1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Fitimet me app shqip

Tema tek 'Shpenzime dhe Përfitime' e hapur nga abracadabra, 19 Prill 2020.

 1. abracadabra

  abracadabra Anëtar Aktiv

  Postimet:
  148
  Pëlqimet:
  50
  Pikë nga trofetë:
  28
  Pershendetje,
  Shpresoj te jeni mire.

  Dua te krijoj aplikacione shqip dhe para se te filloja do doja te dija nese ja vlen apo jo.
  Nese eshte ndonje prej jush qe ka apps ne play store dhe app store, mund te me thoni sa fitime mund te kesh me 100k shkarkime dhe 1k perdorues ditor, ku mesatarja eshte 2 reklama (foto ose video 5-15 sec) te shfaqura per perdorues.

  Faleminderit
   
 2. Mr.Gh0$T

  Mr.Gh0$T Anëtar Aktiv

  Postimet:
  489
  Pëlqimet:
  143
  Pikë nga trofetë:
  53
  E para : nk esh qe mund tthem nje cmim konkrete me falni! sepse me shqiptart nk mund te fitosh shum.
  E dyta : Nuk varet nga shkarkimet as nga aktiviteti varet sa klikojn ne reklama kurse Reward pas mendimit tim mund ta heqesh sepse nuk ja vlen me ate ( Ajo behet me shum me lojera ) pas mendimit tim vendos 2 Interstitial dhe nje banner nje nfillim pasi hapet appi dhe pasi mbyllet appi , sepse interstitali krijon impression dhe po pate shum impression mund tfitosh lek pa klikuar njerzit ne reklama , Nese nk e dini sa paguan per ta shperndar appin atehere po jua them:
  Ne Play Store kushton: 25$
  Ne App Store kushton: 100$ ne vit!
  Tjesh mir!
  KLB
   
  wolf_mc12 pëlqen postimin.
 3. abracadabra

  abracadabra Anëtar Aktiv

  Postimet:
  148
  Pëlqimet:
  50
  Pikë nga trofetë:
  28
  Shume flm per pergjigjen,
  E di qe nje cmim fiks nuk me jep dot por doja afersisht nje fashe, sa mund te bej minimumi dhe maksimumi me ato statistika?
   
 4. Mr.Gh0$T

  Mr.Gh0$T Anëtar Aktiv

  Postimet:
  489
  Pëlqimet:
  143
  Pikë nga trofetë:
  53
  max mund tfitosh esh 300$ mduket ,,,,, see nj klikim prej shqiperis esh $0.03 ka shanse ta ulin ka shanse ta ngrejn nuk i dihet kur me AdMobin vlla prndj sjemi te sigurt me tthen nje cmim por me kto statistika jan tmira shum qe ke then , nese ti don me fitu $ krijo nj loj prej unity 2D / 3D esh puna jote se cfr grafike mund tbesh ose app hidhe me $ psh 2.99$ per cdo shkarkim besoj qe do kesh fitime ! sepse km par shum app dhe lojra ne play store qe kushtojn nga 1$ deri ne 50$ dhe e blinin nga 500K njerez deri ne 1M njerez tash boj llogarit sa kan fitu psh tkrijosh nje app ose nj loj dhe tvendosesh nj cmim konktrete pershembull 2.99$ sepse 70 cent i mer tax google psh ta blejn ty appin ose lojen 500K njerez ti me ata 500K njerez me ate app ose me ate loj mund tfitosh shum mund ta besh ne calculator 500,000 X 2.99 por nj gj tduhet tdish duhet tkesh vullnet dhe pun!
   
 5. tupac.al

  tupac.al Anëtar Aktiv

  Postimet:
  283
  Pëlqimet:
  260
  Pikë nga trofetë:
  73
  Nuk ka nje cmim fiks por varet nga perdoruesit.
  Nese ke perdorues ditor 30k athere mundesh me i nxjerr 30-40€ por mund te shkoje dhe 50 dhe 100.
  Nese shteti eshte USA apo UK shuma me siper dyfishohet. Shtetet tjera jan me poshte.
  Shqiperia eshte shum me poshte sepse nuk ka advertiser.
   
