1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Facebook ADS (Audience Network)

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga OrhanFetahu, 31 Korrik 2016.

 1. jam un

  jam un Anëtar Fillestar

  Postimet:
  62
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  8
  pershendetje: kam nje problem,,,e hapa kte instant articles e konfirmova bera edhe nja dy linke funksionon por problemi esht se reklamat nuk dalin del vendi i reklames por eshte bosh,,,me ndihmon ndonjeri ku eshte gabimi dhe nqse do bere dicka psh me e vendos kodin diku me naj vend te webside ku me e vendos ...????? flm ,,pres tme ktheje dikush pergj
   
 2. rebelisistemit

  rebelisistemit Anëtar i Njohur

  Postimet:
  928
  Pëlqimet:
  78
  Pikë nga trofetë:
  48
  mund ti kesh artikuj shume te shkurter.....ndaj provoje me artikuj te gjate
   
  jam un pëlqen postimin.
 3. rebelisistemit

  rebelisistemit Anëtar i Njohur

  Postimet:
  928
  Pëlqimet:
  78
  Pikë nga trofetë:
  48
  Do na ndihmoje ndonjeri per kete??
   
 4. jam un

  jam un Anëtar Fillestar

  Postimet:
  62
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  8
  pershendetje...kam nje pyetje....appi im me esht bere restricted dhe kam bere nja 500 $ por se di a do me vijne kto ...ka naj njeri qe i esht bere appi restricted ??? a i ka marre paret ???? flm
   
 5. rebelisistemit

  rebelisistemit Anëtar i Njohur

  Postimet:
  928
  Pëlqimet:
  78
  Pikë nga trofetë:
  48
  pse te eshte ber restricted?
   
 6. jam un

  jam un Anëtar Fillestar

  Postimet:
  62
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  8
  nuk e di sme erdhi email se di car bera gabim ..... nuk kam perdorur as cj asgje ,,fansat jan nga fb
   
 7. jam un

  jam un Anëtar Fillestar

  Postimet:
  62
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  8
  he mo do ktheje njeri pergj apo jo
   
 8. rebelisistemit

  rebelisistemit Anëtar i Njohur

  Postimet:
  928
  Pëlqimet:
  78
  Pikë nga trofetë:
  48
  [​IMG]


  cfare do te thote kjo? a me jane derguar parat?
   
 9. Roshi Jam

  Roshi Jam Anëtar Aktiv

  Postimet:
  319
  Pëlqimet:
  63
  Pikë nga trofetë:
  38
  e keni pasur te thjeshte per tu aprovuar me facebook ads ? sepse mua nuk me pranuan
   
 10. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,483
  Pëlqimet:
  2,073
  Pikë nga trofetë:
  448
  As qe do te pranoheni sepse ja nisen menjihere me CJ, menduan qe FB do ti toleroj shqiptaret sikur Google qe bente nje kohe.

  Per me shum tashme ka nje update, qe per mu pranu ne FB-Ads duhet aplikacioni juaj njehere te jet i pranuar ne Google Play Store, dhe Itunes:

  New Review Process for Mobile Apps and Websites on Audience Network
  Today, we launched an update to the way we review and approve mobile apps and websites for Audience Network. With the new “Apps and Websites” tab of your dashboard, you will see all apps and website domains that are live and delivering ads from Audience Network that are associated with your Facebook App ID.

  Additionally, starting October 24th, we will no longer be showing ads to apps that are not in the iTunes or Google Play app stores. This means that if you have an app that is not listed in one of these app stores, we will stop delivery of ads. Note: You will still be paid for any revenue generated prior to this date.

  To continue delivering ads to your app, please take the following steps before October 24th:

  1. Confirm Your App is Listed: If you do not see your app or are unable to add, please check first to ensure that the app is currently listed in the iTunes and/or Google Play app store.
  2. For Future Apps: Please ensure that you submit your app to the iTunes and/or Google Play store first, and then manually add your app to the Apps and Websites tab of your dashboard to start the review process.
   
  Roshi Jam pëlqen postimin.
 11. jam un

  jam un Anëtar Fillestar

  Postimet:
  62
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  8
  O NJESH ME SHPJEGON PAK KU DO ME DAL KY ME KTE UPDATE QE KA BERE CAR DUHET TE BEJM SE JAM ME WEBSIDE UN DHE NE FAKT JAM TE PUNU ME INSTANT ,,,???
   
 12. Roshi Jam

  Roshi Jam Anëtar Aktiv

  Postimet:
  319
  Pëlqimet:
  63
  Pikë nga trofetë:
  38
  Flm per infon i nderuar !
   
 13. rebelisistemit

  rebelisistemit Anëtar i Njohur

  Postimet:
  928
  Pëlqimet:
  78
  Pikë nga trofetë:
  48
  po mua a do me ndihmoni?
   
 14. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,483
  Pëlqimet:
  2,073
  Pikë nga trofetë:
  448
  Nuk i ke arritur akoma 100$, qe eshte minimumi qe paguan FB, prandaj pas cdo muaji te shfaqet ai mesazh, dhe futen ne pending.
   
 15. rebelisistemit

  rebelisistemit Anëtar i Njohur

  Postimet:
  928
  Pëlqimet:
  78
  Pikë nga trofetë:
  48
  Po kjo cfare do te thote: Upon creating a new placement, your app will go through a performance calibration period. Calibration can take up to 14 days, depending on volume of traffic.
   
 16. jam un

  jam un Anëtar Fillestar

  Postimet:
  62
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  8
  i keni marre paret per kete muaj ??
   
 17. rebelisistemit

  rebelisistemit Anëtar i Njohur

  Postimet:
  928
  Pëlqimet:
  78
  Pikë nga trofetë:
  48
  Accrual Period
  asnjeher deri tani nuk kam mar, te shohim neser
  Estimated payout Status
  9/1/2016 - 9/30/2016 $39.37
  Pending
  8/1/2016 - 8/31/2016 $18.96
  Pending
  7/1/2016 - 7/31/2016 $30.03
  Pending
  6/1/2016 - 6/30/2016 $1.40
  Pending
  6/1/2016 - 6/30/2016 $0.05
  Pending
  6/1/2016 - 6/30/2016 $9.99
  Pending
  5/1/2016 - 5/31/2016 $10.74
  Pending
   
 18. rebelisistemit

  rebelisistemit Anëtar i Njohur

  Postimet:
  928
  Pëlqimet:
  78
  Pikë nga trofetë:
  48
  [​IMG]

  me par i kam patur keshtu, tani me jan ber perseri te gjitha vetem Pending
   
 19. jam un

  jam un Anëtar Fillestar

  Postimet:
  62
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  8
  mua me erdhen dje nga ora 10 e mengjezit por aty akoma thot pending ne paypal erdhen
   
 20. rebelisistemit

  rebelisistemit Anëtar i Njohur

  Postimet:
  928
  Pëlqimet:
  78
  Pikë nga trofetë:
  48
  tani me jan ber paid, po ne bank sme kishin ardhur :( nuk di ca te bej tani
   

Shpërndaje faqen

Loading...