1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Dvb t2 reciever

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga p3n7357, 10 Tetor 2019.

 1. p3n7357

  p3n7357 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  426
  Pëlqimet:
  107
  Pikë nga trofetë:
  53
  Pershendetje
  Kam nje pyetje retharresave dixhital
  Doja te dija a ka mundesi qe te lidhet me nje PC ne menyre qe te besh ndryshime ne sistemin operativ te tij.
  Flm paraprakisht
   
 2. exploit.al

  exploit.al Anëtar Fillestar

  Postimet:
  92
  Pëlqimet:
  63
  Pikë nga trofetë:
  28
  Nuk eshte se ke shume opsione per shkak se nuk jane ndertuar per ate qellim.
  Eshte e mundshme nxjerrja/shkrimi i firmware nga EEPROM me ndonje IC Programmer. Problemi me i madh fillon pasi te nxjerresh firmware duke marr parasysh se Firmware eshte e shkruar ne Native Languages si C, C++. Rikonsktruktimi nga native machine code eshte pothuajse i pamundur dhe e ben tere procesin e pavlefshem (perveq nese ke shume vullnet dhe kohe).
   
  p3n7357 pëlqen postimin.
 3. p3n7357

  p3n7357 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  426
  Pëlqimet:
  107
  Pikë nga trofetë:
  53
  Faleminderit ishte me shume per kureshtje pasi nuk ka nje aq shume kohe per tu marre me te
   

Shpërndaje faqen

Loading...