1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
    Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje filma.tv bashkpunim per filma

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga phoenix, 6 Dhjetor 2018.

1. phoenix

phoenix Anëtar Legjendë

Postimet:
    2,549
    Pëlqimet:
    636
    Pikë nga trofetë:
    243
    Ateher pse marr gati 100 click organic ne dit nga google search ne ket domain? as keywords as asgje nuk ka, as webfaqe si duhet nuk eshte.

p3n7357 pëlqen postimin.
  2. Poshnjari

Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

Postimet:
    2,229
    Pëlqimet:
    743
    Pikë nga trofetë:
    343
    Me çfarë keyword i marke ti 100 klikime dita kur ti paske vetem nja 5 linke të indeksuar?

BlackEagle pëlqen postimin.
  3. p3n7357

p3n7357 Anëtar Aktiv

Postimet:
    432
    Pëlqimet:
    107
    Pikë nga trofetë:
    53
    Sepse domain yt mban fjalen films por nuk besoj se I ke nga alb te gjithe
    Sa per shqiperi emri u domainit nuk ka rendesi fare pasi qe mund te rankohesh me cfardo domaini nqs punon pak

4. phoenix

phoenix Anëtar Legjendë

Postimet:
    2,549
    Pëlqimet:
    636
    Pikë nga trofetë:
    243
    Nuk thash qe kam keywords lexoe edhe niher qka kam shkru , kto linka i ka qit faqja ku e kam domainin.
    Dhe kjo ke esenca e asaj qe thash pa asgje marr ato vizita, dmth vetem nga vlera e domain.

5. clusterphys

clusterphys Anëtar i Njohur

Postimet:
    871
    Pëlqimet:
    267
    Pikë nga trofetë:
    93
    pak ishe te shit 30k euro, me degjo mua, futja 100k se ja vlen se ja nxjerr leket per 1 jave :tearsofjoy:

6. phoenix

phoenix Anëtar Legjendë

Postimet:
    2,549
    Pëlqimet:
    636
    Pikë nga trofetë:
    243
    Ndoshta duket shum e madhe ty kjo 30k pasi po besoj nuk merresh me ket biznes dhe nuk e kupton dhe te duket gjithqka e quditshme po edhe e fryne ne qmim, po disa persona nga gjakova kan shit 10 milion webfaqe bashk me domain, para shum kohe :)

Kshtu qe Filma.tv permbush qdo kusht qe me u kon premium domain per filma , pasi ka emrin FILMA po dhe mbrapashtesen TV, kshtu qe per dikon qe deshiron me u marr seriozisht me faqe filmav ateher dhe kjo shum eshte shum e vogel pasi filma24 vetem nga urlshort qe bojn dhe i kan reklamat ne adsense nxjerrin mbi 2k euro ne mujt pa i llogarit reklamat qe kan mbrenda webfaqes po dhe fitimet nga shikimi filmav.
    E di qe dikush mundet me shkru ktu nuk nuk ka rendesi domain , po un kisha thon qe me perpara kisha hy te nje faqe me domain me te leht me mbajt mend dhe qe ka domethenie per filma sesa mistreci or mickoja com.

Mos harro qe para 10 vitev tkishe investu ne domain te caktun ateher ishe kon milioner tash dhe nuk ishe tu u marr me mu ne forume :D .

Ktu ne foton me posht i ki disa domain qe ndoshta per ty sjan asgje qe as 1 euro nuk i vlerson po shumat qe i sheh aty jan njerzit qe kan ofru me i ble kto domain , nfakt kan bo bid ato shuma dhe ndoshta pronari nuk i shet hiq :)

Dhe deshta me shtu kam pas oferta me shit ket domain deri 3k euro po nuk kam pranu.

Last edited: 8 Dhjetor 2018
  7. JetmirKs

JetmirKs Anëtar Aktiv

Postimet:
    172
    Pëlqimet:
    21
    Pikë nga trofetë:
    28
    Sa per info urlshort nuk osht i filma24 ;) , kta thjesht i hostojn linqet , veq marrin perqindjen nga urlshort

BlackEagle pëlqen postimin.
  8. phoenix

phoenix Anëtar Legjendë

Postimet:
    2,549
    Pëlqimet:
    636
    Pikë nga trofetë:
    243
    Nuk e di nga i ki kto info veq te siguroj se je 100% gabim ti po dhe kto info tua.

9. H!TM3N.

H!TM3N. Anëtar i Njohur

Postimet:
    882
    Pëlqimet:
    220
    Pikë nga trofetë:
    78
    ty viztat mujn me t'ardh qe ja huq najkush tu dasht me shkru filma24 habitet edhe shkon n website tande, ma nalt e paska than edhe 1 antar qe ktynehere mistreci ka pas shum sukses e ktu ska tboj puna e emrin qe i ka hec se mistreci ska lidhje me filma, po duhet angazhim.

10. BlackEagle

BlackEagle Anëtar Aktiv

Postimet:
    421
    Pëlqimet:
    145
    Pikë nga trofetë:
    43
    me heret kam shfletuar nje faqe krokodili.com shpesh emri i top level domain e as i second nuk kishte te beje me tek informative por content apo permbajtja ishte tek informative edhe pse emri ishte me i veshtire sesa disa web tjera por ia vlente te hynte per shkak te kualitetit ,ishte faqe e mir por nuk e kam vizituar me prej disa alerte nga antivirusi.

11. JetmirKs

JetmirKs Anëtar Aktiv

Postimet:
    172
    Pëlqimet:
    21
    Pikë nga trofetë:
    28
    Mos garanto sen se me mir se ti e di ;) se punoj per filma24 :)

12. phoenix

phoenix Anëtar Legjendë

Postimet:
    2,549
    Pëlqimet:
    636
    Pikë nga trofetë:
    243
    Ndesh puno ndesh jo un te garantoj qe filma24 e ka urlshort

13. jami123

jami123 Anëtar

Postimet: