1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Facebook hakohet

Tema tek 'Siguria në Ueb' e hapur nga p3n7357, 28 Shtator 2018.

 1. p3n7357

  p3n7357 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  431
  Pëlqimet:
  107
  Pikë nga trofetë:
  53
  Cmendoni per hakimin e fundit te facebook?
   
 2. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,213
  Pëlqimet:
  737
  Pikë nga trofetë:
  343
  Nuk e kuptova.
   
 3. LorentK

  LorentK Anëtar Aktiv

  Postimet:
  269
  Pëlqimet:
  75
  Pikë nga trofetë:
  38
  p3n7357 pëlqen postimin.
 4. p3n7357

  p3n7357 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  431
  Pëlqimet:
  107
  Pikë nga trofetë:
  53
  ditet e fundit facebook eshte hackuar dhe hackerat kane arritur te marrin info photo dhe sms nga 50 milion perdorues
   
 5. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,483
  Pëlqimet:
  2,073
  Pikë nga trofetë:
  448
  Nuk eshte hera e pare qe hakeret arrijn ta hakojn facebook, dhe nuk besoj qe do te jete hera e fundit.

  Facebook ka nje sistem gjigand dhe shum te avancuar, prandaj mundesite per ta hakuar jane shum me te medha, sepse tek e fundit edhe ate sistem e kan krijuar njerezit(programeret), prandaj nuk thone me kot, nothing is 100% secured.
   
  ﴾.﴿ pëlqen postimin.
 6. zyberallulli

  zyberallulli Anëtar

  Postimet:
  40
  Pëlqimet:
  19
  Pikë nga trofetë:
  8
  Seshte ndonje gje e madhe, per grupet e medhaja te hackerave. Per sa kohe qe kishte bug ne procesoret e Intelit dhe ky bug po shfrytezohej nga hackerat qe prej 25 vitesh, sme duket ndonje gje e madhe te hysh tek facebook.

  Po flas per nivelin elitar te hackerave.
   

Shpërndaje faqen

Loading...