1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Facebook ADS (Audience Network)

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga OrhanFetahu, 31 Korrik 2016.

 1. FitimKurteshi

  FitimKurteshi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,219
  Pëlqimet:
  180
  Pikë nga trofetë:
  183
  siq po duket ktu askush spo mendon me jep ket ndihm ose nuk jan tu dit ende a osht tu dit naj kush si ti plotsojm keto info
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 2. Pleurat

  Pleurat Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,330
  Pëlqimet:
  583
  Pikë nga trofetë:
  343
  Me sa e di une,facebook taxat i perdor vetem per shtet europiane,pra qe jane pjes e BE
   
 3. FitimKurteshi

  FitimKurteshi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,219
  Pëlqimet:
  180
  Pikë nga trofetë:
  183
  dmth na kosovart qe merrum me ket pun po merrum kot a ?
   
 4. Pleurat

  Pleurat Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,330
  Pëlqimet:
  583
  Pikë nga trofetë:
  343
  Edhe per Promotion Page taxat duhet plotsohen,por qe per Kosov nuk ka nevoje,kshtuqe....
   
 5. flash-.-

  flash-.- Anëtar Fillestar

  Postimet:
  69
  Pëlqimet:
  14
  Pikë nga trofetë:
  18
  wtfff 2.85 i ke fitu veq prej qatyne 4 a ?
   
 6. FitimKurteshi

  FitimKurteshi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,219
  Pëlqimet:
  180
  Pikë nga trofetë:
  183
 7. CASPARONE

  CASPARONE Anëtar Aktiv

  Postimet:
  164
  Pëlqimet:
  24
  Pikë nga trofetë:
  18
  me qfar fanpage tmadhe a tvogel?
   
 8. rebelisistemit

  rebelisistemit Anëtar i Njohur

  Postimet:
  928
  Pëlqimet:
  78
  Pikë nga trofetë:
  48
  trego edhe COUNTRY
   
 9. rebelisistemit

  rebelisistemit Anëtar i Njohur

  Postimet:
  928
  Pëlqimet:
  78
  Pikë nga trofetë:
  48
  Po....por me vone ate dite eCPM u ul ....ishte hera e pare qe e shija aq lart

  [​IMG]
   
  flash-.- pëlqen postimin.
 10. rebelisistemit

  rebelisistemit Anëtar i Njohur

  Postimet:
  928
  Pëlqimet:
  78
  Pikë nga trofetë:
  48
  perdor ndonje trick qe ke CPC te lart?
   
 11. FitimKurteshi

  FitimKurteshi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,219
  Pëlqimet:
  180
  Pikë nga trofetë:
  183
  Kam fanpage te mir aktiv edhe kejt usa
  Asgje sperdori por kam fanpage te mir vetem usa edhe jan aktiv

  Kerkove me pa Country
  [​IMG]
   
 12. Kujtim11

  Kujtim11 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  63
  Pëlqimet:
  42
  Pikë nga trofetë:
  33
  Edhe a te kthyn naj pergjigje pastaj?A e pranun apo jo ato te fb-s??
   
  rikardo1 pëlqen postimin.
 13. diamantsallahu

  diamantsallahu Anëtar Aktiv

  Postimet:
  202
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  43
  I nderuar, eshte aplikacion digjital dhe nuk ka pas nevoj as me printu, as me skanu, po veq me plotsu edhe me uploadu.
   
 14. FitimKurteshi

  FitimKurteshi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,219
  Pëlqimet:
  180
  Pikë nga trofetë:
  183
  57k fanpage super aktiv

  [​IMG]
   
 15. armend zeqiri

  armend zeqiri Anëtar Aktiv

  Postimet:
  309
  Pëlqimet:
  113
  Pikë nga trofetë:
  68
  si behet ndryshe ne menyre digjitale na trego nese mundet ?
   
 16. Emilio

  Emilio Anëtar Aktiv

  Postimet:
  409
  Pëlqimet:
  61
  Pikë nga trofetë:
  28
  spaska sen prej ksaj pune sdi qa po i jepni zor o djema. Ska kurgjo prej ksaj hiq. Po krejt kompanit po menoj per kto qe jon tmira jon tperaferta me pagesa klikimeve imp e cpm e etj.. perveq Google Babush Adsense! #1. Perndryshe edhe FB piqkendim osht. Ska sen prej tij. Po ju kallxoj!

  click costs advertisers $0.24 and the average CPM cost $0.66.

  Ç
   
  Last edited: 11 Shtator 2016
 17. FitimKurteshi

  FitimKurteshi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,219
  Pëlqimet:
  180
  Pikë nga trofetë:
  183
  Ky osht mendimi yt edhe google adsense spagun pa perdor cj asni kompani so e mir qofse ski fanpage tmir se qofse ki fanpage tmir aktiv ne gjdo kompani ki fitim tmir
   
 18. Emi mer

  Emi mer Anëtar Aktiv

  Postimet:
  345
  Pëlqimet:
  92
  Pikë nga trofetë:
  53
  Dhe ky eshte mendimi jot per adsense, paguan, madje paguan dhe mire edhe pa cj, e gjith problemi qendron ke menyra e ndertimit/dizenjimit te webit. 2. Vendosja e reklamava ne menyre ku ka me shume sy( por pa bezdisur vizitoret) nese punon/vret mendjen/eksperimenton do arrish sukses.
  Une asnjeher skam perdor cj ne web dhe ctr e kam pas gjthm +5% dhe cpc normal me luhatje por nje mesatare 0.25€ cpc.

  Njs, une skam perdor asnje kompani tj pervec adsense.

  Kush eshte me e mire sipas jush qe keni perdor te dyja ( edhe adsense edhe fb network)?
   
 19. FitimKurteshi

  FitimKurteshi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,219
  Pëlqimet:
  180
  Pikë nga trofetë:
  183
  Normal me Google Adsense nuk krahasohen as nja amo edhe kjo nuk osht keq kur munesh pse mos mi perdor edhe Google Adsense edhe Audience Newrok e shum kompani tjera shfrytzoj te gjitha sa e kem shancen amo mos thuj sja vlen sepse un me 6 linka
  [​IMG]
   
 20. diamantsallahu

  diamantsallahu Anëtar Aktiv

  Postimet:
  202
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  43
  E shkarkon formularin nga Facebook Audience Network, pastaj e hap dhe e ploteson direkt ne PC.
   

Shpërndaje faqen

Loading...