1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Diskutim Dua te nis programimin

Tema tek 'C# // C++ // VisualBasic' e hapur nga Selim Baruti, 26 Maj 2014.

 1. Selim Baruti

  Selim Baruti Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,375
  Pëlqimet:
  256
  Pikë nga trofetë:
  128
  Ky eshte budallalliku me i madh. Une po lexoj rreth gjuhes C dhe te gjitha gjuhet e tjera jane vazhdimi i kesaj gjuhe.
  Python eshte nje gjuhe shume e bukur dhe po fillon te fuqizohet.
   
 2. len2rit

  len2rit Anëtar

  Postimet:
  13
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  3
  JavaScript and Java are popular web programming languages that are often a point of confusion. Most think that JavaScript is the same as Java or it is a version of Java programming. However, despite their names, JavaScript and Java are different programming languages. So, let us clear up Java and JavaScript difference.
   
 3. Fannol Gashi

  Fannol Gashi SysAdmin Staff Member Administrator

  Postimet:
  3,223
  Pëlqimet:
  1,374
  Pikë nga trofetë:
  343
  Me sa lexova, shume jane duke jep mendime lloj lloj qe fillimisht ata nuk mirren me programim po veq me jep mendime te kota jo ajo bon, jo kjo bon. Jo ajo me e mire jo kjo. E pash nje koment qe tha meso c ose c++ sepse me to krijon gjuhe programuese tjera, kjo me te vertet eshte per me qesh. Ose komente tjera jo kjo ma e mire se ajo thjesht pa kurfar baze.

  Gjuhe peogramuse, cilen do qe ta mesosh vetem mesoje si duhet dhe nuk te duhet asgje me shume. Por nje e di ata qe e kane me te vertet te mirren me programim do e zgjedhin vete gjuhen qe deshirojne sepse nese don te mirresh me programim do hulumtosh vet tregun, sepse jo cdo pergjigje qe e merr eshte e sakt. Dhe pergjigjet qe ipen duhen te jene me fakte se pse njera eshte mbi tjetren per nga rendesia, dhe jo pergjigje veq po thom qe osht qashtu edhe hajt ;)
   
 4. Selim Baruti

  Selim Baruti Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,375
  Pëlqimet:
  256
  Pikë nga trofetë:
  128
  Une po mesoj gjuhen programuese C. Pash disa tutoriale ne gjuhen PHP edhe ishin afersisht te njejta.
   
 5. Papillon

  Papillon Anëtar

  Postimet:
  17
  Pëlqimet:
  10
  Pikë nga trofetë:
  3
  Mesoje cilen t'kishe qejf, por mesoje MIRE. E pastaj nuk ki me pase nevoje per keto komente ketu, por do't jesh i zoti vete ta dishe se cka eshte hapi i ardhshem.

  “Good, better, best. Never let it rest. Until your good is better and your better is best.”

  Tim Duncan
   

Shpërndaje faqen

Loading...