1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

DVDShqip.com - Filma me titra shqip!

Tema tek 'Faqet Shqiptare' e hapur nga tupac.al, 27 Shkurt 2020.

 1. tupac.al

  tupac.al Anëtar Aktiv

  Postimet:
  268
  Pëlqimet:
  239
  Pikë nga trofetë:
  53
  Pershendetje.
  DVDShqip.com eshte faqe filmash dhe serialesh me titra shqip. Qellimi i ksaj faqe eshte te thjeshtesoje navigimin ne kete lloj kategorie webfaqesh per perdoruesit. DVDShqip NUK PERPUNON ASNJE MATERIAL. E gjithe puna i perket Faqeve perkatese (qe do i citojme sapo te perfundojme) dhe Perkthysve/Sinkronizusve qe kan shpenzuar kohe dhe mund per ti bere. DVDShqip eshte thjeshte SCRAPER.

  DVDShqip.com eshte i thjeshte dhe kompatibel per cdo paisje i ndertuar ne Bootstrap 4.3.1. Dizajn nuk eshte copy por i krijuar nga une.

  NO WORDPRESS = MORE FUN.

  Momentalisht supporton:
  Feed Reader = https://dvdshqip.com/movie/feed/ (FILMAT) | https://dvdshqip.com/tvshow/feed/ (SERIALET).
  - Nepermjet Feed Reader mund te bashkveproni nga webet tuaja pasi ja kam caktivizu (CORS).
  - Nje Snippets i thjeshte ne PHP si te merrni te merrni detaje filmash (do shtohen ditet ne vazhdim te tjera.)
  PHP:
  <?php
  $domOBJ 
  = new DOMDocument();
  $DVDShqipFeed file_get_contents("https://dvdshqip.com/movie/feed/");
  $domOBJ->load($DVDShqipFeed);
  $content $domOBJ- >getElementsByTagName("item");
  foreach( 
  $content as $data )
  {
     
  $title $data->getElementsByTagName("title")->item(0)->nodeValue;
     
  $link $data->getElementsByTagName("link")->item(0)->nodeValue;
     echo 
  "$title :: $link";
  }
  ?>
  REST Api (JSON) = Ne punim.
  Android App = Ne punim.


  Screenshot 1.
  [​IMG]

  Screenshot 2. Film
  [​IMG]

  Screenshot 3. Serial
  [​IMG]
   
 2. tupac.al

  tupac.al Anëtar Aktiv

  Postimet:
  268
  Pëlqimet:
  239
  Pikë nga trofetë:
  53
  JSON API v1.

  /* params $id = int <required>*/
  /* domain dvdshqip.com */
  GET /api/v1/movie/[id]

  Success response:
  Code:
  {
    "status":200,
    "response":"OK",
    "movie":{
     "title":"Predator",
     "description":"Nj\u00eb skuader komandosh n\u00eb nj\u00eb mision n\u00eb xhungl\u00ebn e Amerik\u00ebs Q\u00ebndrore e gjen veten t\u00eb ndjekur nga nj\u00eb luft\u00ebtar jasht\u00ebtok\u00ebsor.",
     "year":"1987",
     "poster":"https:\/\/image.tmdb.org\/t\/p\/original\/\/gUpto7r2XwoM5eW7MUvd8hl1etB.jpg",
     "backdrop":"https:\/\/image.tmdb.org\/t\/p\/original\/\/vvsQe0ksUH001rxFGrnZkL9eBzr.jpg",
     "original_language":"en",
     "runtime":"107",
     "rating":"7,4",
     "total_votes":"4182",
     "trailers":"https:\/\/www.youtube.com\/embed\/X2hBYGwKh3I"
    }
  }
  response error:
  Code:
  {
    "status":404,
    "response":"Filmi nuk u gjend",
    "movie":[
     null
    ]
  }


