1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje filma.tv bashkpunim per filma

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga phoenix, 6 Dhjetor 2018.

 1. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,362
  Pëlqimet:
  556
  Pikë nga trofetë:
  243
  Pershendetje

  Kush eshte i interesum me bo bashkpunim per filma un posedoj ket domain filma.tv dhe pa e promovu asnjeher ket domain marr ne dit afer 100 ose 200 uniques views ne dit.

  Ju keni per detyr me kriju websiten dhe me i perkthy filmat, per fitimin si mujm me nda mujm me fol ma shum pm.
   
  ahmet123 pëlqen postimin.
 2. JetmirKs

  JetmirKs Anëtar Fillestar

  Postimet:
  57
  Pëlqimet:
  7
  Pikë nga trofetë:
  8
  Duhet shum pun me filma me u marr , edhe nuk besoj qe mundesh najher me i bo kokurenc Filma24 edhe Filmaon qe jan qe jan aktiv qe 6-7 vite ..
   
 3. clusterphys

  clusterphys Anëtar i Njohur

  Postimet:
  700
  Pëlqimet:
  189
  Pikë nga trofetë:
  73
  O boss smeret leku aq kollaj se ske domain government. Tkem perkushtim ndaj filmave dhe perkthim tamam sme ngel puna te domaini. Mistreci ska pas fare lidhje si emer domaini per filma por ka qen top listed per filma dikur.
   
  BlackEagle pëlqen postimin.
 4. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,362
  Pëlqimet:
  556
  Pikë nga trofetë:
  243
  Ka shum rendesi domaini , nuk e di a e din a jo po edhe un kur kam dasht me hi te filma 24 tpakten 1 her ose dy kam shtyp filma.tv :) , nuk eshte domain government po tpakten eshte domain premium per film.
   
 5. clusterphys

  clusterphys Anëtar i Njohur

  Postimet:
  700
  Pëlqimet:
  189
  Pikë nga trofetë:
  73
  behet fjale per nje perqindje te madhe te perderuesve te internetit qe faqet i hapin nga google. Domanini ska rendesi fare, mosrri, mosfle, mistreci, apo ku di une, atyre dikur ju kan qen vlersu permbajtja, edhe pse perkithimi i filmave eshte grop, nese une kam nje staf te mire, perkthjen tamam, dhe jo fjale per fjale, sme intereson domanini.
   
 6. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,362
  Pëlqimet:
  556
  Pikë nga trofetë:
  243
  Po bota nuk sillet veq te ty , ka 7 miliard persona 7 miliard personalitete te ndryshme , nese je marr me tregun najher ateher e din qe nuk punohet nket mnyr apo me ket mendje me u bazu nga vetja se qka preferon.
  Fillimet ishin ato psh mistreci veq u kon ateher ska pas tjeter per at arsye dhe ka
  Marr views , a me tregon ti smujti me funksionu prap mistreci pasi dul prej tregut e hyni
   
 7. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,158
  Pëlqimet:
  309
  Pikë nga trofetë:
  113
  Më ke vjedhur komentin :eek::D:p
   
 8. Universal

  Universal Anëtar Aktiv

  Postimet:
  273
  Pëlqimet:
  92
  Pikë nga trofetë:
  38
  Nje ide kam une, kam pare tek netflix qe disa filma jane ne gjuhe te tjera jo vetem angleze (zyrtare) mund te krijohet dicka e ngjashme me titra shqip pse jo edhe me pagese, jane edhe pa reklama.
   
 9. Gevio

  Gevio Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,084
  Pëlqimet:
  252
  Pikë nga trofetë:
  113
  Ide e mire eshte kjo, por personat pergjegjes qe do e hapnin do rrezikonin denim te lart. Jo vetem qe po publikojne permbajtje te piratuar, por jane edhe duke marre para per kete permbajtje. Nese nje dite webi behet i famshem do kete rrezik shume te madh me ligjin.
   
  phoenix pëlqen postimin.
 10. The.Dictator.VR

  The.Dictator.VR Anëtar Aktiv

  Postimet:
  109
  Pëlqimet:
  117
  Pikë nga trofetë:
  43
  1. Rendsi ka shum domain trafikun qe sjell emri kush ju ka rrejt juve qe ska rendsi domain a din kur ska rendsi domain kur tnjejtin aktivitet nuk e ka tjeterkush perpos teje ose ska ni zgjidhje mat mir ( Personalisht vet kom platfrom qe ska nevoj asni reklam per trafik 70% e trafikut e kom prej google search .)
  2. Cili mistrec a cili film24 i ka met emri se faqet tjera si kan jep rendsi faqes tynve je hi shikofilm ka pas filmat me ifran prej film24 qysh po meno ti qe dhez aj ? filma qe nfillim tfilmit tka qit U mundsua nga ... a emri i faqes o krejt tjeter etj , skan kriju perkthime skan marr filma tri as kurgjo ?
  3. Cili prej juve nuk e viziton ni faqe tjeter nese ka perkthim tmir , filma tri Jo me KAMER Records edhe ata me motorll tu i ba video ? , Cili prej juve se viziton ni faqe qe ka reklama t thjeshta ose ska hiq perpos vendore e jo reklama prono qe me pas pc e dopt sun e lsho para tshpis ?
  4. Shum o let me pas trafik , fitim , nese ki koh edhe deshir per filma , perkthime edhe jo perkthime AUTO perkthime qe perdorin 70% e faqev tfilmav
  edhe e 5. Cilin dush prej qitynev faqev tfilmav i rrxon o shum let vyn veq pak koh edhe mos me menu veq te parja qysh diten e par ni script , dizajn qysh duhet edhe ju garantoj un 100% qe i pari ngoogle je per mrena 3 muje .
   
