1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Facebook ndërron emrin, kështu do të quhet

Tema tek 'Lajme nga itShqip' e hapur nga Universal, 29 Tetor 2021.

 1. Universal

  Universal Anëtar Aktiv

  Postimet:
  367
  Pëlqimet:
  120
  Pikë nga trofetë:
  53
  [​IMG] [​IMG]

  Themeluesi i Facebook Mark Zuckerberg ka njoftuar se ka ndërruar emrin kompanisë në “Meta”.

  Ky vendim ishte pjesë e një ndryshimi strategjik për të theksuar zhvillimin e botës virtuale ndërkohë që biznesi kryesor i rrjetit social është në krizë, njofton Klan Kosova.

  “Nga tash e tutje, ne së pari do të quhemi si metaverse, jo Facebook. Facebook është një nga produktet më të përdorura në botë. Por çdo ditë e më shumë ajo nuk përfshin gjithçka që bëjmë ne. Aktualisht, marka jonë është aq e lidhur ngushtë me një produkt sa që nuk mund të përfaqësojë gjithçka që ne po bëjmë”, tha Zuckerberg.
   
 2. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  3,058
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  343
  Te tjera gjera fshihen pas kesaj nuk besoj se jane aq te thjeshta gjerat.
   
 3. KastriotKoti

  KastriotKoti Anëtar i Njohur

  Postimet:
  622
  Pëlqimet:
  109
  Pikë nga trofetë:
  73
  Si po mendon te tjera gjera fshihen vlla?
   
 4. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  3,058
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  343
  Facebook me e akuzojne per shitje te te dhenave personale. Dhe me kete levizje heq vemendjen nga akuzat dhe e perqendeon ne nje vend tjeter. Plus me kete levizje hapen dritare te reja (shmangje nga ligjet) per tu lare nga llumi qe ka.
   
  KastriotKoti pëlqen postimin.
 5. KMN

  KMN Anëtar Aktiv

  Postimet:
  350
  Pëlqimet:
  133
  Pikë nga trofetë:
  43
  emri i facebook social network mbetet i njejte, vetem ndrron emri i kompanise qe quhet facebook, psh tash nuk titullohet "instagram from facebook" por "instagram from meta"
   

Shpërndaje faqen

Loading...