  /* params $term = string <required>*/
  /* Limit $limit= int <optional> default 15*/
  /* domain dvdshqip.com */
  GET /api/v1/movie/search/[term]

  success response
  Code:
  {
    "status":200,
    "response":"OK",
    "total":"2",
    "result":[
     {
       "id":"1",
       "title":"Avengers: Endgame",
       "description":"After the devastating events of Avengers: Infinity War, the universe is in ruins due to the efforts of the Mad Titan, Thanos. With the help of remaining allies, the Avengers must assemble once more in order to undo Thanos' actions and restore order to the universe once and for all, no matter what consequences may be in store.",
       "year":"2019",
       "poster":"https:\/\/image.tmdb.org\/t\/p\/original\/\/or06FN3Dka5tukK1e9sl16pB3iy.jpg",
       "backdrop":"https:\/\/image.tmdb.org\/t\/p\/original\/\/7RyHsO4yDXtBv1zUU3mTpHeQ0d5.jpg",
       "original_language":"en",
       "runtime":"181",
       "rating":"8,3",
       "total_votes":"11301",
       "trailers":"https:\/\/www.youtube.com\/embed\/hA6hldpSTF8,https:\/\/www.youtube.com\/embed\/TcMBFSGVi1c"
     },
     {
       "id":"87",
       "title":"The Avengers",
       "description":"Nik Furia \u00ebsht\u00eb drejtori i SHIELD, nj\u00eb agjenci nd\u00ebrkomb\u00ebtare paqeruajt\u00ebse. Agjencia \u00ebsht\u00eb e p\u00ebrb\u00ebr\u00eb nga ajka e superheronjve t\u00eb Marvelit, Njeriu i Hekurt, Hulku i Jasht\u00ebzakonsh\u00ebm, Thori, Kapiten Amerika, Fajkoi dhe Vejusha e Zez\u00eb. Kur siguria globale k\u00ebrc\u00ebnohet nga Loki dhe hordhit\u00eb e tij, Nik Furia dhe skuadra e tij do t\u00eb ken\u00eb nevoj\u00eb p\u00ebr t\u00eb gjitha fuqit\u00eb e tyre p\u00ebr t\u00eb shp\u00ebtuar bot\u00ebn nga katastrofa.",
       "year":"2012",
       "poster":"https:\/\/image.tmdb.org\/t\/p\/original\/\/cezWGskPY5x7GaglTTRN4Fugfb8.jpg",
       "backdrop":"https:\/\/image.tmdb.org\/t\/p\/original\/\/hbn46fQaRmlpBuUrEiFqv0GDL6Y.jpg",
       "original_language":"en",
       "runtime":"143",
       "rating":"7,7",
       "total_votes":"21546",
       "trailers":"https:\/\/www.youtube.com\/embed\/bGt-saFvkNk,https:\/\/www.youtube.com\/embed\/eOrNdBpGMv8,https:\/\/www.youtube.com\/embed\/hIR8Ar-Z4hw"
     }
    ]
  }

  /* params $id = int <required>*/
  /* domain dvdshqip.com */
  GET /api/v1/tvshow/[id]

