1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Duhet t3 jesh anonim nese ke nje movie streaming?

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga miraxh, 30 Mars 2021.

Tags:
 1. miraxh

  miraxh Anëtar i Njohur

  Postimet:
  717
  Pëlqimet:
  155
  Pikë nga trofetë:
  73
  Pershendetje!

  Doja te dija, a duhet te jesh anonim nese blen hosting & domain & vps per te krijuar nje movie streaming?

  pash ne nje forum te huaj qe duhet te jesh full anonim per te krijuar nje movie streaming edhe i listoi tw gjitha keto per te qene i sigurte:

  1.DMCA ignored Dedicated Server and VPS (for streaming and website) (Lyrahosting or SVservers)
  2.RDP/VPS for Movie Uploading and Downloading process. (Lyrahosting)
  3.High-level Secured Domain (Njalla)
  4.Cloudflare for DDos, and IP hiding(reverse proxy)
  5.Ad Networks (in future... so it's not a problem)
  6.Paid VPN (Express VPN)
  7.Payment and all transactions via fake names and fake addresses and using BTC. (Localbitcoins.com P2P Escrow)
  8. Finally, withdraw the BTC payment to my local own Bank/Paypal
  .


  Si mendoni?
   
 2. miraxh

  miraxh Anëtar i Njohur

  Postimet:
  717
  Pëlqimet:
  155
  Pikë nga trofetë:
  73
  Thjesht dua nje pergjigje pak a shume te shkurter, ose ata qe kane faqet e tyre te filmave te me thone dicka ne lidhje me kete, a e kane blere vps & hosting & domain me vpn ?
   
 3. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  3,012
  Pëlqimet:
  1,067
  Pikë nga trofetë:
  343
  Me shume mendoj se pyetja qe bene eshte shume "femijnore". Pse e them kete?! Sa here e kemi referuar ketu ne forum dhe gjithandej diskutohet se trasmetimi i videove me te drejte autori eshte e jashtëligjshme. Jo vetem ata qe i hostojne por edhe ato faqe qe shperndajne lidhje (linke) te tilla rrezikojne te ndiqen penalisht.
   
  miraxh pëlqen postimin.
 4. miraxh

  miraxh Anëtar i Njohur

  Postimet:
  717
  Pëlqimet:
  155
  Pikë nga trofetë:
  73
  Faleminderit per pergjigjen.

  Une e di qe cdo gje eshte e jashteligjshme ne lidhje me filmat dhe serialet sepse prekin te drejtat e autorit.
  Problemi nuk qendron qe te kapem nga DMCA dhe hostingu shkon down,
  por problemi qendron, a rrezikon me burg nese merresh me kete lloj gjeje, sepse mendoj qe filma24 ose disa movie streaming te tjera ne shqiperi nuk jane 100% te sigurta dhe akoma mendoj se si ata nuk jane bere pre e gjobave apo denimeve me burg...

  Thjesht doja nje pergjigje per ta ditur qe a duhet te vazhdoj me nje faqe me filma apo rrezikoj rende.
   
 5. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  3,012
  Pëlqimet:
  1,067
  Pikë nga trofetë:
  343
  ketu eshte diskutuar nje gje e tille. disa gjera varen se ku je dhe shume varen nga aftesite e tua per tu mbrojtur (jo te jesh sa me shume anonim, por te jesh 100% anonim) problemi qendron se tashme edhe siguria kirbernetike ka perparuar dhe marveshjet me shtetet jane bere me te forta dhe me te shpejta.
  Tani filma24 ndonse eshte shume e njohur ajo ka vetem vizitore shqipfolsa qe besoj nuk i kalon me shume se 5 milion nga te cilet as gjysma e ketyre nuk futen tek ajo faqe. prandaj ata mbarojne pune vetem me nje DMCA dhe bllokim domaini e shumta fare. kurse ti me sa kam kuptuar une do filma anime ne gjuhen angleze qe do te ekspozoje shume dhe do behesh shenjester jo e "amatorve" shqiptare por e esperteve te huaj.
  Ps. e them amator per shqipet jo se nuk kane njohuri, besoje se ka persona shume te afte, por per menyren si funksjonojne gjerat ne shqiperi.
   
 6. miraxh

  miraxh Anëtar i Njohur

  Postimet:
  717
  Pëlqimet:
  155
  Pikë nga trofetë:
  73
  E kuptoj, madje kjo varet edhe nga masiviteti i shikimeve ne faqe.
  Epo shyqyr, te pakten kjo me shtyn te vazhdoj perpara...
   
