1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Facebook ADS (Audience Network)

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga OrhanFetahu, 31 Korrik 2016.

 1. Emi mer

  Emi mer Anëtar Aktiv

  Postimet:
  345
  Pëlqimet:
  92
  Pikë nga trofetë:
  53
  Nuk thash qe nuk vlen sepse une nuk e kam testu.

  Por doja te dija nga ju qe e keni perdor a paguan mir a jo.
   
 2. armend zeqiri

  armend zeqiri Anëtar Aktiv

  Postimet:
  309
  Pëlqimet:
  113
  Pikë nga trofetë:
  68
  paguan shume mire jam i kenaqur diku 80-85% eshte e ngajshme me google adsense ne te njejten website kam 2 banner nga adsense edhe 2 nga facebook jan te vendosur qe perafersisht te ken klikime dhe impresions te barabart njera me tjetren. google adsense fiton diku 15-20% me shume ne dite ( vizitor nga USA ) jam teper i kenaqur pagesat i mar nga data 18 edhe pse thot se paguan me daten 21 ( ne paypal )

  nese jeni duke perdorur google adsense per mendimin tim patjeter vendosni edhe nga facebook reklamat :)
   
 3. lindorkastrati19

  lindorkastrati19 Anëtar

  Postimet:
  24
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  13
 4. rebelisistemit

  rebelisistemit Anëtar i Njohur

  Postimet:
  928
  Pëlqimet:
  78
  Pikë nga trofetë:
  48
  Si mund te kesh klikime dhe impresions te barabart njera me tjetren kur facebook reklamat dalin vetem ne cel, ndersa adsense vetem ne PC?!
   
 5. armend zeqiri

  armend zeqiri Anëtar Aktiv

  Postimet:
  309
  Pëlqimet:
  113
  Pikë nga trofetë:
  68
  sepse mbi 95% te vizitorve me tel. me shume kam me tablet se pc ( nga google analytic )
   
 6. rebelisistemit

  rebelisistemit Anëtar i Njohur

  Postimet:
  928
  Pëlqimet:
  78
  Pikë nga trofetë:
  48
  Po pra dhe keta me CEL te japin ipresionions vetem ne facebook e jo ne adsense....vetem nese e kte trafikun nga google e jo nga FB
   
 7. armend zeqiri

  armend zeqiri Anëtar Aktiv

  Postimet:
  309
  Pëlqimet:
  113
  Pikë nga trofetë:
  68
  vetem ne facebook nuk kuptoj ? mendoj qe nje vizitor nga cel llogaritet edhe nga facebook edhe nga adsense
   
 8. rebelisistemit

  rebelisistemit Anëtar i Njohur

  Postimet:
  928
  Pëlqimet:
  78
  Pikë nga trofetë:
  48
  jo nuk llogaritet, provoje vet me cel e shiko qe vetem reklamat e facbook dalin
   
 9. armend zeqiri

  armend zeqiri Anëtar Aktiv

  Postimet:
  309
  Pëlqimet:
  113
  Pikë nga trofetë:
  68
  vella mos ke ndonje gabim ne website se tek un shfaqen foto e par eshte ne HOMEPAGE, dhe jan te vendosura ne widget reklamat ndersa foto e 2 eshte ne post, jan te vendosura reklamat menjeher posht titullit te postit :)
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 10. lindorkastrati19

  lindorkastrati19 Anëtar

  Postimet:
  24
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  13

  A mundesh mem ndihmu armend edhe mue qysh me lidh?


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 11. armend zeqiri

  armend zeqiri Anëtar Aktiv

  Postimet:
  309
  Pëlqimet:
  113
  Pikë nga trofetë:
  68
  tani do te bej nje mesim per te gjith si te aplikoni dhe te pranoheni :)
   
 12. lindorkastrati19

  lindorkastrati19 Anëtar

  Postimet:
  24
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  13
  A ki facebook per me kontaku?


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 13. rebelisistemit

  rebelisistemit Anëtar i Njohur

  Postimet:
  928
  Pëlqimet:
  78
  Pikë nga trofetë:
  48
 14. Memeti Basri

  Memeti Basri Anëtar Aktiv

  Postimet:
  285
  Pëlqimet:
  29
  Pikë nga trofetë:
  28
  Cili CJ eshte per google vlla ?
   
 15. Memeti Basri

  Memeti Basri Anëtar Aktiv

  Postimet:
  285
  Pëlqimet:
  29
  Pikë nga trofetë:
  28
  Profilin vetem..por duhesh te kesh kijdes qe kur aplikon me ate profil mos te jesh admin tek fan paget qe ke..
   
  AGON291 pëlqen postimin.
 16. Memeti Basri

  Memeti Basri Anëtar Aktiv

  Postimet:
  285
  Pëlqimet:
  29
  Pikë nga trofetë:
  28
  Njejte vlla..si me googl..Por qellimi eahte mos tet behet restrict app se pastaj at alont qe ke restrict me nuk ti leshojne parate.. 3000 euro hala jam tu prit po rri pending..sepse kam dy restricta..qellimi ishte mos me marr asnje restrict para se me i mare parate..
   
 17. rebelisistemit

  rebelisistemit Anëtar i Njohur

  Postimet:
  928
  Pëlqimet:
  78
  Pikë nga trofetë:
  48
  ku vine njoftimet per restrict? dhe cilat rregulla nuk duhen shkelur?
   
 18. rebelisistemit

  rebelisistemit Anëtar i Njohur

  Postimet:
  928
  Pëlqimet:
  78
  Pikë nga trofetë:
  48
  po si plotesohet kjo? mund te na shpjegoj dikush hap pas hapi?
   
 19. rebelisistemit

  rebelisistemit Anëtar i Njohur

  Postimet:
  928
  Pëlqimet:
  78
  Pikë nga trofetë:
  48
  Ku ta gjej mesimin?
   
 20. rebelisistemit

  rebelisistemit Anëtar i Njohur

  Postimet:
  928
  Pëlqimet:
  78
  Pikë nga trofetë:
  48
  Me erdhi dje ky mesazh:


  Add payout details to resume Audience Network delivery


  Your Audience Network payout account balance has exceeded $100.
  We cannot continue to serve ad requests until you provide the required legal documents listed under Payout in the Audience Network dashboard.
  Thanks,
  Facebook's Audience Network Team


  You can view this and other Developer Notifications related to your app, in the App Dashboard.


  Ndaj sot vendosa te dhenat aty dhe ngarkova ata PDF-en e taksave pasi e shkarkova njeher...tani ku ta kuptoje nese mi kane pranuar te dhenat? dhe si ta kuptoje kur mi dergojne parat ne bank?
   

Shpërndaje faqen

Loading...