  success response
  Code:
  {
    "status":200,
    "response":"OK",
    "tvshow":{
     "title":"Sex Education",
     "description":"Otis i pap\u00ebrvoj\u00eb e kanalizon n\u00ebn\u00ebn e tij terapiste seksi kur u bashkua me Maeve rebele p\u00ebr t\u00eb ngritur nj\u00eb klinik\u00eb n\u00ebntok\u00ebsore t\u00eb terapis\u00eb seksuale n\u00eb shkoll\u00eb.",
     "year":"2019",
     "poster":"https:\/\/image.tmdb.org\/t\/p\/original\/\/4Bph0hhnDH6dpc0SZIV522bLm4P.jpg",
     "backdrop":"https:\/\/image.tmdb.org\/t\/p\/original\/\/u23G9KZregWHs1use6ir1fX27gl.jpg",
     "original_language":"en",
     "rating":"8,1",
     "total_votes":"386",
     "season":[
       {
        "name":"Season 1",
        "description":"",
        "number":"1",
        "poster":"https:\/\/image.tmdb.org\/t\/p\/w600_and_h900_bestv2\/\/u3eoZguH2tqLLKqRqWjvisF0d2U.jpg",
        "episodes":[
          {
           "name":"Encouragement",
           "description":"Despite the ministrations of sex therapist mom Jean and encouragement from pal Eric, Otis worries that he can't get it on. He's not the only one.",
           "episode_number":"1",
           "poster":"https:\/\/image.tmdb.org\/t\/p\/w600_and_h900_bestv2\/\/4m4Dt8sZJpoZ0hIfTxiNefq0rhT.jpg"
          },
          {
           "name":"House Party",
           "description":"Egged on by Maeve -- and finding that dispensing sex tips is tougher than he thought -- Otis tries offering free advice at a classmate's house party.",
           "episode_number":"2",
           "poster":"https:\/\/image.tmdb.org\/t\/p\/w600_and_h900_bestv2\/\/uCFl2rMgA0h7zkqMuSRdJKzhxOm.jpg"
          },
          {
           "name":"Liftoff",
           "description":"Otis' clinic achieves liftoff, as does his attraction to Maeve, who unexpectedly asks him for help. Eric swings off on his own and fields a come-on.",
           "episode_number":"3",
           "poster":"https:\/\/image.tmdb.org\/t\/p\/w600_and_h900_bestv2\/\/1eG2PslaSsfPlVnLyA6FbjAUsio.jpg"
          },
          {
           "name":"Crush",
           "description":"Eric realizes Otis has fallen for Maeve. But the young sex therapist finds himself torn when hot guy Jackson seeks help with his secret crush.",
           "episode_number":"4",
           "poster":"https:\/\/image.tmdb.org\/t\/p\/w600_and_h900_bestv2\/\/lzDSSWhqUrwMAb6Dlki8cnj7GTO.jpg"
          },
          {
           "name":"Mean Girl",
           "description":"An explicit pic puts a mean girl on the spot. Maeve wants to track down the shaming culprit, forcing Otis to make a tough choice on an important day.",
           "episode_number":"5",
           "poster":"https:\/\/image.tmdb.org\/t\/p\/w600_and_h900_bestv2\/\/wd9xLkImxfQyIx3JQtMPYkrfhvC.jpg"
          },
          {
           "name":"Issues",
           "description":"Eric's trauma isolates him, and Maeve's essay wins a prize. Otis tries to hook up with Lily, but his deep-seated issues get in the way.",
           "episode_number":"6",
           "poster":"https:\/\/image.tmdb.org\/t\/p\/w600_and_h900_bestv2\/\/pzWhca23Vz1ERIas8hEOKeHyWAL.jpg"
          },
          {
           "name":"Big Dance",
           "description":"The big dance brings out the best, and the drama, in Moordale's student body. Otis finds a date, Maeve gets her dress, and Eric returns with style.",
           "episode_number":"7",
           "poster":"https:\/\/image.tmdb.org\/t\/p\/w600_and_h900_bestv2\/\/s6vOtDfOa0LHMFzdzTrKOmirzZJ.jpg"
          },
          {
           "name":"Violated",
