1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Diskutim Earn Money Now With YouTube Shorts (New Monertization Update)

Tema tek 'Shpenzime dhe Përfitime' e hapur nga Alkeo, 13 Nëntor 2022.

 1. Alkeo

  Alkeo Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,158
  Pëlqimet:
  511
  Pikë nga trofetë:
  193
  Sapo erdhi lajmi i ri qe youtube do te monertizoje short form videos ne platform, kjo esht nje mundsi shum e mir per te gjithe ata qe duan tja fillojne ksaj pune tani esht rasti me i mire per tu bere, pagesa do te jete ne baze te reklamave dhe jo sic ka qene deri tani e cila ishte dicka fikse dhe paguante shum pak,
  https://support.google.com/youtube/answer/12475004?hl=en
  Requierments:
  1000 Subscribers and 10 Milion Short Views ne 90 ditet e fundit, kjo ka per tu lancuar ne shkurt te 2023,
  Serisht besoj qe pagesat do jene shume me te vogla se sa videot normale por mundesia per te shkuar virale esht shum her me e madhe dhe ne pergjithesi esht me e lehete me be nje video te shkurter se sa nje qe esht 2 deri ne 8 minuta, kshu qe less effort, jam mese i bindur qe ka per te paguar shum here me mire se sa tiktoku (nfakt kjo esht arsyeja se pse po e lancon kte per te mundur konkurencen)
  Posht po ju vendos foton e requierments qe duhen per tu bere pjese e partner program
  [​IMG]
  Jam Kurioz te degjoj mendimet e juaja ne lidhje me kte teme...
   
  DailyTeCh, Poshnjari dhe miraxh pëlqejnë postimin.
 2. p3n7357

  p3n7357 Anëtar i Njohur

  Postimet:
  594
  Pëlqimet:
  189
  Pikë nga trofetë:
  73
  Po presim formulen se si fo paguhemi pasi nuk eshte akoma e qarte
   
 3. Alkeo

  Alkeo Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,158
  Pëlqimet:
  511
  Pikë nga trofetë:
  193
  Besoj per sa i perket % do jet 45% creator 45% youtub 10% Labels e muzikeve, pastaj se kush do ti marri revenue sepse ads jan midis videove besoj se do ndahen ne 1-3 te parat dhe 1-3 pas reklames (nese mkupton se ku e km fjalen), Po prap si dihet si vazhdon
   
  miraxh pëlqen postimin.
 4. p3n7357

  p3n7357 Anëtar i Njohur

  Postimet:
  594
  Pëlqimet:
  189
  Pikë nga trofetë:
  73
  Kam lexuar kte po te shohim ca do ndodhe
   
 5. DailyTeCh

  DailyTeCh Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,078
  Pëlqimet:
  301
  Pikë nga trofetë:
  153
  A eshte per te gjith shtetet apo vetem per USA..
   
 6. p3n7357

  p3n7357 Anëtar i Njohur

  Postimet:
  594
  Pëlqimet:
  189
  Pikë nga trofetë:
  73
  Te gjithe
   
 7. DailyTeCh

  DailyTeCh Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,078
  Pëlqimet:
  301
  Pikë nga trofetë:
  153
  Nuk eshte e qarte kjo rregullorja kriteret qe kerkon , jan te ndara normal video monetization me keto shorts video apo duhet patjetr qe channel te jet monetized per te filly me fitu me shorts video,si do qoft te presim te shohim
   
 8. p3n7357

  p3n7357 Anëtar i Njohur

  Postimet:
  594
  Pëlqimet:
  189
  Pikë nga trofetë:
  73
  Kjo pjesa tani eshte e qarte ne shkurt shorts monetizohen si long form video dhe kriteret jane 1000 subs 4k h watch time ne video e gjata ose 1000 subs +10m views ne shorts ne 3 muajt e fundit
   
  Poshnjari pëlqen postimin.
 9. getrich

  getrich Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,282
  Pëlqimet:
  311
  Pikë nga trofetë:
  163
  10 Mili i arrrin me video materiale te huaja ? qka pastaj merr prap disable monetize .
   
 10. p3n7357

  p3n7357 Anëtar i Njohur

  Postimet:
  594
  Pëlqimet:
  189
  Pikë nga trofetë:
  73
  Vlejn rregullat si ne video te gjata
   

Shpërndaje faqen

Loading...