nuk bon logo me Nike, Adidas, Puma me upload pra keto qe jane te njohura se nuk bojn.

4. bmwplako

bmwplako Anëtar Legjendë

Postimet:
    3,691
    Pëlqimet:
    664
    Pikë nga trofetë:
    243
    flm wlla. per kontrubutin tuaj suksese
    PS: posotje nej dizajn qe tu ka shit nese bon.

5. Rrezart123

Rrezart123 Anëtar i Njohur

Postimet:
    687
    Pëlqimet:
    154
    Pikë nga trofetë:
    63
    Faleminderit per ndihmen qe dhat e hapa i bera te gjitha vetem ne fillim e kam ber Qmimin e Lart tani nuk mundem ta ndryshoj:
    Qe qysh e kom bo Dizajnin e Duksit :)

6. bmwplako

bmwplako Anëtar Legjendë

Postimet:
    3,691
    Pëlqimet:
    664
    Pikë nga trofetë:
    243
    qmin spo mujshe me ndrrruu ..
    mfal po mujshe po mujshe ..
    najss e paske dizanuu ..
    mirpo nuk e di sa fitonn personi qe e dizajnonn ,, sepse ataa pi shitshinn me duksa me maica pi printojshin dmth ,,
    edhe mdoket kish nje mundesii te transferit te parave me bank me chekk..
    mirpo antari me lart duhet te na tregojj . sa koh ju ka dasht me fitu ato pare..
    edhe kur bohen pagesat javore mujore apo si .
    flm

Last edited: 5 Janar 2015
  7. denada

denada Anëtar Aktiv

Postimet:
    236
    Pëlqimet:
    37
    Pikë nga trofetë:
    38
    Eh kush eshte ai njeri qe nuk i deshiron paret te gjith duan te bejne para dhe pse jo nepermjet rrjeteve .Por shum faqe jane te piratuara sot.Dhe nuk e di nese kjo faqe mund te jete e vertete atehere na verteto nqs ti keto para qe ti ke fituar i ke marre .

8. z4x0r

z4x0r Anëtar i Njohur

Postimet:
    837
    Pëlqimet:
    187
    Pikë nga trofetë:
    63
    A e bona mir :p [​IMG]

9. Rrezart123

Postimet:
    687
    Pëlqimet:
    154
    Pikë nga trofetë:
    63
    Op edhe une e vrejta qe pi shtishin me printu edhe me zgjedh a don me ta bo Ship Kompania a po don Shitsi qita Shitsi ship me ta bo spe kuptoj
    Edhe ishalla sosht Scam

10. Rrezart123

Postimet:
    687
    Pëlqimet:
    154
    Pikë nga trofetë:
    63
    Teper om pelqej ama ma kish marr menja qe me ngjyr Tkuqe kish dal ma mir.
    Edhe pse sjom dizajner :D
    Ishalla Tshitet

11. z4x0r

z4x0r Anëtar i Njohur

Postimet:
    837
    Pëlqimet:
    187
    Pikë nga trofetë:
    63
    Ajo me bo shitesi ship osht; per shembull ti e ke qit nje maic qaty dhe at maic e ki t re te shpia, edhe kur ta porosit dikush ty t vjen adresa e tij edhe ti ja dergon maicen atij me poste, amo na si kemi senet per ashtu :p ti bone kompania me dergu produktin.

12. bmwplako

bmwplako Anëtar Legjendë

Postimet:
    3,691
    Pëlqimet:
    664
    Pikë nga trofetë:
    243
    ishh munsii me ja fut vet me vector t webit ..
    po n shitje besojj 0.50$ mi fitu qaqq .. boll o

