1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
    Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Error 520 Kohet e Fundit

Tema tek 'Njoftimet, Komentet dhe Sugjerimet në itShqip' e hapur nga Blunivers, 5 Mars 2021.

1. Blunivers

Blunivers Anëtar Aktiv

Postimet:
    123
    Pëlqimet:
    60
    Pikë nga trofetë:
    28
    E shoh shpesh here kete Error, e kam vetem une kete apo eshte problem i serverit

2. boni

boni Anëtar Aktiv

Postimet:
    198
    Pëlqimet:
    38
    Pikë nga trofetë:
    28
    edhe une e kam

3. Poshnjari

Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

Postimet:
    2,809
    Pëlqimet:
    998
    Pikë nga trofetë:
    343
    Ka patur disa probleme. Por do rregullohet.

4. Blunivers

Blunivers Anëtar Aktiv

Postimet:
    123
    Pëlqimet:
    60
    Pikë nga trofetë:
    28
    Kur do rregullohe ky Error sepse i shkruaj pergjigjet nga 15 here,
    nese keni nevoje per server na thoni,

5. mrbajraktari1234

mrbajraktari1234 Anëtar Aktiv

Postimet:
    175
    Pëlqimet:
    79
    Pikë nga trofetë:
    38
    Nuk osht puna qe kan nevoj per servera se nqs e kan majt forumin gjall qe sa vjet pa e marr asni pare prej kti forumi as prej ads a diqka mujn me majt hala edhe ma mir besoj , po puna osht qe jon qu pesh * fmijt e facebookut * kan msu stressera e metoda per DDoS e po qojn flood

Poshnjari pëlqen postimin.
  6. Blunivers

Blunivers Anëtar Aktiv

Postimet:
    123
    Pëlqimet:
    60
    Pikë nga trofetë:
    28
    DdoS me dns ne Cloudflare?
    Une nuk mendoj se eshte kjo arsyeja, sidoqoft, eshte bere e bezdishme.

Eshte dicka qe ka zgjidhje, keshtu qe nese nuk i jepni dot drejtim per ta rregulluar mos te nguroni te kerkoni ndihme,
    Ose edhe ta shisni, :D Me thoni. Qe te bej oferten time.

7. mrbajraktari1234

mrbajraktari1234 Anëtar Aktiv

Postimet:
    175
    Pëlqimet:
    79
    Pikë nga trofetë:
    38
    Sdi a e ke vrejtur qe kohve tfundit qdo stresser qe osht qel e ka metoden bypass CF UAM , permes nodejs e do paketave osht diqka e mundshme cloudflare ma shum veq ti mbron ip reale se kurrfar sulmi ste mbron ( FREE po mendoj ) , e dyta adminat kryesor te ITSHQIP secili osht i rritun i ka obiligimet e veta njet nuk munet me nejt 24/7 me kqyr me percjell ip kush po qon sulm e qka po bohet ky forum osht per qef si hobi me i nimu njani tjetrit me msu njohuri treja . me promovu biznesin / apo qka do qe ki ti . / Suksese

RexhepS dhe Poshnjari pëlqejnë postimin.
  8. Blunivers

Blunivers Anëtar Aktiv

Postimet:
    123
    Pëlqimet:
    60
    Pikë nga trofetë:
    28

CloudFlare free, thjesht fsheh IP reale te serverit, dhe kjo "mjafton"
    Nderroni IP e serverit, nese ajo ka qene me pare publike, Ne kete menyre evitoni te gjithe ata qe kane IP tuaj reale.
    Dhe keshtu si duahet askujt te monitoroj...

Por une prap i qendroj te pares, kjo nuk vjen per shkak t sulmeve,
    sepse ne te parin rast sulmi do mernin paralajmerim nga Provider qe i funizon me Server,
    Por Database eshte rritur, vizitat jane shtuar dhe vps, prej 3 euro ne muaj ne OVH nuk mban me :D

9. Story AK

Story AK Anëtar

Postimet:
    25
    Pëlqimet:
    8
    Pikë nga trofetë:
    3
    Cfar paralejmrim vlla i dashur do merrnin, nese hin me vizitu pak ka fb e sheh se shum t’ri tash e kan msu ket forum edhe shqiptaret kan qef kapak me ddos masi tash po ka shum streesera free ju doket interesant, edhe qojn flood kaniher

10. webalbania

webalbania Anëtar

Postimet:
    7
    Pëlqimet:
    1
    Pikë nga trofetë:
    3
    sa per 3 euro ne muaj instaloj inetbase ddos protection dhe apf po pati njeri b. te vi ta hudhi posht serverin edhe me bypass.

11. Blunivers

Blunivers Anëtar Aktiv

Postimet:
    123
    Pëlqimet:
    60
    Pikë nga trofetë:
    28
    Pikerisht keta fajsojne ddos, nuk thot qe po ate vps kemi, ndaj rri faqa ofline me te shumten e kohes. Po na bejne per budallenj ne qe i reapektojme, qe kerkojme qe mos ta shkruajme 40 her nje post, se del serveri ketyre offline

Shpërndaje faqen

Loading...