1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Dua te mbyll Llogarin

Tema tek 'Biseda të Lira' e hapur nga notime4u, 30 Mars 2020.

Statusi i temës:
Temë e mbyllur. Nuk mund të postoni.
 1. notime4u

  notime4u Anëtar Fillestar

  Postimet:
  79
  Pëlqimet:
  25
  Pikë nga trofetë:
  18
  Jeni duke qel tema palidhje qe as sjem ka folim per ato, llogaria duet te fshiet per shkak te disa informacioneve qe kam postuar.
   
 2. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,325
  Pëlqimet:
  784
  Pikë nga trofetë:
  343
  Po ti bere namin ketu https://forum.itshqip.com/threads/pse-nuk-mund-te-postoj-tek-shitje-blerje-pytje-per-adm.60199/ tani u kujtove ti per info? Nuk eshte puna qe ne debat e sipër dhe nje info te pamenduar dhe deshiron te fshihet. Ke bere shpallje per shitje ketu, dhe nese gjerat nuk shkojne mire database e merre prokuroria. Kjo te behet nje mesim per te gjithe.
   
 3. notime4u

  notime4u Anëtar Fillestar

  Postimet:
  79
  Pëlqimet:
  25
  Pikë nga trofetë:
  18
  Jo faqja osht shit, edhe prandaj po du me fshi, shum stupid shit kjo qe bone tash, ti ktu zgjedh probleme apo deshiron mu zan me njerzit.
   
 4. notime4u

  notime4u Anëtar Fillestar

  Postimet:
  79
  Pëlqimet:
  25
  Pikë nga trofetë:
  18
  WTF pergjigja ma injorante dhe me e pa menduara qe osht than ne forum osht kjo e jotja @Poshnjari a ki tru ti mor qa po fut prokuria edhe ksi sende koti ska tboje ashtu
   
 5. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,325
  Pëlqimet:
  784
  Pikë nga trofetë:
  343
  Kliko ketu per ta fshire llogarine.
   
 6. notime4u

  notime4u Anëtar Fillestar

  Postimet:
  79
  Pëlqimet:
  25
  Pikë nga trofetë:
  18
  Nuk bon
   
 7. Universal

  Universal Anëtar Aktiv

  Postimet:
  328
  Pëlqimet:
  112
  Pikë nga trofetë:
  53
  Se kuptoj pse duhet te komentoj nje moderator qe ska autorizim per kerkese te anetarit..
   
 8. F.Ndrecaj

  F.Ndrecaj Anëtar Aktiv

  Postimet:
  271
  Pëlqimet:
  116
  Pikë nga trofetë:
  68
  Poshnjari dhe RexhepS pëlqejnë postimin.
 9. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar i Njohur

  Postimet:
  990
  Pëlqimet:
  690
  Pikë nga trofetë:
  173
  Pajtohem edhe un se nese antari kerkon me ja fshi llogarine , duhet ta besh ate sepse ja lejon edhe ligji per me shum GDPR e mbron nga kjo gje.

  Qdo te mire
   
 10. bmwplako

  bmwplako Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,727
  Pëlqimet:
  687
  Pikë nga trofetë:
  243
  Ktu gjithkush vjen me deshire , edhe forume zakonisht perdoren nofka se ka antar qe u kon para 10 viteve n forum por tash kur i shikon postimet e tija i vjen per te qeshur prandaj jon me nofka zakonisht e jo me emer e mbiemer , ti shikova temat krejt qka i kishe pas do fcb insta me shit kurgjo tragjike.
  Mos ke bo ndonje veper tjeter me kete username e tash pot fryn fuzz fuzzz .
   
 11. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,481
  Pëlqimet:
  2,073
  Pikë nga trofetë:
  448
  Pershendetje!

  Nese mendon qe ke shkelur ndonje rregull ne forum, dhe ndonje postim duhet fshire thjeshte raportoje, atehere do te merren masat, dhe do te largohet ai postim.

  Nese deshiron me fshi llogarin vetem per qef kjo nuk eshte e lejuar, sepse e kam theksuar shum here, ne momentin qe poston dikush ketu, ai postim ose permbajtje eshte prone e ITSHQIP.