13. ano0n

ano0n Anëtar me Përvoj

Postimet:
    1,058
    Pëlqimet:
    102
    Pikë nga trofetë:
    83
    Edhe diqka nuk fitoni 1 $ per duksat qe shitni, po ma shum.
    E caktoni ju vet qmimin sa per 1 duks e keni mundesine aty.
    Shikoni videon me larte ne teme e kam postuar se si duhet dizajnuar duksa, pastaj qmimet se sa $ do fitoni nese ju shitet 1 duks.
    Edhe diqka me poshte keni foton se sa fitova sot, keshtu qe brenda 10 dite keto pare do i transferoj ne PayPal,
    pasi qe nuk mundem tash se ska perfundu ende kampanja e duksit.
    Edhe diqka e pash qe nga duksat e juaj skishit fituar askush asnje pare.
    Ju kisha than qe me shpernda te te huajt, pra ne webfaqe te ndryshme me i lut njerzt me ble ke qmime te lira ketu, pasi ka mbi 1.000 dizajne ne dite apo me shume edhe smundet me i shfaq duksat apo maicat
    qe i keni dizajnu ju, prandaj shperndajeni edhe beni sa me shum porosi, pastaj nese ju qet qe keni arrit minimumin ateher ato para i keni te sigurta.
    Ne link me posht keni mundesin me pa duksin qe kam dizajnu .
    http://teespring.com/ski-hoodie
    Edhe diqka nese kjo ju del Scam qekjo website une juve qka dush po ju jap kerkomni qka te kini qef. vetem pritni sa te perfundoj kampanja dhe brenda 1-4 apo 5 dite maksimumi ju qesin paret ne PayPal

qirka pëlqen postimin.
  14. rockstar

rockstar Anëtar Aktiv

Postimet:
    313
    Pëlqimet:
    50
    Pikë nga trofetë:
    28
    Pershendetije

Faliminderit qe e ndave ket metod me ne, sa per scam lexova ne disa tema ne forume te huaja dhe nuk ishte. Po diqka qa un nuk e kam te kiart ktu esht, nese un e bej nje dizajn pe zem te nje duksi kush e priton ate dhe kush ja dergon blersit, dhe sa % marr un nga shitja e saj? Dhe kto punime qe i ke ber ti a i ke ber share ne ndonje fan page apo nga i ke marr klijent te cilet i kan bler ato?

15. bmwplako

bmwplako Anëtar Legjendë

Postimet:
    3,691
    Pëlqimet:
    664
    Pikë nga trofetë:
    243
    une me sa e kuptova aty kur e cakton ti qmimin .. pakk ne te djath tregon sa fiton tiii nga numri i shitjeve qe behet ..
    e kete punenn menoj qe ata i printojn dhe i dergojnn .. mirpo kete punenn se ku shfaqen punimet e mija pos qe ja bojj share vet spo mujj me kutpu as une :S:S spo ka ndonje ven ku jonn krejt punimet qka i bojnn .
    Ose veq nese bashkpunojnn ata me njodnje kompani edhe i marrin ata .

rockstar pëlqen postimin.
  16. qirka

qirka Anëtar Fillestar

Postimet:
    91
    Pëlqimet:
    18
    Pikë nga trofetë:
    8
    Shok a kishe mujt me na tregu saktsisht ku edhe qysh pi rrekllamon ti tash kta duksa? A hin naper fanpage te FB apo naper forume edhe poston aty linkun a qysh?
    Nqofse ka mundesi me na spjegu ma kjart qysh pi rreklammon.

17. qirka

qirka Anëtar Fillestar

Postimet:
    91
    Pëlqimet:
    18
    Pikë nga trofetë:
    8
  18. denada

denada Anëtar Aktiv

Postimet:
    236
    Pëlqimet:
    37
    Pikë nga trofetë:
    38
  19. lavdim2014

lavdim2014 Anëtar Aktiv

Postimet:
    230
    Pëlqimet:
    10
    Pikë nga trofetë:
    18
    me provu nuk humb pare vetem kohe,,,,,,,, do e provoi edhe une,
    kerkoj nga te gjithe se ti tregoim njerit tjetrit se si po hec puna, ku po ka ngecje e ku po ka suksese pra thjesht ti sygjerojm njeri tjetrit

Erjon.xh dhe Misteriozi pëlqejnë postimin.
  20. lavdim2014

lavdim2014 Anëtar Aktiv

Postimet:
    230
    Pëlqimet:
    10
    Pikë nga trofetë:
    18
    flm per postimij tuaj
    a mundesh mem treu si ti gjej punimet e mehershme qe i kom ba ( maicen qe kom ba per shitje si ta gjej tash spo di )

Shpërndaje faqen

Loading...