1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Facebook Problem

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga lamre, 21 Tetor 2019.

 1. lamre

  lamre Anëtar Fillestar

  Postimet:
  53
  Pëlqimet:
  8
  Pikë nga trofetë:
  18
  Pershendetje, I kam 2 faqe te vogla, njeren me eshte bo unpublish nedrasa tjetjen qe 2 here po ma bon "Restricted from accessing some facebook features" - pra nuk shfaqen postet ne news feed per ka 1 jave:

  Mesazhi eshte ky: Stories from your Page are not being shown in News Feed. This could be due to activity from your Page that doesn't comply with Facebook's policies.

  A ka ide najkush qka eshte ka ndodhe.
  Nuk postoj asgje tjeter perveq foto.

  Faleminderit!
   
 2. KastriotKoti

  KastriotKoti Anëtar i Njohur

  Postimet:
  566
  Pëlqimet:
  96
  Pikë nga trofetë:
  58
  E njejta mka ndodh edhe mu edhe sje i vetmi kom faqe qe 6 vite qe kurre skom marr vrejtje as kurgjo edhe plus kom bo shume Boost n’to dmth kom investu pare te majme nto krejt kto vjet vjet edhe ket aksionin e fundit qe i ka perfshi po thuaj se krejt ju ka bo unpublish faqe masi dergon apeal ta zhduk mua vet mka ndodh 3 faqe i kom unpub njo tjeter kom qu apeal 100k usa ma ka zhduk ndersa te ni tjeter marr restrict hera dyt ska as vrejtje as sen as skom postu sen n’to nuk e di pse. Zoti na ndihmoft
   
  wolf_mc12 dhe lamre pëlqejnë postimin.
 3. MIL

  MIL Anëtar

  Postimet:
  35
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  8
  edhe mu qashtu 2 faqe po mi qet unppublished E DY FAQET tjera qashtu Page are not being shown in News Feed , edhe dy tjera jan ka um bojn super :(:(
   
 4. KastriotKoti

  KastriotKoti Anëtar i Njohur

  Postimet:
  566
  Pëlqimet:
  96
  Pikë nga trofetë:
  58
  Nuk pe kuptoj qka mundet me kon problemi ta bllokon faqen per 1 jav me postu masnej momentin qe te lshon si tja nis me postu ose bon naj veprim tjeter scheduled sot ma lshun faqen bona scheduled foto ma boni bllokad prap per 7 dit kshtu osht tu ma bo qe 3 jav faqja kurr as report as vrejtje ska pas page quality e ka te pastert a ka dikush naj ide qka me bo se na qoj posht?? a i ka ndodh dikujt e njejta.
   
 5. Mr.Robot

  Mr.Robot Anëtar Fillestar

  Postimet:
  62
  Pëlqimet:
  14
  Pikë nga trofetë:
  8
  vetem nese fotot jane me te drejte autori (brand or public person,copyrighted material) dhe publikimi i tyre nga ana juaj bie ndesh me politikat e sigurise se Facebook.
   
  lamre pëlqen postimin.
 6. KastriotKoti

  KastriotKoti Anëtar i Njohur

  Postimet:
  566
  Pëlqimet:
  96
  Pikë nga trofetë:
  58
  Jo bre se sosht qashtu vlla se un asniher spostoj foto pa mar drejt autoriale jan disa instagram qe i kan per kafshet e tyne psh per macet edhe un kam mar drejta te plota per mi publiku fotot e tyne bile edhe ju bej credit po problemi nuk qendron aty pasi qe edhe nese hiq spostoj edhe nese tentoj nje editim qka do ne faqe nese edhe te about ose te ndryshoj ndonje admin ose diqka ose kam bo promote nje foto edhe ket strikt ma ka dhon lexo ne google hulumto pak gjithandej
  Esht ky problem pa zgjidhje per momentin..
   
 7. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,483
  Pëlqimet:
  2,073
  Pikë nga trofetë:
  448
  Eshte problem me zgjidhje.
  Mos menaxho faqe USA me ip nga Kosova dhe te rregullohet kjo problematik.

  Me falendero me pas...
   
 8. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,223
  Pëlqimet:
  741
  Pikë nga trofetë:
  343
  Epo ja që na pëlqen USA ça të bëjmë
   
 9. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,483
  Pëlqimet:
  2,073
  Pikë nga trofetë:
  448
  Nuk po te kuptoj ?
  Usa na pelqen te gjithve, por neve nuk na pelqen facebook, ka dallim besoj.
   
 10. KastriotKoti

  KastriotKoti Anëtar i Njohur

  Postimet:
  566
  Pëlqimet:
  96
  Pikë nga trofetë:
  58
  Kete po e dim vllaqko kemi ble VPS po nuk po ndryshohet Locationi qe sa e kam hap vetem ne vps, kam ble po ashtu Dedic IP proxy ke ndonje ide ti vlla?
   
