1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Problem i Zgjidhur Facebook disabled masi ka dergu si mesazh nje video

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga ThumperTM, 14 Nëntor 2019.

 1. ThumperTM

  ThumperTM Anëtar Aktiv

  Postimet:
  321
  Pëlqimet:
  55
  Pikë nga trofetë:
  38
  Tung,

  Nuk kam shume info per fb, por nje account personal me info te sakta mu ka blloku masi i e kom bo forward nje video ne messenger te nje shok. Kom provu me bo apel po ma kthyn qe per qeshtje sigurie nuk japin ma shume info pse u mshel edhe qe nuk mujna me hap.

  Deshta me ju pyte a ka najfar mundesi me hap prape ate account?

  Ju falenderoj paraprakisht!
   
 2. Best Answer:
  Post #9 by feridshaqiri, 14 Nëntor 2019
 3. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  1,832
  Pëlqimet:
  553
  Pikë nga trofetë:
  293
  Nese ke dhene te dhenat e sakta mund ta hapesh. Por nese ke shkelur rregullat e facebook nuk mundesh më. Madje sa here qe do tentosh do te bllokohet.
   
 4. profesori

  profesori Anëtar Aktiv

  Postimet:
  182
  Pëlqimet:
  16
  Pikë nga trofetë:
  18
  Shkruj supportit , nese ke fat ta kthejn nese ke shume fat se problem
   
 5. ThumperTM

  ThumperTM Anëtar Aktiv

  Postimet:
  321
  Pëlqimet:
  55
  Pikë nga trofetë:
  38
  Te dhanat jane te sakta, vetem njeher kam provu.

  A ka naj menyre tjeter me provu se po me duket e padrejt per nje shperndarje te nje video ne mesazh private (video qe ka qene publike ne nje faqe) me ta mbyll profilin.

  Ju falemnderit!
   
 6. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  1,832
  Pëlqimet:
  553
  Pikë nga trofetë:
  293
  Tani eshte e drejte apo jo xhaxhi Marku e di se ai i vendos rregullat per facebook.
   
  bofy pëlqen postimin.
 7. ThumperTM

  ThumperTM Anëtar Aktiv

  Postimet:
  321
  Pëlqimet:
  55
  Pikë nga trofetë:
  38
  Nuk di qe ka ndenje rregull qe nuk e lejon me dergu menyre private nje video qe eshte publike ne X fan page...
   
 8. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  1,832
  Pëlqimet:
  553
  Pikë nga trofetë:
  293
  Cfare permbajtje kishte videoja? pastaj nuk do kete qene ajo shkaku. Tani se cfare ka qene nuk jam hetues, por nuk ka qene ajo.
   
 9. aRdiiaN

  aRdiiaN Anëtar Fillestar

  Postimet:
  60
  Pëlqimet:
  59
  Pikë nga trofetë:
  18
  shkaku asht qe ke dergo at videon e ati djali t vogel tu kshyr porniqa e per ket arsyje ta ka blloku jo veq ty po edhe 100 tjerve edhe shancat me kthy jan shum pak ose hiq :tearsofjoy::tearsofjoy:
   
 10. feridshaqiri

  feridshaqiri Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,278
  Pëlqimet:
  271
  Pikë nga trofetë:
  178
  Best Answer
  Bëje një shkresë në gjuhën angleze tek ky link, bashkëngjite ID-në tënde dhe për disa orë aktivizohet llogaria, por që nuk mund të postosh e as të komunikosh me askënd brenda 72 orëve pas aktivizimit të llogarisë.
   
  ThumperTM pëlqen postimin.
 11. DailyTeCh

  DailyTeCh Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,651
  Pëlqimet:
  189
  Pikë nga trofetë:
  83
  Nuk je i vetmi qe tu ka mbyll account, FB ka be spastrim ka mbyll profile te dyshimt, mu 3 acc mi ka mbylle te njejten koh, un mendoj qe ti punon me fan page me disa admin, dhe nese 1 admin ka thy rregulla nuk te kusren edhe ty nese ke qen ne te njejten faqe admin ka lidhshmeri zingjir shkon kjo...si do qofte appelo provo po shanset jan thuj se zero.
   
 12. getrich

  getrich Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,829
  Pëlqimet:
  197
  Pikë nga trofetë:
  93
  Mu mbram mi kishin mbyll krejt profilat e mi dmth falimjareve qka jon kon qel me qato ip , po profilin tem e ktheva fatmirsisht a faqet krejt unpublish .
   
 13. ThumperTM

  ThumperTM Anëtar Aktiv

  Postimet:
  321
  Pëlqimet:
  55
  Pikë nga trofetë:
  38
  Kjo e zgjidhi kete problem, flm.

  Share is caring!
   
 14. JetmirKs

  JetmirKs Anëtar Aktiv

  Postimet:
  127
  Pëlqimet:
  14
  Pikë nga trofetë:
  28
  5.4 miliard llogari jen mbyll ne javen e fundit nga facebook !
   
 15. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  1,832
  Pëlqimet:
  553
  Pikë nga trofetë:
  293
  ke e lexove kete?
   
 16. JetmirKs

  JetmirKs Anëtar Aktiv

  Postimet:
  127
  Pëlqimet:
  14
  Pikë nga trofetë:
  28
 17. DailyTeCh

  DailyTeCh Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,651
  Pëlqimet:
  189
  Pikë nga trofetë:
  83
  Cka ju shkrujte i nderum se edhe mu para 4 dite me kan be disable account nese mundesh txt ma dergo te provojm mos po ka ndonje rezultat
   
 18. getrich

  getrich Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,829
  Pëlqimet:
  197
  Pikë nga trofetë:
  93
  a keni nej shkres per page unpublished ??
  se ma bllokuan nje faqe top usa pa ndonje arsye
   
 19. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  1,832
  Pëlqimet:
  553
  Pikë nga trofetë:
  293
  @JetmirKs i beson ti këto? E vendosni logjikën apo jo në funksion? Facebook ka gjithsej rreth 2.41 miliardë. Si paska fshirë 5.5 miliardë?
   
  DailyTeCh pëlqen postimin.
 20. JetmirKs

  JetmirKs Anëtar Aktiv

  Postimet:
  127
  Pëlqimet:
  14
  Pikë nga trofetë:
  28
  Po i besoj sepse osht e vertet , edhe plus media me te medha boterore kan shkru per kete lajm !
  A i beson ti CNN , Washington Post , Daily Mail e mediat tjera amerikane ?

  Edhe ktu po thot gjat ter vitit i kan mbyllur e jo ne kete jave !

  https://edition.cnn.com/2019/11/13/tech/facebook-fake-accounts/index.html

  https://futurism.com/the-byte/facebook-shut-down-5-billion-fake-accounts

  https://people.com/human-interest/facebook-shut-down-over-5-billion-fake-accounts/

  https://www.dailymail.co.uk/science...ON-fake-accounts-far-year-2-billion-2018.html
   

Shpërndaje faqen

Loading...