1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Problem i Zgjidhur Facebook link me video

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga Genc1989, 21 Nëntor 2017.

 1. Genc1989

  Genc1989 Anëtar

  Postimet:
  27
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  3
  Pershendetje e pash nje faqe qe permes linkave ne facebook ( instant articles ) osht e mundur jo me dal foto po video

   
 2. Best Answer:
  Post #9 by beharluu, 22 Nëntor 2017
 3. Albozr

  Albozr Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,212
  Pëlqimet:
  226
  Pikë nga trofetë:
  93
  ib tregoj :D
   
 4. beharluu

  beharluu Anëtar i Njohur

  Postimet:
  627
  Pëlqimet:
  185
  Pikë nga trofetë:
  88
  Mos e perdor te bllokon reklamat
   
 5. Albozr

  Albozr Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,212
  Pëlqimet:
  226
  Pikë nga trofetë:
  93
  TE KA NDODH kjo sepse un jom duke punuar qe 1 muaj nese ka problem na e trego mos te perdorim ?
   
 6. beharluu

  beharluu Anëtar i Njohur

  Postimet:
  627
  Pëlqimet:
  185
  Pikë nga trofetë:
  88
  po dhe jam 100% i sigurt se nga kjo
  mirpo kjo nuk eshte qe sjell edhe meshum fitime
   
 7. Albozr

  Albozr Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,212
  Pëlqimet:
  226
  Pikë nga trofetë:
  93
  vlla per fitime kogja mir valla pom bje mu sdi qysh po thu veq me 3 video ndit 2-3 linka 100k visita po vin ne instant
   
 8. NANO

  NANO Anëtar Aktiv

  Postimet:
  409
  Pëlqimet:
  146
  Pikë nga trofetë:
  53
  Fitimi osht i mire me video links se gjenerojne shume trafik (m`kujtohet koha e arte kete vit ma heret -para se me blloku ) amo ka pas paralajmerime n`forum per qet teme qe mos me i perdore !
   
 9. Genc1989

  Genc1989 Anëtar

  Postimet:
  27
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  3
  A din najkush me kallxu qysh bohet a jo?!
   
 10. beharluu

  beharluu Anëtar i Njohur

  Postimet:
  627
  Pëlqimet:
  185
  Pikë nga trofetë:
  88
  Best Answer
  Genc videon e shtin npost wordpress edhe e mer linkun e postit e poston ni fanpage tjetrkun e tani qati posti ja bon share nfanpage ku don me postu
   
  Genc1989 pëlqen postimin.
 11. OrhanFetahu

  OrhanFetahu Anëtar Fillestar

  Postimet:
  72
  Pëlqimet:
  8
  Pikë nga trofetë:
  33
  a mun naj tutorial vlla se spo bon diqka
   
 12. NANO

  NANO Anëtar Aktiv

  Postimet:
  409
  Pëlqimet:
  146
  Pikë nga trofetë:
  53
  Videon duhet me uploadu ne wp a po ?
  Jo copy as embed garant (jo qe po m`vyn mu , po Orhani me e pas t`qarte ) !
   
  OrhanFetahu pëlqen postimin.
 13. Albozr

  Albozr Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,212
  Pëlqimet:
  226
  Pikë nga trofetë:
  93
  Se pari shkoni te pluginsi i instantit ne web lshoni opcionin per like comment pastaj merrne donwloadone ni video futne ne web bone postin normal qysh i bon veq me upload dmth videon pastaj beni share ne faqe tvogel pastaj hyrni te aj post klikone postin shko ner video ike like comment share bere share to page tmadhe eedhe u kry
   
 14. KNO3

  KNO3 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  213
  Pëlqimet:
  51
  Pikë nga trofetë:
  38
 15. Nickmd

  Nickmd Anëtar Fillestar

  Postimet:
  58
  Pëlqimet:
  6
  Pikë nga trofetë:
  33
  Me qfar plugini sepse pa plugin me add media te wordpress provova me fut mp4 video te instant article spe shfaq hiq videon. a kshtu nweb po
   
 16. Albozr

  Albozr Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,212
  Pëlqimet:
  226
  Pikë nga trofetë:
  93
  per plugins ekam pasur fjalen pluginsin e instantin per me lshu opcionin like share kurse per kete qe thua ti duhet te fusesh videon ne ftp pastaj ja merr linkun dhe aty eke insert video from link apo kshty diqka ose merre ne instagram eki leht vetem preke source kerko videon ku eshte .mp4 qe lexon kopjo edhe qite te webi yt nese sdin lajmrom ib tregoj me an te teamviewer
   
 17. iKoN

  iKoN Anëtar

  Postimet:
  22
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  3
  te un po postohet prap veq si Link , nuk po del video nfb qe me bo play
   
 18. VaLoN

  VaLoN Co-Founder Staff Member Administrator

  Postimet:
  843
  Pëlqimet:
  345
  Pikë nga trofetë:
  208
  Kjo behet duke ndryshuar kodin manualisht pasi te publikohet postimi ne wordpress, duhet me shku tek ai postim ne Facebook Publishing Tools - Productions Articles edhe manualisht ne vend te fotos e vendos videon tek header.

  E gjeni kete kod:
  Code:
  <header><figure><img src="http://www.faqjajuaj.com/wp-content/uploads/2018/01/fotofeaturedqeeki.jpg"/></figure><h1>
  dhe e zavendesoni me kete:
  Code:
  <header><figure>
   <video>
    <source src="http://faqejajuaj.com/video.mp4" type="video/mp4" /> 
   </video>
  </figure><h1>
  E beni Save, dhe pasi te beni Save statusi i ati postimi behet Unpublishet dhe ju duhet me ba statusin Publish qe me dal aty Status:Live.
   
  BlackEagle dhe iKoN pëlqejnë postimin.
 19. iKoN

  iKoN Anëtar

  Postimet:
  22
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  3
  Mir osht , Flm shum prej teje vlla.
   
 20. KastriotKoti

  KastriotKoti Anëtar i Njohur

  Postimet:
  551
  Pëlqimet:
  93
  Pikë nga trofetë:
  58
  A ka marr ndokush unpublish nga kjo metod deri tani?
   
 21. Kryefaqja

  Kryefaqja Anëtar Aktiv

  Postimet:
  201
  Pëlqimet:
  37
  Pikë nga trofetë:
  28
  A eshte rrezik per banned kjo metode ?
   

Shpërndaje faqen

Loading...