1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Diskutim Fitime Qesharake te AdSense ne fillimin e muajit Janar 2017

Tema tek 'Shpenzime dhe Përfitime' e hapur nga AlbaNi1, 7 Janar 2017.

 1. AlbaNi1

  AlbaNi1 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  237
  Pëlqimet:
  78
  Pikë nga trofetë:
  38
  Jo nuk kam Fanpage po me Youtube
   
  aleksander1 pëlqen postimin.
 2. aleksander1

  aleksander1 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  91
  Pëlqimet:
  6
  Pikë nga trofetë:
  8
  nuk punon me web?
   
 3. Johnny

  Johnny Anëtar Aktiv

  Postimet:
  193
  Pëlqimet:
  23
  Pikë nga trofetë:
  28
  Cpc 0,03 ... edhe kur su msova me rrit , si qdo her po aq e ka youtube sbesoj se behet me shum nga youtube
   
 4. H!TM3N.

  H!TM3N. Anëtar i Njohur

  Postimet:
  834
  Pëlqimet:
  205
  Pikë nga trofetë:
  78
  O vllaqko une menojsha qe me web, e sa e ke pas cpc ma te lart najher me yt, sepse me yt krejt ankohen per cpc
   
 5. AlbaNi1

  AlbaNi1 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  237
  Pëlqimet:
  78
  Pikë nga trofetë:
  38
  me Youtube CPC nuk m'shkon ma nalt se 0.03 po CTR rrike nalt ka 5-6% qe i bjen ka 1K gati 2K klikime n'dit
   
  Johnny pëlqen postimin.
 6. enneaa

  enneaa Anëtar Aktiv

  Postimet:
  436
  Pëlqimet:
  166
  Pikë nga trofetë:
  53
  Cpc ska rene vetem per Adsense por edhe per Kompani te tjera ... :/ .... un me te njejtat klikime si nje muaj me pare ... kam marre fitim 60% me pak... :/ ... nejse.... Faleminderit per postimet... :)
   
 7. DailyTeCh

  DailyTeCh Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,611
  Pëlqimet:
  187
  Pikë nga trofetë:
  83
  Ndrimi i vitit, reklam
  Nuk esht as kjo qe po thua, ja p.sh un me youtube me videot e njejta ne muajin dhjetor me 100k shikime fitojsha 100 euro, ndersa tash me te njejtet shikime fitoj 20 euro... ku po mbetet kjo puna e keywords
   
  Bubi pëlqen postimin.
 8. bmwplako

  bmwplako Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,705
  Pëlqimet:
  670
  Pikë nga trofetë:
  243
  Fillimi vitit osht per kompanit e mdhaja , ato patjeter duhet me dal plus, e deri sa ti renovojn kontratat e reja me kompani t mdhaja o fjala deri ather fitimet jon banale , po ishalla ndrron ka messi mujit se kshtu ish teper teper keq.
   
 9. NeC

  NeC Anëtar

  Postimet:
  49
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  8
  nvaret cfar lloj videosh poston dhe cfare permbajtje ke...
   
 10. Johnny

  Johnny Anëtar Aktiv

  Postimet:
  193
  Pëlqimet:
  23
  Pikë nga trofetë:
  28
  Une p.sh postoj lajme te shkurta 1/2min nga CNN, postoj Vines , Pranks , Make up face , ... nga gjith sendet ngapak po perseri sme ec fare
   
 11. agonn1

  agonn1 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  375
  Pëlqimet:
  34
  Pikë nga trofetë:
  38
  Se di djema un prej 0.12 minimum 0.04 e kom cpc ket muj
   
 12. Fiksohu

  Fiksohu Anëtar Fillestar

  Postimet:
  96
  Pëlqimet:
  18
  Pikë nga trofetë:
  33
  edhe une tek webfaqja ime ne kete muj pak me dobet shikime :/
   
 13. Bubi

  Bubi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  214
  Pëlqimet:
  24
  Pikë nga trofetë:
  28
  Janari per çdo vit eshte i dobet por kete vit si duket eshte shume ma i dobet se janari i viti 2016

  sa i perket disa parafolsve se duhet me manipulu me keywords-a qe me u rrit CPC-ja per mendimin tim jane prralla
   
 14. Johnny

  Johnny Anëtar Aktiv

  Postimet:
  193
  Pëlqimet:
  23
  Pikë nga trofetë:
  28
  aspak , shkruaj titullin e videos , description , edhe tags ...kshtu kywords,adwords si perdor fare
   
 15. Flori

  Flori Anëtar

  Postimet:
  4
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  a mundet dikush te me shpjegoj pak kuptini e ketyre: cpc dhe rpms
   
 16. H!TM3N.

  H!TM3N. Anëtar i Njohur

  Postimet:
  834
  Pëlqimet:
  205
  Pikë nga trofetë:
  78
  Cpc osht cost per click, psh nese cpc osht 0.10€, e ti i ki 10 clicka ateher 10*0.10= 1€, e kjo tjetra mesa e di une osht fitimi per 1000views a sdi Qishtu diqka spo jom i sigurt
   
 17. Gevio

  Gevio Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,089
  Pëlqimet:
  255
  Pikë nga trofetë:
  113
  USA cpc 0.14... Vertete shume e ulet, ishalla po ka permiresime muajn e ardhshem.
   
 18. GameOver

  GameOver Anëtar Aktiv

  Postimet:
  497
  Pëlqimet:
  163
  Pikë nga trofetë:
  53
  0.03 me youtube spo livrit
   
 19. Johnny

  Johnny Anëtar Aktiv

  Postimet:
  193
  Pëlqimet:
  23
  Pikë nga trofetë:
  28
  Mir ti 0,14 ... po na tjert qka me ba me 0,03/,0,4/,0,5 hahaha
   
 20. Gevio

  Gevio Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,089
  Pëlqimet:
  255
  Pikë nga trofetë:
  113
  Une marr shume pak klikime keshtu qe e vetmja menyre qe te fitoj sadopak eshte te rritet CPC e USA...
  Ju ndoshta i keni Shqiptare klikimet dhe prandaj i keni aq low...
   

Shpërndaje faqen

Loading...