           "description":"Otis feels violated by Jean's new book, and Maeve takes the fall for her brother. Eric serves detention with an old foe, while Lily's body betrays her.",
           "episode_number":"8",
           "poster":"https:\/\/image.tmdb.org\/t\/p\/w600_and_h900_bestv2\/\/uQBpwYS0RMEQb3Etu2YAiS26IJB.jpg"
          }
        ]
       },
       {
        "name":"Season 2",
        "description":"",
        "number":"2",
        "poster":"https:\/\/image.tmdb.org\/t\/p\/w600_and_h900_bestv2\/\/rdcY9VJ5uVsCvCxdHoyZzXtKp2E.jpg",
        "episodes":[
          {
           "name":"Episode 1",
           "description":"Masturbation turns out to be Otis's secret talent, but can he master his unruly desires for Ola? A chlamydia outbreak distracts the student body.",
           "episode_number":"1",
           "poster":"https:\/\/image.tmdb.org\/t\/p\/w600_and_h900_bestv2\/\/zLUTt5SzgvvpYokTwL9nq2QEEZt.jpg"
          },
          {
           "name":"Episode 2",
           "description":"After Jean makes a cringey appearance at school, Otis tries his hand at pleasing Ola \u2013 and advising a hapless teacher. Fearless Maeve buckles.",
           "episode_number":"2",
           "poster":"https:\/\/image.tmdb.org\/t\/p\/w600_and_h900_bestv2\/\/aoTUp1kKCUeaw8jAyu2ZJXJq4gD.jpg"
          },
          {
           "name":"Episode 3",
           "description":"On her way to surprise Maeve, Aimee gets a horrible shock on the bus. Rahim connects with Eric as a Milburn family dinner gets seriously awkward.",
           "episode_number":"3",
           "poster":"https:\/\/image.tmdb.org\/t\/p\/w600_and_h900_bestv2\/\/oO3Rxb9662jv1NprN5VnrQFJH9z.jpg"
          },
          {
           "name":"Episode 4",
           "description":"Ola wants to go all the way, but Otis is on edge. Jean and Maeve need their space. Jackson has performance worries, and star-crossed lovers reconnect.",
           "episode_number":"4",
           "poster":"https:\/\/image.tmdb.org\/t\/p\/w600_and_h900_bestv2\/\/n0FmFaY5WkF87nV01y7dU1BZczD.jpg"
          },
          {
           "name":"Episode 5",
           "description":"Otis and Eric get away from romance and retreat to the woods with Remi. But parents aren\u2019t perfect, as Maeve knows. Later, Ola follows her heart.",
           "episode_number":"5",
           "poster":"https:\/\/image.tmdb.org\/t\/p\/w600_and_h900_bestv2\/\/9th5kDCTc5nYjz9aE5SI395XnRC.jpg"
          },
          {
           "name":"Episode 6",
           "description":"Bouncing back is the only option, so Otis throws a small gathering that turns rowdy, and Jackson deals with the healing. Who can handle the truth?",
           "episode_number":"6",
           "poster":"https:\/\/image.tmdb.org\/t\/p\/w600_and_h900_bestv2\/\/fZbrT3LgfvehTMdNg0ti92OT7Wt.jpg"
          },
          {
           "name":"Episode 7",
           "description":"Welcome to the morning after. \"Sex kid\" has made a huge mess \u2013 and just can't stop barfing. Chaos comes to class, and in detention, the girls bond.",
           "episode_number":"7",
           "poster":"https:\/\/image.tmdb.org\/t\/p\/w600_and_h900_bestv2\/\/2b0Qw7MLXCBW8558zHIVll5EUgN.jpg"
          },
          {
           "name":"Episode 8",
           "description":"The talking cure may be failing Otis and Jean as they sort out their issues. A wary Maeve makes the finals. Sexy Shakespeare never goes out of style.",
           "episode_number":"8",
           "poster":"https:\/\/image.tmdb.org\/t\/p\/w600_and_h900_bestv2\/\/5AvJbMdjERWUTv8AeXzLyssxTWs.jpg"
          }
        ]
       }
     ]
    }
  }


