1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Fillestar ne BTC

Tema tek 'Bitcoin' e hapur nga Nic00B, 12 Nëntor 2017.

 1. Nic00B

  Nic00B Anëtar Fillestar

  Postimet:
  66
  Pëlqimet:
  22
  Pikë nga trofetë:
  23
  Pershendetje,
  Kam nje kapital te caktuar dhe jam i interesuar te merrem me tregti ne bitcoin
  A me ndihmon njeri me tona hapat dhe websitet ku duhet te vete?
   
  Alkeo pëlqen postimin.
 2. beharluu

  beharluu Anëtar Aktiv

  Postimet:
  346
  Pëlqimet:
  71
  Pikë nga trofetë:
  53
  poloniex
   
 3. nekladen

  nekladen Anëtar

  Postimet:
  9
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  3
  Poloniex.com eshte praktike edhe ka Coin's me shume mundesi me shume e perdori edhe vet qe shume kohe por keto dite e shoh qe ka mashtrime psh. kisha rreth 130$ ne BTC dhe kam konvertu ne BCH qe keto dite eshte rrit tejmase por me rritet vetem vlera ne BTC kurse ne Dollar eshte e njejta, kurse bleva BCH ne cex.io me vler 100Euro per 1 dite ka hyp 150Euro.
  Plus shum webfaqe qe pranojn pagesen me BTC ne rregullore thojn nuk pranojm pagesa nga Poloniex.
   
 4. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,947
  Pëlqimet:
  760
  Pikë nga trofetë:
  358
  Nese ti ke 0.23 BTC qe jane 130$ dhe i fut ne BCH, BCH rritet dhe ti i shet BCH per BTC atehere do kesh psh 0.28 btc i bie 0.05 BTC plus ? Ca e ngaterron dollarin ketu ? Ska lidhje fare, ti po ben trade bch me btc.
   
 5. nekladen

  nekladen Anëtar

  Postimet:
  9
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  3
  Nese BTC ka vleren 6000$ ti ke 0.28BTC qe bejn psh 130$ kur ti i ben 0.28BTC vlera ne Dollar duhet te jet se paku 150$ sepse BTC gjat kesaj dite nuk e ka ndrru vleren ne Dollar.. e di qe dallon vlera e BTC nga webet e ndryshme por ne poloniex nuk jam i vetmi qe ankohet
  ps. ti duhet me kan pak ma i sjellshem @DarKr0x
   
 6. Mentorgh

  Mentorgh Anëtar Aktiv

  Postimet:
  123
  Pëlqimet:
  39
  Pikë nga trofetë:
  28
  BitTrex pa dyshim eshte exchange ma i miri.
   
 7. Nic00B

  Nic00B Anëtar Fillestar

  Postimet:
  66
  Pëlqimet:
  22
  Pikë nga trofetë:
  23
  Dua nje qe pranon raiffaisen me i bo withdraw
   
 8. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,947
  Pëlqimet:
  760
  Pikë nga trofetë:
  358
  Raiffaisen ske shance me bo withdraw leke qe kane lidhje me btc.
  Ne shqiperi te rekomandoj Tirana Bank se me te tjerat do kesh probleme.
  Nuk po tregohem i pa sjellshem, as te shava as nuk te ofendova. Te tregova si ishte puna dhe dollari nuk ka lidhje fare sepse po ben trade ne btc.
  Meqe trade paske bere keto dite, shiko pak chartin e btc dhe kuptoje sa “nuk ka ndryshuar cmimi”.
   
 9. beharluu

  beharluu Anëtar Aktiv

  Postimet:
  346
  Pëlqimet:
  71
  Pikë nga trofetë:
  53
  Lej bre po qa po meresh me ta neser hin e postojn temen bittrex eshte sulmuar dhe me kan vjedhur parat haahaha akoma se kan kuptu qe bittrex do ti vjedh heret a von
   
 10. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,947
  Pëlqimet:
  760
  Pikë nga trofetë:
  358
  Ne fakt nuk jam dakord me ty sepse bittrex eshte nje nga top exchanget per altcoins.
   
