1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Diskutim fitimet e mia ne youtube

Tema tek 'Shpenzime dhe Përfitime' e hapur nga Beniidrizi, 28 Shkurt 2019.

 1. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,195
  Pëlqimet:
  734
  Pikë nga trofetë:
  343
  Nese ke mbi 20k në muaj do të duhet të paguash taksa si biznes. Nëse jo mos e vrit mejen
   
 2. getrich

  getrich Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,035
  Pëlqimet:
  254
  Pikë nga trofetë:
  163
  vetem puno ti shoku se sa ma shume fiton ma shume t nalin bankat ,
  veq a je i zoti m fitu se me dokument e ki nga bohet pagesa
   
 3. albionPr

  albionPr Anëtar

  Postimet:
  37
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  18
  Limy a mundesh mem tregu cka jan keto 4000 ore ,dhe spo kuptoj pa pas keto 4000 ore nuk mundesh ti maresh parat apo nuk mundesh ta monitizosh kanalin , flm per pergjigjeje
   
 4. albionPr

  albionPr Anëtar

  Postimet:
  37
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  18
  Agon psh une e kam nje adsense te aprovume per faqe anglisht ,pytja eshte a mundem me shfrytzu qat akont per me hap nje kanal shqip ne youtube kurse faqet i kam ne anglisht a prish pune nese e boj ket , dhe a me monetizohet menjeher kanali apo si shkojn procedurat .flm
   
 5. Beniidrizi

  Beniidrizi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  106
  Pëlqimet:
  33
  Pikë nga trofetë:
  38
  Nuk mundesh te monitizosh kanalin pa pasur 4000 or shikim edhe 1K subscriber,
   
  albionPr pëlqen postimin.
 6. aimilius

  aimilius Anëtar Aktiv

  Postimet:
  115
  Pëlqimet:
  96
  Pikë nga trofetë:
  38
  Je shumë mirë. Duke patur parasysh që ke gjuhën shqip. Duke patur parasysh që youtube sa vjen po i perkeqeson dhe i shtrengon gjerat.
  Je super fare. I bie 70 cent per 1000 shikime. Nja ca vite me pare mesatarja ishte 1$ per 1000 mije (jo per gjuhen shqipe).
  Keshtuqe numrat jane mire fare. Nese 3fishon shikimet mund te fillosh te kapesh nje rroge te mrie mujore...
   
  Beniidrizi dhe Poshnjari pëlqejnë postimin.
 7. jonny

  jonny Anëtar

  Postimet:
  3
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Kam nje kanal ne youtube dhe per pak dite arrije kushtet per ta lidhur me adsense,
  kam nje pyetje a mundem qe leket te me vijne ne shqiperi? me sa kam degjuar Adsense nuk dergon leke ne shqiperi.

  Faleminderit,
   
 8. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,195
  Pëlqimet:
  734
  Pikë nga trofetë:
  343
  Ku e ke dëgjuar këtë?
   
 9. getrich

  getrich Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,035
  Pëlqimet:
  254
  Pikë nga trofetë:
  163
  a osht tu punu nej antar hala me yt
   
 10. jonny

  jonny Anëtar

  Postimet:
  3
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  po sepse shqiperia nuk ben pjese tek lista e YouTube Partner Program availability
   
 11. Beniidrizi

  Beniidrizi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  106
  Pëlqimet:
  33
  Pikë nga trofetë:
  38
  po une
   
 12. aimilius

  aimilius Anëtar Aktiv

  Postimet:
  115
  Pëlqimet:
  96
  Pikë nga trofetë:
  38
  Pa merak fare adsense i bën pagesat edhe në Shqipëri. I ka pas bërë akoma kur përdorte ceqe per ne Shqiperi dhe jo me tani qe i ben direkt me transferte bankare.... Hidhi nje sy kësaj
  https://forum.shqipopedia.org/threads/si-të-fitoj-para-online.199/post-1102
   
  Poshnjari dhe jonny pëlqejnë postimin.
 13. jonny

  jonny Anëtar

  Postimet:
  3
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
 14. -K-M-

  -K-M- Anëtar Aktiv

  Postimet:
  211
  Pëlqimet:
  30
  Pikë nga trofetë:
  38
  Puno me shum se pak jan $1.4k per 1 vite pune eshte shume pak.
  Une me shum se $3k i kam te fituara per 2muj me popunder paramendo tash popunder me youtube! Do te thot shum pak ne krahasim qe youtube paguan shum me mire.
   
 15. getrich

  getrich Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,035
  Pëlqimet:
  254
  Pikë nga trofetë:
  163
  tash sun merr monetize hic qaty o problemi shoki jem
   
 16. -K-M-

  -K-M- Anëtar Aktiv

  Postimet:
  211
  Pëlqimet:
  30
  Pikë nga trofetë:
  38
  Bohet mir
   
 17. getrich

  getrich Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,035
  Pëlqimet:
  254
  Pikë nga trofetë:
  163
  me yt jo .
   

Shpërndaje faqen

Loading...