  zyberallulli dhe phoenix pëlqejnë postimin.
 11. Gevio

  Gevio Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,084
  Pëlqimet:
  252
  Pikë nga trofetë:
  113
  Po flasim per trafik shqiptar, ku nuk perdoret shume Google per te gjetur filmat. Menyrat se si shqiptaret i gjejne filmat eshte duke pyetur njeri-tjetrin: "O plak me jep nje faqe ku te shoh filma" Dhe faqja me me shume popullaritet fiton trafikun. Ne Google te vetmit keywords qe duhet te targetosh jane "Filma me titra shqip" sepse vetem kte kerkim bejne per te gjetur faqe per te pare filma. Filma24 momentalisht eshte monopol sepse s'ka nje faqe tjeter qe ta konkurroje per filmat qe nxjerr, pavarsisht kualitetit te perkthimeve.
   
  BlackEagle pëlqen postimin.
 12. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,158
  Pëlqimet:
  309
  Pikë nga trofetë:
  113
  Nga komenti duket se nuk ke njohurit e duhura as për niche as për seo dhe as për marketing.
  Clidhje ka mistreci me filma? Po të mos censurohej nuk do kishte konkurrent. Por duhet se nuk e jetuar në kohën e tij.
  Clidhje ka rojadirejta me sportin? Por është ishte njëshi, derisa u censurua.
  Clidhje kishte thepiratbey ne torrent? Por nuk kishte konkurent derisa edhe ky pati po të njëjtin perfundim.
  Këto ishin vetëm disa nga dhjetëra shembuj.
  Lexo me shumë
   
 13. Gevio

  Gevio Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,084
  Pëlqimet:
  252
  Pikë nga trofetë:
  113
  Kjo qe po thua eshte 100% e vertete. Ne SEO nuk ka lidhje domain. Ka pasur rendesi nje fare kohe por tanime nuk ka me rendesi. Me rendesi jane backlinks dhe content qe ka ky website. Ne rastin e postuesit te temes, fakti qe ai ka domain filma.tv nuk sherben per asgje, domain ne kete rast ka vetem funksion stilistik dhe asgje me shume, pasi edhe nje website shembull futboll.com nese do te kishte backlinks dhe content te mire do te rankohej per keywordsat e tij ne lidhje me filmat me mire sesa domain filma.tv.
   
  Poshnjari dhe BlackEagle pëlqejnë postimin.
 14. The.Dictator.VR

  The.Dictator.VR Anëtar Aktiv

  Postimet:
  109
  Pëlqimet:
  117
  Pikë nga trofetë:
  43
  Nese foli diqka e foli qe e kom provu edhe e di rezutatin e sigurt nuk jom tu fol as qa thot libri per seo
  Tjetera spermena punen e seo kerkun hiq normal qe ka rendsi backlinks edhe content e kur ke fjala per ni script tmir qe permena e para qe hin nlist o kjo lexoje mir komentin si ti si aj tejteri para se memu shit fillozofa e nese si ti si aj qe menoni qe ska rendsi domain at her po ju kallxoj si shok qe jeni gabim tmadh sidomos nese domain ka tboj me content ;)
  Po nejse secili menimin e vet respekt ✌
   
 15. Gevio

  Gevio Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,084
  Pëlqimet:
  252
  Pikë nga trofetë:
  113
  Me fal qe po ta them por nuk je me i zgjuar se gjithe ekspertet e tjere qe kane kryer me qindra studime dhe qe kane analizuar Google me qindra here. Kur e ke gabim e ke gabim, thjesht pranoje. Ndoshta nuk ke njohurine e duhur por je shume gabim kur thua qe domain name ka ndikim tek SEO, sepse nuk ka fare ndikim, kete ta garantoj 100%. Perpos qellimit estetik, domain nuk ka rendesi persa i perket rankimit te faqes ne Google.
   
  Poshnjari pëlqen postimin.
 16. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,362
  Pëlqimet:
  556
  Pikë nga trofetë:
  243
  Total pajtona me gjith ket qe ki thon
   
  The.Dictator.VR pëlqen postimin.
 17. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,362
  Pëlqimet:
  556
  Pikë nga trofetë:
  243
  Ka rendesi shum pasi kur dikush kerkon per filma ne google ateher shfaqet domain i jem , ndersa nese kish kerku per filma dhe domaini ish kon forumi ateher skish me u shfaq asgje.
   
 18. Gevio

  Gevio Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,084
  Pëlqimet:
  252
  Pikë nga trofetë:
  113
  Je shume gabim.
   
 19. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,362
  Pëlqimet:
  556
  Pikë nga trofetë:
  243
  E di qka eshte seo amo besoj e kupton qka dashta me than , besoj shum qe e pranon edhe ti se ka ndikim dhe domain.
   
 20. Gevio

  Gevio Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,084
  Pëlqimet:
  252
  Pikë nga trofetë:
  113
  Ka ndikim tek estetika dhe tek menyra se si e sheh perdoruesi faqen. Sepse mund ta terheqi emri, por ska ndikim ne menyren se si Google e sheh dhe e rankon faqen.
   
  BlackEagle pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...