  Se shpejti, te tjera veprime.
   
  Last edited: 29 Shkurt 2020
  Universal pëlqen postimin.
 3. Pitkini

  Pitkini Anëtar

  Postimet:
  44
  Pëlqimet:
  24
  Pikë nga trofetë:
  8
  Interesante ;)
   
 4. tupac.al

  tupac.al Anëtar Aktiv

  Postimet:
  268
  Pëlqimet:
  239
  Pikë nga trofetë:
  53
  Aq interesante eshte saqe mendova dhe per ty "qe te jan fshire linqet".

  DVDShqip.com me opsion te ri per webmasterat dhe webfaqet e tyre. Me ane te iframe mund te mbani filmat online dhe me shum opsione zgjedhje per vizitorin.
  Gjithashtu dhe per serialet.
  Screenshot:
  [​IMG]
   
  Universal pëlqen postimin.
 5. getrich

  getrich Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,035
  Pëlqimet:
  254
  Pikë nga trofetë:
  163
  Gjithcka perfekt bravo
  po vetem psh kto filmat shqip , Ermalit vetem trailerat , nxiri komplet
   
  tupac.al pëlqen postimin.
 6. tupac.al

  tupac.al Anëtar Aktiv

  Postimet:
  268
  Pëlqimet:
  239
  Pikë nga trofetë:
  53
  Do dalin te gjitha online sapo te perfundojme procesin e listimit :)
   
 7. immortal.boy

  immortal.boy Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,732
  Pëlqimet:
  305
  Pikë nga trofetë:
  213
  Duket goxha projekt serioz dhe interesante, dhe pse nuk jam fans i madh i filmave, te uroj suksese! me pelqen dizajni.
   
  tupac.al pëlqen postimin.
 8. tupac.al

  tupac.al Anëtar Aktiv

  Postimet:
  268
  Pëlqimet:
  239
  Pikë nga trofetë:
  53
  Thank you. :)
   
  immortal.boy pëlqen postimin.
 9. Mr.Gh0$T

  Mr.Gh0$T Anëtar Aktiv

  Postimet:
  489
  Pëlqimet:
  142
  Pikë nga trofetë:
  53
  Me pelqeka shum suksese per punen tgjith ju qe po mereni me kte pun ! Nese don me kriju nje app ta lidhesh me webfaqen tende me kontakto ne pm mund tju krijoj nje app totalisht free ... ka me dhez shum si faqe nese vazhdoni kshu!
   
  tupac.al pëlqen postimin.
 10. tupac.al

  tupac.al Anëtar Aktiv

  Postimet:
  268
  Pëlqimet:
  239
  Pikë nga trofetë:
  53
  Mund ta krijosh dhe ta lidhesh me API po ashtu ti shtosh reklama dhe te fitosh vete.
  E vetmja gje qe mund te te kerkojme (ne nje te neserme) eshte te kalosh nje % te vogel te fitimeve si "Donacion" per mirembajtjen e linqeve.

  API Nuk ka perfunduar por ngaqe po shtojme filmat ndaj e kemi lene dhe si pergjysem por do kete Callback dhe per Linqet qe personave te autorizuar do i dorezohet nje access_token qe do ken akses te plote ne database. :)

  Sigurisht qe ne do e krijojme appliacionin sepse i kemi perfunduar si pune ne nje projekt ne gjuhen italiane ku kemi me shume se 12,000 filma dhe seriale.

  Hidhi nje sy: https://dvdita.com (DVDShqip.com eshte me i azhornuar tek pjesa dizajnit).
  Aplikacioni ne Android eshte: "TAP MOVIE". ose ketu: https://bit.ly/2NzLw9K
  Aplikacioni eshte kompatibel per te gjitha paisjet si Android TV (OS), Android Box'es / Firesticks / Chromecast Etj.. :)
   
  Last edited: 2 Mars 2020
 11. KNO3

  KNO3 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  225
  Pëlqimet:
  66
  Pikë nga trofetë:
  38
  A mund te i listosh site qe scrape se dua ta krijoj dhe un nje api me filma. Faleminderit
   
 12. tupac.al

  tupac.al Anëtar Aktiv

  Postimet:
  268
  Pëlqimet:
  239
  Pikë nga trofetë:
  53
  Merri nga DVDShqip.com
  Jo qe sdua te ti listoj por eshte shum e thjeshte se pak faqe kemi ne gjuhen shqipe.
  Ketu e ke listen -> https://lmgtfy.com/?q=filma+me+titra+shqip
   
 13. Sytrim Berisha

  Sytrim Berisha Anëtar Fillestar

  Postimet:
  52
  Pëlqimet:
  20
  Pikë nga trofetë:
  18
  Suksese paska shumllojshmeri te filmave dhe serialeve
   
  tupac.al pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...