1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Facebook lanson shërbimin Messenger edhe në ueb

Tema tek 'Lajme nga itShqip' e hapur nga Arsim N., 9 Prill 2015.

 1. Arsim N.

  Arsim N. Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,928
  Pëlqimet:
  237
  Pikë nga trofetë:
  183
  [​IMG]
  Rrjeti social Facebook ka lansuar shërbimin Messenger tani edhe në ueb. Kjo tashmë është e mundur përmes faqes Messenger.com, ku ju mund ta përdorni atë vetëm nga faqja kryesore e Facebook-it.

  Kompania ka thënë se kjo nuk do të thotë që shërbimi për bashkëbisedim është larguar nga faqja kryesore e rrjetit social, por është një alternativ tjetër për të bashkëbiseduar me miqtë që kemi në llogarinë tonë. Sidoqoftë, Messenger së pari ishte krijuar nga Facebook si një aplikacion për telefona të mençur, më pas ishte bërë i detyrueshëm për të qenë i instaluar në pajisjen tuaj nëse dëshironi të bashkëbisedoni. Kështu që, në një të ardhme të afërt, mund të ndodhë e njëjta gjë edhe për platformën në ueb.

  [​IMG]
  Aktualisht uebfaqja është në dispozicion në mbarë botën vetëm në gjuhën Angleze, por së shpejti do të shtohen edhe gjuhët e tjera./ITshqip/​
   
  Last edited: 9 Prill 2015

Shpërndaje faqen

Loading...