1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Facebook Coin (Libra)

Tema tek 'Valutat Tjera Virtuale' e hapur nga omega_web, 19 Qershor 2019.

 1. omega_web

  omega_web Anëtar i Njohur

  Postimet:
  558
  Pëlqimet:
  215
  Pikë nga trofetë:
  73
  Per te gjith ju qe e keni humbur facebook ka prezantuar zyrtarisht kriptovaluten e tij te quajtur "Libra".
  Karakteristikat e blockchain dhe white paper i gjeni ne > https://libra.org/en-US/
   
  NANO, DarKr0x dhe @science pëlqejnë postimin.
 2. zyberallulli

  zyberallulli Anëtar

  Postimet:
  40
  Pëlqimet:
  19
  Pikë nga trofetë:
  8
  Interesante si projekt po ka disa probleme. Wallet do jene ne whatsapp dhe messenger, duke kufizu dhe detyruar users qe te perdorin apps te Facebook. Dhe duke pa skandalet qe i kane dal Facebook kohet e fundit, nuk eshte shume i besueshem ne qofte se eshte realisht decentralized apo jo. Dhe e dyta, disa ore pasi bene release news e mbyllen faqen e developer dhe e kthyen online disa ore me vone prape. Flitet per nje major issue qe u gjet ne kod.

  Duke pare se sa kompani po bashkepunojne une realisht shpresoj te jete real blockchain dhe real crypto sepse do ishte shume super, perndryshe sdua qe keto kompani te kontrollojne dhe lekete mia, pasi already i kane te dhenat ne dore.
   
  @science pëlqen postimin.
 3. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,451
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358

  "Is Facebook's Libra a real blockchain? No. Will it compete against #Bitcoin and truly open, public blockchains? Never. #LibreNotLibra"
   
 4. NANO

  NANO Anëtar Aktiv

  Postimet:
  447
  Pëlqimet:
  161
  Pikë nga trofetë:
  53
  Pershendetje , po sot e lexova po a e dini n`cilat markete ka dal - nese ka dal ?
   
 5. zyberallulli

  zyberallulli Anëtar

  Postimet:
  40
  Pëlqimet:
  19
  Pikë nga trofetë:
  8
  Eshte bere announce vetem ideja. Me shume mundesi do jete pre-mineable dhe sbesoj se do jete si tokens/coins e tjere qe do kete ICO dhe qe do i ndryshoj vlera shpesh ne baze te markets qe do futet. Qellimi sipas Facebook eshte qe te kete nje cmimi menjehere stable dhe te sherbej si currency realisht e perdorshme dhe jo vetem per trading si shumica e cryptove qe jane ne qarkullim. Libra already e ka nje marketplace, Facebook, Spotify, Uber, Visa, Paypal etj etj.
   
  NANO pëlqen postimin.
 6. DailyTeCh

  DailyTeCh Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,807
  Pëlqimet:
  228
  Pikë nga trofetë:
  83
  Un kam dasht te investoj duke mos e dite sakt cka behet fjale, dhe parat me jan redirektu ktu ne ket https://www.tradewell.exchange adrese ne balance.. tani nuk e di cka muj bej nga ky web me keto investime apo kan shku huq..
   

Shpërndaje faqen

Loading...