 11. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,223
  Pëlqimet:
  741
  Pikë nga trofetë:
  343
  E kisha ironike, por nejse.
  Problemi nuk është se menaxhohen fp ne fb nga kosova, por që shumë faqe nga ballkani përdorin prapaganda dhe fake news për amerikën.
   
  boom3rang pëlqen postimin.
 12. KastriotKoti

  KastriotKoti Anëtar i Njohur

  Postimet:
  566
  Pëlqimet:
  96
  Pikë nga trofetë:
  58
  Po vlla 100% kjo eshte sepse se di sa i ke lexu disa lajme disa nga kosova qe kan bo Fake news me nje fanpage me Police diqka tu postu fake news me polic te vdekun po kshtu osht kur gjdo i 2ti fmi hyn ne ket pune dhe mendon qe mundet me arrit diqka tu bo Fake news e ja shohim sherrin te gjith!
   
  Poshnjari pëlqen postimin.
 13. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,223
  Pëlqimet:
  741
  Pikë nga trofetë:
  343
  Problemi qendron edhe tek provaiderat pasi perdorin nje ip për një zone të madhe. Dhe inxhinieret e facebook nuk kanë nge t'i analizojnë këto por i fusin në blacklist.
   
  KastriotKoti pëlqen postimin.
 14. DailyTeCh

  DailyTeCh Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,807
  Pëlqimet:
  228
  Pikë nga trofetë:
  83
  CIla eshte zgjidhja se na lodhi
   
 15. strong iptv22

  strong iptv22 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  55
  Pëlqimet:
  12
  Pikë nga trofetë:
  8
  Lexojeni kete kjo eshte zgjidja beni apel ne fcb vertetoni qe ini origjinale jo fake ose rishikoni nqse kini admin tjeter qe poston me emer te rreme:
  Nëse besoni se faqja juaj ishte e pabotuar ose ka marrë kufij gabimisht, ju lutemi na tregoni duke shkuar në faqen tuaj dhe duke klikuar Apelin në krye.

  Arsyet e zakonshme faqja juaj mund të jetë e pabotuar ose të ketë kufij
  Jo të gjithë administratorët e faqes suaj kanë profile autentike: Krijimi i një profili të dytë ose kopjuar për të menaxhuar Faqe tuaj është në kundërshtim me standardet tona, edhe nëse përdorni emrin tuaj të vërtetë. Sigurohuni që të gjithë administratorët e faqes tuaj të kenë profile autentike të përdorura nga njerëz të vërtetë.
  Faqja juaj ka administratorë që vazhdojnë të kundërshtojnë politikat e Facebook: Sigurohuni që shtoni vetëm administratorë që i njihni dhe besoni për të menaxhuar faqen tuaj. Kontrolloni rregullisht për të parë të gjitha Faqet që menaxhoni dhe hiqni veten nga çdo faqe që nuk i menaxhoni më aktivisht. Ju gjithashtu mund të kontrolloni të gjithë personat që menaxhojnë Faqen tuaj në seksionin Rolet e faqeve të Cilësimeve të faqes tuaj.
  Faqja juaj ka një emër mashtrues: Politikat tona kufizojnë aftësinë e një faqe për të bërë një ndryshim të rëndësishëm në emrin e saj që mund të bëjë që njerëzit të ndjehen të mashtruar. Nëse keni nevojë të ndryshoni emrin e faqes tuaj, sigurohuni që ajo pasqyron me saktësi faqen tuaj. Mësoni më shumë rreth asaj që lejohet.
  Faqja juaj poston përmbajtje që mund të mashtrojnë njerëzit që pëlqejnë ose ndjekin faqen tuaj: Clickbait ose përmbajtja sensacionaliste mund të jetë mashtruese ose e dëmshme, dhe komuniteti ynë na ka thënë që ata nuk duan ta shohin atë në Facebook. Postimi i këtij lloji të përmbajtjes mund të çojë në arritjen më të ulët për faqen tuaj në Facebook. Mësoni më shumë rreth politikës sonë për spam.
  Përmbajtja e postuar në faqen tuaj shkon kundër politikave tona të gjuhës së urrejtjes: Fjalimi i urrejtjes nuk lejohet në Facebook sepse krijon një mjedis të frikësimit dhe përjashtimit dhe në disa raste mund të promovojë dhunë në botën reale. Ne e përkufizojmë gjuhën e urrejtjes si një sulm të drejtpërdrejtë ndaj njerëzve bazuar në ato që ne i quajmë karakteristika të mbrojtura - të cilat përfshijnë racën, përkatësinë etnike, origjinën kombëtare, përkatësinë fetare, orientimin seksual, kastën, seksin, gjininë, identitetin gjinor dhe sëmundjen ose paaftësinë serioze. Mësoni më shumë rreth politikës sonë për fjalimin e urrejtjes.
   
  DailyTeCh pëlqen postimin.
 16. DailyTeCh

  DailyTeCh Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,807
  Pëlqimet:
  228
  Pikë nga trofetë:
  83
  I kemi lexu keto, po ketu nuk esht problemi, ket shkaktojn postimet e shpeshta dhe share neper grupe ose faqe tjera, po tani me pasi e kem ket problem deshtem te dim nese ka ndonej zgjidhje te largojm ket bllokim..
   
 17. strong iptv22

  strong iptv22 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  55
  Pëlqimet:
  12
  Pikë nga trofetë:
  8
  Po ka te besh apelim atje ku thote apeal do te kerkoje te dhenat e verteta dhe karte id
   

Shpërndaje faqen

Loading...