1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Faqet shqiptare cfare kane si mangesi...qe na mungon dhe kemi nevojë te dime

Tema tek 'Njoftimet, Komentet dhe Sugjerimet në itShqip' e hapur nga selim canar, 19 Maj 2019.

 1. KALI-ALB

  KALI-ALB Anëtar i Njohur

  Postimet:
  918
  Pëlqimet:
  211
  Pikë nga trofetë:
  73
  Me pelqyen fjalet dhe pozitiviteti, vazhdo se do ja dalesh!
   
 2. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  1,839
  Pëlqimet:
  558
  Pikë nga trofetë:
  293
  Asnje nuk është e pamundur. Nese ke degjuar per nje Onasi grek e ka filluar me 100$ borxh dhe u be nje nga personat me te pasur ne botë. Marku i facebook me serverin e shkolles e nisi por është një nga më te pasurit. Asnjëherë nuk është vonë. Ajo qe duhet është të kesh iden e duhur në momentin e duhur.
   
  aimilius pëlqen postimin.
 3. selim canar

  selim canar Anëtar Aktiv

  Postimet:
  145
  Pëlqimet:
  21
  Pikë nga trofetë:
  33
  Me ato mendime po e ndertoj dhe une agjensine dhe i kam shpresat por me mundon fakti se te streson padija .


  Agritour Albania eshte biznesi qe qo ndertoj tn me partneritet
   
 4. KALI-ALB

  KALI-ALB Anëtar i Njohur

  Postimet:
  918
  Pëlqimet:
  211
  Pikë nga trofetë:
  73
 5. selim canar

  selim canar Anëtar Aktiv

  Postimet:
  145
  Pëlqimet:
  21
  Pikë nga trofetë:
  33
  Une jam nga Berati dhe Berati zhvillohet nga Turizmi.
   
 6. selim canar

  selim canar Anëtar Aktiv

  Postimet:
  145
  Pëlqimet:
  21
  Pikë nga trofetë:
  33
  Pasi te mbyll kete do te aplikoj tashme i kam marr te gjitha udhezimet nga qyteti im.Pres te finalizoj aktivitetin

  https://agritour.al/
   
  Poshnjari pëlqen postimin.
 7. aimilius

  aimilius Anëtar Aktiv

  Postimet:
  115
  Pëlqimet:
  95
  Pikë nga trofetë:
  38
  Bota shqiptare e internetit eshte e vogel.
  Shqiperi + Kosove + Maqedoni si popullsi nuk veme as 5 milione. Duke i bere pak qefin vetes, 3 apo 3.5 milione jane perdorues te rregullt te internetit. Nuk e besoj se ka ndonje shifer zyrtare por nese 20% e ketyre do kishin karte krediti/debiti do ishte shume per mua, pra rreth 600k.
  Nga keta 5% blejne online shkon 30k
  Nga keta 50% blejne vetem ne faqet e huaja te njohura dhe te certifikuara dhe
  Ngelem tek 15k potencial qe mund te blejne nga faqet shqiptare. Sikur nga keta 15000 bleres mesatarisht cdokush shpenzon 200$ ne vit totali i xhiros shkon tek 3milion dollare. Nga kete 80% te tregut e kapin 40-50 faqet me te medha. Keshtu qe nuk ngelet nja 500k $ per gjithe te tjeret. Edhe kjo thene trashe se i binte qe te gjithe te kishim lyer pak gishtin. Pasi edhe ato i merr adsense apo reklamimet direkt ne faqe...
  Ka nje arsye pse adsense nuk eshte ne shqip sepse eshte treg i vogel dhe nuk ja vlen per gugllin(por jo per ne)
  Mirepo edhe pas gjithe ketyre kjo nuk do te thote se nuk mund te kesh sukses...

  Mungesa e shtetit dhe ligjeve varet, shpesh here eshte e keqe (shume investitore te huaj jane vjedhur dhe perzene nga kompanite e tyre...)
  Por mund te jete e mire pasi mund te kapesh dicka qe se ka bere dikush me pare dhe te mbash me shume fitime nese ke sukses.
  Po nuk e bere, vete s'ka per tu bere.
  Build it and they will come.
   
  Universal, selim canar dhe Poshnjari pëlqejnë postimin.
 8. selim canar

  selim canar Anëtar Aktiv

  Postimet:
  145
  Pëlqimet:
  21
  Pikë nga trofetë:
  33
  Shume veta kane nisur dicka dicka qe se ka bere njeri me pare ,por ngelet si ide dhe deshtojne .Ndersa ne kemi vullnet dhe tn qe jemi ne veshtiresi dhe sezoni po kalon periudha krize.Jemi gati te hedhim hapin e radhes.Zgjerimin dhe reklamimin e agjensise per periudhen e dimrit
   
  Last edited: 20 Korrik 2019
 9. selim canar

  selim canar Anëtar Aktiv

  Postimet:
  145
  Pëlqimet:
  21
  Pikë nga trofetë:
  33
  Perse te mos i japim mundesine vetes te reklamojme per jashte vendit tone duke i zhvilluar qe nga Shqiperia dhe te marrim mbeshtetjen e emigranteve .Mund te na lindin plot ide.
   
  Poshnjari pëlqen postimin.
 10. selim canar

  selim canar Anëtar Aktiv

  Postimet:
  145
  Pëlqimet:
  21
  Pikë nga trofetë:
  33
  E nese ka te tille qe do te te marrin iniciative , jem i pari per pe mbeshtetur kritikuar apo per ta vleresuar
   

Shpërndaje faqen

Loading...