1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Facebook ADS (Audience Network)

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga OrhanFetahu, 31 Korrik 2016.

 1. OrhanFetahu

  OrhanFetahu Anëtar Fillestar

  Postimet:
  72
  Pëlqimet:
  8
  Pikë nga trofetë:
  33
  Tung Djem, deshta me bo 1 pytje reth facebook ads a ka najkush ktu qe punon me facebook ads ?
   
 2. kumanova22

  kumanova22 Anëtar

  Postimet:
  26
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  18
  un punoj vela por paret ende spi lishojn
   
 3. shqipbook

  shqipbook Anëtar i Njohur

  Postimet:
  531
  Pëlqimet:
  97
  Pikë nga trofetë:
  58
  A ma qon link si me apliku
   
 4. kumanova22

  kumanova22 Anëtar

  Postimet:
  26
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  18
  Facebook for Developers
   
 5. DailyTeCh

  DailyTeCh Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,802
  Pëlqimet:
  225
  Pikë nga trofetë:
  83
  mundesisht ndonje sqarim ndonje tutorial publik ose privat.
   
 6. Albozr

  Albozr Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,242
  Pëlqimet:
  234
  Pikë nga trofetë:
  93
  parat ti qesin met 21 si adsense
   
 7. kumanova22

  kumanova22 Anëtar

  Postimet:
  26
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  18
  VETEM DEL AMOUNT KURSE PORET NUK SHKOJN NE BANK JA SOD JENA I 28
   
 8. FitimKurteshi

  FitimKurteshi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,219
  Pëlqimet:
  180
  Pikë nga trofetë:
  183
  Albozr Po presim 1 teotorial prej teje me na kallxu spaku si te rregullojm qofse kishe mujt e ki koh
   
 9. armend zeqiri

  armend zeqiri Anëtar Aktiv

  Postimet:
  309
  Pëlqimet:
  113
  Pikë nga trofetë:
  68
  pershendetje ka 3 muaj qe mar pare nga facebook audience network edhe cdo her i kam mar para dates 21, kete muaj i mora me daten 18
  menyra e pageses PAYPAL. disa shok qe e kan te lidhur me bank (wire transfer) ankohen se nuk i kan mar paret :)
   
 10. armend zeqiri

  armend zeqiri Anëtar Aktiv

  Postimet:
  309
  Pëlqimet:
  113
  Pikë nga trofetë:
  68
 11. rebelisistemit

  rebelisistemit Anëtar i Njohur

  Postimet:
  928
  Pëlqimet:
  78
  Pikë nga trofetë:
  48
  Si i plotesove te dhenat e taksave? Dhe a fiton mire me kete apo eshte me mire adsense?
   
 12. armend zeqiri

  armend zeqiri Anëtar Aktiv

  Postimet:
  309
  Pëlqimet:
  113
  Pikë nga trofetë:
  68
  http://www.irs.gov/pub/irs-pdf/fw8ben.pdf kete e printova e plotsova pastaj e skanova edhe upload :) po nvaret sa traffik ke nga mobil edhe tek desktop nuk shfaqen reklamat e facebook vetem ne celular shfaqen.

  0.10 cpc perafersisht :) dje: impresions: 49,445 click: 1,239 rev: $111.04
   
 13. rebelisistemit

  rebelisistemit Anëtar i Njohur

  Postimet:
  928
  Pëlqimet:
  78
  Pikë nga trofetë:
  48
  po si plotesohet kjo se ne nuk jemi shtetas amerikan?
   
 14. rebelisistemit

  rebelisistemit Anëtar i Njohur

  Postimet:
  928
  Pëlqimet:
  78
  Pikë nga trofetë:
  48
  dhe ketu nuk ka cpc por eCPM
   
 15. bledar25

  bledar25 Anëtar

  Postimet:
  29
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  a e pranon PAYONEER-IN te menyra e pageses a e din dikush?
   
 16. armend zeqiri

  armend zeqiri Anëtar Aktiv

  Postimet:
  309
  Pëlqimet:
  113
  Pikë nga trofetë:
  68
  faktikisht duhet ta llogarisim si cpc sepse nese kemi vetem impresions edhe asnje klik ska fitim ( e testuar )
  ne fillim kur i vendosa reklamat e fb i vendosa ne nje pjes qe mos te bien shume ne sy edhe mos te ket klika sepse i kam edhe te adsense, dmth i mbaja vetem per impresions dhe fitimi ishte shum i vogel sepse kishte shum pak klika, pastaj i rivendosa reklamat e facebook ne nje pjes te websites qe te ken me shume mundesi klikime dhe nga 10$ ne dite shkuan 100$ :) te njejtat impresions kan qen vetem jan shtuar klikat
   
 17. rebelisistemit

  rebelisistemit Anëtar i Njohur

  Postimet:
  928
  Pëlqimet:
  78
  Pikë nga trofetë:
  48
  Po a nuk vendosen automatikisht reklamat me ane te pluginsit te FB?
   
 18. OrhanFetahu

  OrhanFetahu Anëtar Fillestar

  Postimet:
  72
  Pëlqimet:
  8
  Pikë nga trofetë:
  33
  egziston plugini ?
   
 19. OrhanFetahu

  OrhanFetahu Anëtar Fillestar

  Postimet:
  72
  Pëlqimet:
  8
  Pikë nga trofetë:
  33
  a muj me perdor edhe fb ads edhe adsense me 1 web vlla a bon problem ?
   
 20. armend zeqiri

  armend zeqiri Anëtar Aktiv

  Postimet:
  309
  Pëlqimet:
  113
  Pikë nga trofetë:
  68
  nuk edi qe ka ndonje plugin un i vendos vet :)
  nuk e kam provuar personalisht pershkak se pasi na bllokoj adsense kam filluar me fb, ndersa tani per momentin e kam te dyjat por ende nuk i dihet adsense.
  nje shoku im gati 3 muaj i mban te dyja ne website nuk ka pas problem as nga adsense as nga facebook. :)
   
  OrhanFetahu pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...