1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Error 520 Kohet e Fundit

Tema tek 'Njoftimet, Komentet dhe Sugjerimet në itShqip' e hapur nga Blunivers, 5 Mars 2021.

 1. Blunivers

  Blunivers Anëtar Aktiv

  Postimet:
  131
  Pëlqimet:
  68
  Pikë nga trofetë:
  28
  E shoh shpesh here kete Error, e kam vetem une kete apo eshte problem i serverit
   
 2. boni

  boni Anëtar Aktiv

  Postimet:
  200
  Pëlqimet:
  40
  Pikë nga trofetë:
  28
  edhe une e kam
   
 3. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,901
  Pëlqimet:
  1,039
  Pikë nga trofetë:
  343
  Ka patur disa probleme. Por do rregullohet.
   
 4. Blunivers

  Blunivers Anëtar Aktiv

  Postimet:
  131
  Pëlqimet:
  68
  Pikë nga trofetë:
  28
  Kur do rregullohe ky Error sepse i shkruaj pergjigjet nga 15 here,
  nese keni nevoje per server na thoni,
   
 5. mrbajraktari1234

  mrbajraktari1234 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  178
  Pëlqimet:
  81
  Pikë nga trofetë:
  38
  Nuk osht puna qe kan nevoj per servera se nqs e kan majt forumin gjall qe sa vjet pa e marr asni pare prej kti forumi as prej ads a diqka mujn me majt hala edhe ma mir besoj , po puna osht qe jon qu pesh * fmijt e facebookut * kan msu stressera e metoda per DDoS e po qojn flood
   
  Poshnjari pëlqen postimin.
 6. Blunivers

  Blunivers Anëtar Aktiv

  Postimet:
  131
  Pëlqimet:
  68
  Pikë nga trofetë:
  28
  DdoS me dns ne Cloudflare?
  Une nuk mendoj se eshte kjo arsyeja, sidoqoft, eshte bere e bezdishme.

  Eshte dicka qe ka zgjidhje, keshtu qe nese nuk i jepni dot drejtim per ta rregulluar mos te nguroni te kerkoni ndihme,
  Ose edhe ta shisni, :D Me thoni. Qe te bej oferten time.
   
 7. mrbajraktari1234

  mrbajraktari1234 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  178
  Pëlqimet:
  81
  Pikë nga trofetë:
  38
  Sdi a e ke vrejtur qe kohve tfundit qdo stresser qe osht qel e ka metoden bypass CF UAM , permes nodejs e do paketave osht diqka e mundshme cloudflare ma shum veq ti mbron ip reale se kurrfar sulmi ste mbron ( FREE po mendoj ) , e dyta adminat kryesor te ITSHQIP secili osht i rritun i ka obiligimet e veta njet nuk munet me nejt 24/7 me kqyr me percjell ip kush po qon sulm e qka po bohet ky forum osht per qef si hobi me i nimu njani tjetrit me msu njohuri treja . me promovu biznesin / apo qka do qe ki ti . / Suksese
   
  RexhepS dhe Poshnjari pëlqejnë postimin.
 8. Blunivers

  Blunivers Anëtar Aktiv

  Postimet:
  131
  Pëlqimet:
  68
  Pikë nga trofetë:
  28

  CloudFlare free, thjesht fsheh IP reale te serverit, dhe kjo "mjafton"
  Nderroni IP e serverit, nese ajo ka qene me pare publike, Ne kete menyre evitoni te gjithe ata qe kane IP tuaj reale.
  Dhe keshtu si duahet askujt te monitoroj...

  Por une prap i qendroj te pares, kjo nuk vjen per shkak t sulmeve,
  sepse ne te parin rast sulmi do mernin paralajmerim nga Provider qe i funizon me Server,
  Por Database eshte rritur, vizitat jane shtuar dhe vps, prej 3 euro ne muaj ne OVH nuk mban me :D
   
 9. Story AK

  Story AK Anëtar

  Postimet:
  25
  Pëlqimet:
  8
  Pikë nga trofetë:
  3
  Cfar paralejmrim vlla i dashur do merrnin, nese hin me vizitu pak ka fb e sheh se shum t’ri tash e kan msu ket forum edhe shqiptaret kan qef kapak me ddos masi tash po ka shum streesera free ju doket interesant, edhe qojn flood kaniher
   
 10. webalbania

  webalbania Anëtar

  Postimet:
  7
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  3
  sa per 3 euro ne muaj instaloj inetbase ddos protection dhe apf po pati njeri b. te vi ta hudhi posht serverin edhe me bypass.
   
 11. Blunivers

  Blunivers Anëtar Aktiv

  Postimet:
  131
  Pëlqimet:
  68
  Pikë nga trofetë:
  28
  Pikerisht keta fajsojne ddos, nuk thot qe po ate vps kemi, ndaj rri faqa ofline me te shumten e kohes. Po na bejne per budallenj ne qe i reapektojme, qe kerkojme qe mos ta shkruajme 40 her nje post, se del serveri ketyre offline
   
 12. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,499
  Pëlqimet:
  2,089
  Pikë nga trofetë:
  448
  Besoj qe e kam rregulluar, kam harruar te kthej pergjigje ketu.

  A ju ka ndodhe kohet e fundit?
   

Shpërndaje faqen

Loading...