 11. beharluu

  beharluu Anëtar Aktiv

  Postimet:
  346
  Pëlqimet:
  71
  Pikë nga trofetë:
  53
  Si ndodhi qe bittrex u vjedh dhe kjo gje dihet mbas 6 apo 7 muajve si eshte e mundur qe nje kompani kaq " Serioze " te mos ket ekspert qe mund te zbulojn se jan sulmuar
  Kjo vet ka nderhy ne sistem spo flas un kan fol njerz me te mdhenj per keto Gjith tmirat zdeshiroj debat per kete gje
   
 12. Bushido King

  Bushido King Anëtar Aktiv

  Postimet:
  330
  Pëlqimet:
  60
  Pikë nga trofetë:
  28
  Une e perdori Bittrex , shume i thjeshte ne perdorim , i shpejte, shume monedha ne exchange.
  Qe po thu eshte vjedhe ,ndoshta ka ndodhe ne te kalumen,po tash garant kane rrite siguri edhe ndoshta i jep refund perdoruesve nese ndodh.
  Edhe me exchange tjera ka ndodh , spo me kujtohet me cilen Bittfinex apo se di cila pastaj i ka ba refund njerzt qe kane hupe pare.
   
 13. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,947
  Pëlqimet:
  760
  Pikë nga trofetë:
  358
  Ska gje te besh debat por sulmet ndaj exchangeve jane shume te medha dhe shume exchange jane vjedhur e hackuar.
  Ne boten e crypto currency nuk i dihet. Ai user qe i fut leket ne exchange duhet ti marri parasysh te gjitha. Sot bittrex neser poloniex ndoshta dhe kush ngelen per tu perdorur nsq nuk kemi besim ?
   
 14. Mad Grandos

  Mad Grandos Anëtar Fillestar

  Postimet:
  67
  Pëlqimet:
  9
  Pikë nga trofetë:
  8
  njeri ka pyet qysh me ja nis me punu me bitcoin ju jeni shty ne mes vete. Asnje pergjigje nuk i dhat .
   
 15. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,947
  Pëlqimet:
  760
  Pikë nga trofetë:
  358
  I jemi pergjigjur ne pm mos ja qaj hallin
   
 16. Mad Grandos

  Mad Grandos Anëtar Fillestar

  Postimet:
  67
  Pëlqimet:
  9
  Pikë nga trofetë:
  8
  pergjigjuni ne public. jo pm tmerr oj loke
   
  Last edited: 16 Nëntor 2017 në ora 12:58
 17. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,947
  Pëlqimet:
  760
  Pikë nga trofetë:
  358
  Okay :)
  Banka qe duhet perdorur eshte Tirana Bank se te tjerat nuk e supportojne dergesen qe vjen nsq ka lidhje me btc.
  Walleti qe mund te perdori eshte blockchain.info
  Exchange duhet te kerkosh ne google kush supporton wire transfer ne Albania, sepse per momentin nuk njof sepse nuk jam marre.
   
 18. Nic00B

  Nic00B Anëtar Fillestar

  Postimet:
  66
  Pëlqimet:
  22
  Pikë nga trofetë:
  23
  Me kte wallet a mund te bej withdraw ne bank me pas ?
  me ka ndihmuar ska problem
   
 19. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,947
  Pëlqimet:
  760
  Pikë nga trofetë:
  358
  Walleti mban vetem bitcoins nuk ben withdraw.
  Prandaj te duhet exchange qe te blesh dhe te shesesh,
   
 20. Mike

  Mike Anëtar Fillestar

  Postimet:
  67
  Pëlqimet:
  26
  Pikë nga trofetë:
  18
  ah ih ke ndihmu se jo llaf me 7 shkronja e pershkrujti btc
   

Shpërndaje faqen

Loading...