1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Diskutim Explore Feed, Risi nga Facebook.

Tema tek 'Diskutime tjera' e hapur nga Emilio, 28 Tetor 2017.

 1. Emilio

  Emilio Anëtar Aktiv

  Postimet:
  409
  Pëlqimet:
  61
  Pikë nga trofetë:
  28
  Pershendetje,

  Explore Feed "Tab" eshte nje risi e facebook-ut, ku ketu ne mundemi me pa shum postime se fanpage-ve te cilat nuk i kemi bere like apo follow. Ne kete opcion ne mundemi me pa poste nga fanapage te cilat jane te ngjajshme me fanpage te cilat i kemi bere like/follow.

  Sa kam informacione ka te beje edhe me opcionin e organik trafikut, pra se shpejti fanpage qe i kemi ne perdorim postet tonat do te marrin shum me pak organik reach mos te them zero. Me kete opcion zhvilluesit e facebook-ut jane mundu qe njerzit te kene sa me te pastert NewsFeed-in.

  Eshte e keqe per neve qe dojm me perfitu prej fanpage-ve tona, por e mira e saj eshte per perdoruesit ne pergjithesi. xplorefeed eshte sikur nje folder me plot plot informacione nga fanpage te ndryshme.

  Ende nuk eshte si opcion ne Desktop, por ne iOS/Android eshte aktive.

  Edhe pse ende eshte ne beta version, Explore Feed ka fillu me terheq numer te madh se postimeve ne zonen e vet.

  Shoket te cile kan like nje faqe dhe ti nuk e ke, ne postet qe ata bejn koment like apo ndonje interaksion ju nuk mundeni me pa perveqse ne explore feed.

  Ne Settings, klikoni More, aty e gjeni kete Opcion.

  Kjo eshte e gjitha sa i perket inforamcione momentale.

  Gjithashtu Facebook ka filluar per klasen e profilave te zhvilloj mekanizem shume shume te ngjajshme me rrjetin social Linkedin.

  Edhe pse po jam i zene me disa pune tjera ne fushen e kompjuterit, jam duke i ndjek risit dhe jam duke i bere disa testime ne facebook ne risit dhe ndryshimet qe po i bejne si ne general, apo grupe, fanpage, profile evente etj.

  Cfar mendoni per kete ?

  Falemnderit per lexim.
  #Emilio
   
 2. Valdrin Gashi

  Valdrin Gashi Anëtar i Njohur

  Postimet:
  715
  Pëlqimet:
  75
  Pikë nga trofetë:
  58
  Edhe në Desktop është:
  Code:
  https://www.facebook.com/explore
   
 3. Emilio

  Emilio Anëtar Aktiv

  Postimet:
  409
  Pëlqimet:
  61
  Pikë nga trofetë:
  28
  Nuk ka qene. Tani eshte.
   
 4. beharluu

  beharluu Anëtar i Njohur

  Postimet:
  647
  Pëlqimet:
  192
  Pikë nga trofetë:
  88
  Nuk kisha mu pajtu me ket permbledhje qe e ke bo Kjo eshte nje nga mundsit me te mira qe i ka ardhur ne dor publisherav
  Mbetet koha qe ta vertetoj
   
 5. Emilio

  Emilio Anëtar Aktiv

  Postimet:
  409
  Pëlqimet:
  61
  Pikë nga trofetë:
  28
  Nuk kam dhan analiza une kam dhan raport. Ndoshta ne te ardhmen do te jete favor per publisherat nuk i dihet. Me rendesi eshte publisheri me kan gjall e shnosh.
   
 6. NANO

  NANO Anëtar Aktiv

  Postimet:
  449
  Pëlqimet:
  161
  Pikë nga trofetë:
  53
  n`surf e gjeta qito :
  Clarifying Recent Tests

  Oct 23, 2017
  By Adam Mosseri, Head of News Feed

  There have been a number of reports about a test we’re running in Sri Lanka, Bolivia, Slovakia, Serbia, Guatemala, and Cambodia. Some have interpreted this test as a future product we plan to deliver globally. We currently have no plans to roll this test out further.

  Linku i kesaj : https://media.fb.com/2017/10/23/clarifying-recent-tests/
   

Shpërndaje faqen

Loading...