1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Facebook new rules !!

Tema tek 'Lajme nga itShqip' e hapur nga Juxhin, 19 Janar 2018.

 1. Juxhin

  Juxhin Anëtar Aktiv

  Postimet:
  176
  Pëlqimet:
  28
  Pikë nga trofetë:
  38
  Pershendetje. Nuk e di a eshte postuar por dua tu them te gjitheve kujdes me blerjen e faqeve ne facebook sepse jane shtuar shume dhe shof shume njerez qe ja fusin cmimit kot se koti... Sidomos tani qe marku nxori nje ligj per facebook qe do hyje ne fillim te shkurtit dhe cdo faqe ne fb do behet me pak publike qe do te thote nqs nje faqe poston 1000 postime/linqe ne dite ti do shofesh vec 2 jo me shume.... Sepse po i jepet perparesi miqve dhe marku deklaroi se facebook do kete miliarda $ humbje por qe ky ligj u vendos nga marku qe facebook te rikthehet ne origjine i krijuar per miqte.  Kujdes Mos blini faqe me cmime (idiote) sepse do u ngelen ne dere.

  Sent from my LG-H900 using Tapatalk
   
  @Alvi pëlqen postimin.
 2. beharluu

  beharluu Anëtar i Njohur

  Postimet:
  652
  Pëlqimet:
  196
  Pikë nga trofetë:
  88
  Gjdo ndryshim i ka te mirat dhe te kqijat i nderuar
  Athu pse nuk e shfaq postin e fanpagev ne faqe tpar ‘ nuk ka asnje form apo pengim nga shteti per fake news siq thuhet nga facebook mirpo arsyeja e vetme eshte per ti rritur pagesat permes facebook qe behen boost
   
  Juxhin pëlqen postimin.
 3. Juxhin

  Juxhin Anëtar Aktiv

  Postimet:
  176
  Pëlqimet:
  28
  Pikë nga trofetë:
  38
  Mbase eshte edhe kjo por qe u prishin shume pune mediave online... Do u ulen shume fitimet ose do mbyllen fare.

  Sent from my LG-H900 using Tapatalk
   
 4. DailyTeCh

  DailyTeCh Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,819
  Pëlqimet:
  232
  Pikë nga trofetë:
  83
  Nuk do te ket shum ndryshim nga kjo qe eshte tani, FB mundet me llogarit ne humbjet $ te veta por FB duhet demshperblim faqeve qe jan rrit duke promovu produktet dhe faqet e veta, ka kompani qe ka investu miliona pet te arrit ne majat e marketingut e tash Marku ta perplas per tok aq leht nuk mundet , esht mendim i im nuk don te thot qe e kam te drejte.
   
  Juxhin pëlqen postimin.
 5. Juxhin

  Juxhin Anëtar Aktiv

  Postimet:
  176
  Pëlqimet:
  28
  Pikë nga trofetë:
  38
  E respektoj mendimin tend. Te shofim cdo behet se asgje sdime te sakte vec deklaraten e markut..

  Sent from my LG-H900 using Tapatalk
   
 6. DailyTeCh

  DailyTeCh Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,819
  Pëlqimet:
  232
  Pikë nga trofetë:
  83
  Dicka do te ndryshoj por jo ne ate mase te madhe sepse nese ndodh ajo qe po propagandohet FB do falimenton 100% ska logjik te ndodh ajo FB veq ka proekte tjera tash do te fillon edhe me video monetize me fitu lek sikur ne youtube..
   
 7. Lenci mobile

  Lenci mobile Anëtar Aktiv

  Postimet:
  249
  Pëlqimet:
  61
  Pikë nga trofetë:
  38
  Me ndryshimin e ri fb do i jap perparesi ne newsfeed mediave te medha CNN, Dailymail, BBC etj te cilat kane dhe instant article dhe u bejne reklamave te fbs mbi 1B shikime ne muaj (mjaftueshem), prandaj po eleminohen disa gjera qe Fb i quan si jo te domosdoshme.

  Pra, ata qe sjellin miliona views ne reklamat e Fb ose kane influence te madhe dhe popullaritet do kene perparesi ne newsfeed, sic kane pasur perher: Diply, BoredPanda, 9gag, Unilad etj keto do dalin me shume. Keta kane miliona fansa dhe do dalin me shume ne newsfeed, ju keni mijera e do dilni me pak, ose zdo dilni fare, konkurrenca eshte e madhe sepse jeni perball nje sfide qe e monopolizon fb per qellimet e veta pothuajse plotesisht.

  https://newsroom.fb.com/news/2018/01/trusted-sources/
   
  DailyTeCh pëlqen postimin.
 8. DailyTeCh

  DailyTeCh Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,819
  Pëlqimet:
  232
  Pikë nga trofetë:
  83
  Un mendoj qe nese deri tash te jan shfaq 5 lajme nga itshqip ne fb tend tash te shfaqen prej 5 lajmeve 4..me % e ka ul nuk mendoj qe faqet te vogla i ka blloku total, sepse nuk ka lidhje nese esht faqe e vogel apoo e madhe nese je faqe serioz sun te cenzuron ashtu sepse ke media lokale amerikane qe ne FB ka 200k fans d,m.th edhe keta i ka blloku duke u bazu ne sasin e fansave..
   
 9. getrich

  getrich Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,063
  Pëlqimet:
  260
  Pikë nga trofetë:
  163
  Ka me pas ndryshume per peshqit e vegje e per paget milionshe jo ,
   
 10. Lenci mobile

  Lenci mobile Anëtar Aktiv

  Postimet:
  249
  Pëlqimet:
  61
  Pikë nga trofetë:
  38
  O vlla une pikerisht ket po them qe mediat do jene ne rregull, ky ndryshim prek faqet e zakonshme qe jane nje pjese shume e madhe ne fb.
   
  DailyTeCh pëlqen postimin.
 11. DailyTeCh

  DailyTeCh Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,819
  Pëlqimet:
  232
  Pikë nga trofetë:
  83
  Ato media qe ke cek edhe ashtu kan pas avantazhin.. e neve qe kem faqe te dores dyt te presim sa do jem te prekun, sepse CNN, BBC,etj keta kishin avantazh dhe do te ken .
   
 12. @Alvi

  @Alvi Anëtar i Njohur

  Postimet:
  658
  Pëlqimet:
  172
  Pikë nga trofetë:
  88
  Po faqet verified PSH 30K fansa 60K a do te preken keto ?
  Edhe nese mendoni logjikisht bizneset e vogla e mbajne facebook ne kembe
  Sic e ka cek @DailyTeCh facebook falimenton nese falimentojne kto faqe
  Keshilla me e mire kush ka punu me facebook {u befte me e mira per ju}
  MOS INVESTONI NE FACEBOOK para se te sqarohet puna.
  Nese ndodh kjo edhe cmimet e faqeve do jene qesharake.

  Nuk po permend se faqet e medha kane ndikim te facebook
  Por 50% e fitimeve te facebook varet te faqet e medha jo me teper
   
  DailyTeCh pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...