  Mr.Gh0$T pëlqen postimin.
 6. rockstar

  rockstar Anëtar Aktiv

  Postimet:
  339
  Pëlqimet:
  59
  Pikë nga trofetë:
  28
  Une besoj qe ato parashike qe i ke ber ti per shkarkime nuk do te dalin. Do te kesh shum me pak dhe me pak fitime. Po flas prej provojes time ne kete drejtim kam fituar shum pak me pordores Shqiptar dhe pse kam pas shum shkarkime. E ajo qfar tha Mr.Ghost esht ide e mir por duhet te kesh nje ekip te madh dhe duhet nje pun e madhe per te krijuar nje loj te vogel. Suksese
   
  Mr.Gh0$T pëlqen postimin.
 7. Mr.Gh0$T

  Mr.Gh0$T Anëtar Aktiv

  Postimet:
  489
  Pëlqimet:
  143
  Pikë nga trofetë:
  53
  i nderuari @rockstar ka tdrjt duhet nj ekip tvogel se tbesh vtm ate duhet se paku 2 3 vite apo mshum se do merresh dhe me dizajnin nese don me kriju nj loj si Switch Color shkarko buildbox esh me e leht se unity dhe kto lojra jan tlehta me i krijuar :) psh te besh nj loj si free fire duhen shum vite por duhet ekipi i madh xp :p mund ta besh dhe me pak vite por ekipi jot tjet nj mendje me ju qe do mthen tkeni tgjith vullnet dhe do ja arrini gjithmon suksesin esh e vrt qe nfillim do keni cik humbje por pstj dyfishohet perfitimi :)
   
 8. Mr.Gh0$T

  Mr.Gh0$T Anëtar Aktiv

  Postimet:
  489
  Pëlqimet:
  143
  Pikë nga trofetë:
  53
  @abracadabra nese deshiron tkrijosh nj loj si pubg ose si free fire te rekomandoj Unreal Engine dhe duhet tkesh shum njohuri rreth gjuhes C++ sepse me ket esh krijuar pubg , free fire , cod , fortnite dhe shum te tjera Lojerat si kto duhet tkesh ekip! nese don vetem atehere do e kesh shum tveshtir dhe do te duhen vite per ta mbaruar!
   
 9. albani99

  albani99 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  388
  Pëlqimet:
  73
  Pikë nga trofetë:
  53
  Nese do te krijosh aplikacion me permajtje shqip ateher ne google admob deri sa ta zan Language unsuportted meniren e ke restrict adds dmth ai mundi te shkon gati se kot , por nese krijon ndonje loje qeter muhabet... kam pas 8 app google admob me permbajtje shqip rend ju ka hy language unsuported me ka sos , lidha do rrjeta lodht hiq sja vlejke menxi 0.30 dita i kam lene ashtu pa ads hiq per momentin edhe pse te gjithe apps marrin 5000 deri 7000 impressions , me keto impresione shkonte fitimi deri 10 eu dita me trafik te perzier.
   
 10. DailyTeCh

  DailyTeCh Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,808
  Pëlqimet:
  230
  Pikë nga trofetë:
  83
  Nuk mundesh me dite sakt sepse shqiptare ke shum qe jetojn neper vente evripjane qe nuk jetojn ne shqiperi dhe ata mund te sjellin fitime te mira me mbet sa per clikc mbrenda shqiperis ose kosoves ska sen s`ja vlen thuj se hiq dobet shum.
   
 11. abracadabra

  abracadabra Anëtar Aktiv

  Postimet:
  148
  Pëlqimet:
  50
  Pikë nga trofetë:
  28
  Shume flm te gjitheve
   
  Mr.Gh0$T pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...