 7. D3LL4

  D3LL4 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  381
  Pëlqimet:
  94
  Pikë nga trofetë:
  38
  per ksi lloj gjona, gjithmon duhet me perdor crypto , jo me shku me paypal me ble domain, hosting se fakt qe ta mbyllin po edhe mujn met njek penalisht. kshtuqe munesh me crpyto llogarin e qel hasan hyseni i fut palidhje emer mbiemer qeni :v
   
  miraxh pëlqen postimin.
 8. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,217
  Pëlqimet:
  914
  Pikë nga trofetë:
  193
  @miraxh

  Pot them vetem nje gje , nese ata dojn qe ti te jesh mrena , do te jesh 100%.
  Kto gjerat qe po i lexon neper forume te ndryshme jan genjeshtra , vetem dikush me njohuri te ksaj pune i di kto gjana dhe nuk ti jep pergjegjiet.


  1.DMCA ignored Dedicated Server and VPS (Me urdher gjykate rrezohet hosti)
  2.RDP/VPS for Movie Uploading and Downloading process. (Merr server ku te duash ti , je i pergjueshem prap)
  3.High-level Secured Domain (Njalla) , Eshte genjeshter sepse Njal.la nuk ofron domaine qe po i quani te sigurta , jan offshore por me urdher gjykate prap gjithqka bjen posht dhe askush nuk e rrezikon veten. Njekohesisht askush nuk ju do juve me shum se veteveten pra logjikoni.
  4.Cloudflare for DDos, and IP hiding(reverse proxy) (Per 5 sekonda sot behet bypass ip e cloudlfare)

  -------------------
  Nese diqka te shtyen perpara , je i lire te besh qka te duash por nese ske eksperience dhe pervoje te keshilloj te marresh zanat njehere,sepse do i biesh pishman me vone.

  Qdo t'mire
   
  ALBKOS Marketing, miraxh dhe Poshnjari pëlqejnë postimin.
 9. Alkeo

  Alkeo Anëtar i Njohur

  Postimet:
  933
  Pëlqimet:
  376
  Pikë nga trofetë:
  118
  Nje shembull ska lidhje me movies por esht dicka e ngjashme
  app per kanale Iptv kto te sportit kryesisht
  pagesat e adsenses (admobit) behen si gjithmon ne date 21
  nderkoh shiko ca me vjen email ne date 20
  https://prnt.sc/11cmp5h
  https://prnt.sc/11cmswz
  https://prnt.sc/11cmti7
  2.9k euro gone. mthuaj pak sa demotivuese te duket kjo :p
  e dija qe ishte ilegale po paguanj shum me kto appe reklamat se di pse :oops:
  gjithesesi si perfundim morali i historis mos u merr me gjera ilegale (nese nuk je ekspert tpaken)
   
  miraxh pëlqen postimin.
 10. tupac.al

  tupac.al Anëtar Aktiv

  Postimet:
  348
  Pëlqimet:
  368
  Pikë nga trofetë:
  98
  Ne te tilla gjera me i rrezikuar je kur behesh i madh. Edhe pse rreziku ekzisto ne cdo moment sepse po behet fjale per dicka te jashtligjshme.

  Cfare dua te them "kur behesh i madh"?
  1. Website - Kur fillon e merr trafik masiv (100k+ vizitor ditor)
  2. App - Kur ke krijuar nje emer dhe ke shum instalime (100k+)
  3. Biznes - Kur gjeneron shum lek
  etj ..

  Per cdogje llogaritet Dëmi qe shkakton me menyren sesi procedojne. Sa me i madh dëmi aq me rende eshte situata.
  DMCA eshte me teper nje sinjal qe faqa jote eshte e dukshme tek kompanite qe mbrojne te drejtat e autorit.
   
  miraxh, olsi26431 dhe ALBKOS Marketing pëlqejnë postimin.
 11. olsi26431

  olsi26431 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  189
  Pëlqimet:
  90
  Pikë nga trofetë:
  28
  Kam pothuajse dy vite qe i shoh filmat ketu https://fsharetv.co/, shkak ka qene qe ofrojne titrat per cdo film ne vecanti dhe prej fillimit mbaj mend shoh qe funksionon me adsense.
   

Shpërndaje faqen

Loading...