1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

emra .al per developers

Tema tek 'Ueb Hosting dhe Domaine' e hapur nga sjamketu, 5 Nëntor 2019.

 1. sjamketu

  sjamketu Anëtar Aktiv

  Postimet:
  139
  Pëlqimet:
  12
  Pikë nga trofetë:
  28
  kam keta emra, nese i deshironi apo mendoni se mund ti zhvilloni....msg :)
  recetagatimi .al
  shendeti .al
  hosting .al

  Faleminderit
   
 2. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,497
  Pëlqimet:
  430
  Pikë nga trofetë:
  163
  Nëse do mendimin tim mos i mbaj kotë të bllokuar se nuk gjen më budallenj tani ta blejnë domain të shtrenjtë.
   
 3. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,388
  Pëlqimet:
  1,932
  Pikë nga trofetë:
  348
  I vetmi qe mund te zhvillohet si duhet eshte hosting.al sipas mendimit tim.
   
 4. Jãşhť'Sşeriĕ

  Jãşhť'Sşeriĕ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,547
  Pëlqimet:
  437
  Pikë nga trofetë:
  178
  Cdo kompani hostingu ka emrin e kompanis ne emrin e domainit sepse nfund tfundit je kompani dhe vetem fjala "hosting.al" nuk ka kuptim nese un prsh vendos me ri-hap kompanin time dhe kerkoj ta blej ty ket domain do ta bleja thjesht per qef dhe do e perdorja kot per dns server ose per ti ofruar klientave sub-domaine dhe nuk do e perdorja si ndonje domain zyrtar nuk esht serioze qe nji kompani te perdori domaine pa lidhje me pak fjal... gjithsesi mund ta perdoresh per gjera te tjera si shperndarja e kompanive te tjera referal etj po zbesoj qe domain ka teper rendsi ne at aspekt kshu qe sedi do tsugjeroja ta shesesh dhe nqs nuk arrin me mar ate profit qe deshiron.

  Ato 2 domainet e tjer duken tmir dhe kan kuptim shif e shiti ke oferta me e lart :)
   
  Poshnjari pëlqen postimin.
 5. sjamketu

  sjamketu Anëtar Aktiv

  Postimet:
  139
  Pëlqimet:
  12
  Pikë nga trofetë:
  28
  Tani mund te flasesh per .al dhe potencialin e Shqiperise (dhe mund te thuash qe s'ja vlen te paguash x ose y per kete emer,) po budallenj ata qe blejne generic names nuk jane.
  https://www.domainsherpa.com/large-companies-that-own-generic-domain-names/
  Ke sa te duash qe duan e krijojne nje biznes serioz dhe sic investon ne zyre, investon ne emer.

   
 6. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,497
  Pëlqimet:
  430
  Pikë nga trofetë:
  163
  Ti ke mendimin tënd gjithsesi. Por edhe unë di të flas me fakte. Linket nuk dua t'i postoj por bëjë vetë disa analiza. Nuk ka kompani të merret me gatime pasi ata shefa qe bëjnë receta perdorin emrin e tyre pasi shumë veta i kërkojnë me emrin e tyre. Ata që merren me shendetin përsëri perdorin emrin e tyre prsh doktorbeni.com etj.
  Edhe për hosting ndodh e njejta gjë. Clidhje ka godaddy me hosting? Por ja që eshte nder gjigandet e hosteve. Pra edhe njëherë lëri të lirë ata domain për ata që mund t'i punojnë mos i blloko kotë ose zhvilloj vetë.
   
 7. sjamketu

  sjamketu Anëtar Aktiv

  Postimet:
  139
  Pëlqimet:
  12
  Pikë nga trofetë:
  28
  Kerko Google per recipes. Njeezit dergojne recetat e yre dhe tjeret i kerkojne.
  Vecse njerezit kerkojne per semundje, ilace, listime doktorash, receta diete, spitalesh etj etj. Te gjitha keto futen ne "shendeti"
  E prape se prape hosting-com eshte blere disa here per shuma marramendnese dhe tani nje kompani hosting e ka.
  Kur nuk kane vlere, kot eshte ti lirosh. Po pervec shendetit te dy tjret jane te zhvilluar po tani per tani offline. Thjesht te pa promovuar.
   
 8. geraldhost

  geraldhost Anëtar

  Postimet:
  24
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  3
  cmimet ne pm
   
 9. sjamketu

  sjamketu Anëtar Aktiv

  Postimet:
  139
  Pëlqimet:
  12
  Pikë nga trofetë:
  28
  done !
   

Shpërndaje faqen

Loading...