1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
    Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Diskutim Explore Feed, Risi nga Facebook.

Tema tek 'Diskutime tjera' e hapur nga Emilio, 28 Tetor 2017.

1. Emilio

Emilio Anëtar Aktiv

Postimet:
    409
    Pëlqimet:
    61
    Pikë nga trofetë:
    28
    Pershendetje,

Explore Feed "Tab" eshte nje risi e facebook-ut, ku ketu ne mundemi me pa shum postime se fanpage-ve te cilat nuk i kemi bere like apo follow. Ne kete opcion ne mundemi me pa poste nga fanapage te cilat jane te ngjajshme me fanpage te cilat i kemi bere like/follow.

Sa kam informacione ka te beje edhe me opcionin e organik trafikut, pra se shpejti fanpage qe i kemi ne perdorim postet tonat do te marrin shum me pak organik reach mos te them zero. Me kete opcion zhvilluesit e facebook-ut jane mundu qe njerzit te kene sa me te pastert NewsFeed-in.

Eshte e keqe per neve qe dojm me perfitu prej fanpage-ve tona, por e mira e saj eshte per perdoruesit ne pergjithesi. xplorefeed eshte sikur nje folder me plot plot informacione nga fanpage te ndryshme.

Ende nuk eshte si opcion ne Desktop, por ne iOS/Android eshte aktive.

Edhe pse ende eshte ne beta version, Explore Feed ka fillu me terheq numer te madh se postimeve ne zonen e vet.

Shoket te cile kan like nje faqe dhe ti nuk e ke, ne postet qe ata bejn koment like apo ndonje interaksion ju nuk mundeni me pa perveqse ne explore feed.

Ne Settings, klikoni More, aty e gjeni kete Opcion.

Kjo eshte e gjitha sa i perket inforamcione momentale.

Gjithashtu Facebook ka filluar per klasen e profilave te zhvilloj mekanizem shume shume te ngjajshme me rrjetin social Linkedin.

Edhe pse po jam i zene me disa pune tjera ne fushen e kompjuterit, jam duke i ndjek risit dhe jam duke i bere disa testime ne facebook ne risit dhe ndryshimet qe po i bejne si ne general, apo grupe, fanpage, profile evente etj.

Cfar mendoni per kete ?

Falemnderit per lexim.
    #Emilio

2. Valdrin Gashi

Valdrin Gashi Anëtar i Njohur

Postimet:
    715
    Pëlqimet:
    75
    Pikë nga trofetë:
    58
    Edhe në Desktop është:
    Code:
    https://www.facebook.com/explore

3. Emilio

Emilio Anëtar Aktiv

Postimet:
    409
    Pëlqimet:
    61
    Pikë nga trofetë:
    28
    Nuk ka qene. Tani eshte.

4. beharluu

beharluu Anëtar i Njohur

Postimet:
    647
    Pëlqimet:
    192
    Pikë nga trofetë:
    88
    Nuk kisha mu pajtu me ket permbledhje qe e ke bo Kjo eshte nje nga mundsit me te mira qe i ka ardhur ne dor publisherav
    Mbetet koha qe ta vertetoj

5. Emilio

Emilio Anëtar Aktiv

Postimet:
    409
    Pëlqimet:
    61
    Pikë nga trofetë:
    28
    Nuk kam dhan analiza une kam dhan raport. Ndoshta ne te ardhmen do te jete favor per publisherat nuk i dihet. Me rendesi eshte publisheri me kan gjall e shnosh.

6. NANO

NANO Anëtar Aktiv

Postimet:
    449
    Pëlqimet:
    161
    Pikë nga trofetë:
    53
    n`surf e gjeta qito :
    Clarifying Recent Tests

Oct 23, 2017
    By Adam Mosseri, Head of News Feed

There have been a number of reports about a test we’re running in Sri Lanka, Bolivia, Slovakia, Serbia, Guatemala, and Cambodia. Some have interpreted this test as a future product we plan to deliver globally. We currently have no plans to roll this test out further.

Linku i kesaj : https://media.fb.com/2017/10/23/clarifying-recent-tests/

Shpërndaje faqen

Loading...