  Kerkesa te tilla per te fshire llogarite ne forum kemi nga 2-3 ne jave, por nuk jan marr parasysh.

  Ka raste qe anetar me 1mij e ca postime kan kerkuar te fshihet llogaria tyre, vetem se nje mengjes eshte zgjuar ne krah te majte dhe gjithcka ka shikuar me negativitet rreth e rrotull.

  Ka prej tyre, qe ju eshte hackuar llogaria, dhe personi qe ja ka marr llogarin ka derguar PM me ja fshi llogarin personit, vetem per te bere dem.

  Si fund askend me zor nuk e kemi kercenuar te futet, te regjistrohet dhe te merr pjese ne diskutime, secili ketu eshte i lire te largohet nese vlerson qe nuk ka cfar te ofron ketu, perfshi edhe veten time. Nese e shoh qe skam arsye me qendru, dhe vlersoj qe nuk mund te jap asgje, e leshoj vendin, dhe iki, por forumi qendron akoma me gjith permbajtjen time ketu.

  Besoj qe jam i qarte.
   
  Universal, Poshnjari, RexhepS dhe 1 anëtarë tjetër pëlqejnë postimin.
 12. olsi26431

  olsi26431 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  151
  Pëlqimet:
  61
  Pikë nga trofetë:
  28
  Nuk e di si e ka hallin anëtari në fjalë, por që nqs ai kërkon ti fshihet llogaria ose përmbajtja në një web, forum, rrjet social etj, dhe është ai personi real që e ka hapur, apo zotëron pjesën e kontentit që kërkon të fshihet, detyrimisht me rregullat e reja GDPR duhet ti fshihen. Nuk ka arsye pse duhet të zgjatet me komente dhe kundërkomente.
   
 13. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,481
  Pëlqimet:
  2,073
  Pikë nga trofetë:
  448
  Do te isha dakord me kete SPAMIN qe keni bere per GDPR vetem atehere kur ne forum do te kishim informata personale per personin ne fjale, sic jane emri, mbiemri, adresa, interesat, fotot personale etj...

  Asgje nga keto me larte nuk ruajm, as nuk i kemi ne dispozicion, nuk e di cfar rregulli po thyejm ketu, kurr edhe IP-adresat e anetareve i kemi te konvertuara ne ip te cloudflare shkaku privatesis.

  E pastaj secili qe regjistrohet ne kete forum duhet ta dije qe ky forum nuk eshte per gjera ILEGALE, rregullat i keni, mund ti lexoni para se te futeni ketu te shkruani, keto rregulla baze nuk jan prekur tashme 10vite, dhe asgje nuk ka ndryshuar prej atehere.
   
  Universal, RexhepS, Fannol Gashi dhe 3 anëtarë tjerë pëlqejnë postimin.
 14. notime4u

  notime4u Anëtar Fillestar

  Postimet:
  79
  Pëlqimet:
  25
  Pikë nga trofetë:
  18
  Edhe kjo ke per logout
  Jo nuk ka te besj apaskt per ate, ajo ska gje keq, asgje sesht wtf.

  Faleminderit, se paku nje njeri qe e kupton kete gjen, e tmershve vlla qe nuk mund te ta ofrojn kete gje?

  O majmun, deshira jem osht me dal prej formuit edhe mi fshi postet, nuk duhet me pas asnyfar arsye.

  Shum e sakt, ke folur me kuptim.

  Pergjigja qe ke dhen osht shum childish, sidomos qe je nje administrator ne forum, nuk ka nevoj te ket informata personale per tu fshir nje akount nga database, lexo regulloren e GDPR dhe shkruan "nese shfryztezuesi don ti fshij datat e tij, pa mar parasysh a jan me emer reale ose qka, per sa i perkat datave, un dua ti fshij postet edhe jo emrin ose keto gjera.

  Mua me vjen pak palidhje kjo puna, po u bo shum e madhe, edhe gjithqka qe jepet sipas adminave dhe moderatoreve eshte a pa kuptimt qe nuk mundet te fshihet nje akkount sepse nuk ka informacione personale.

  Poashtu @boom3rang, staffi juaj i ashtuquajturi @Poshnjari beri diqka super te gabuar duke me dhen nje link qe te behem logout dhe qe ai ta nderon paswordin dhe qe mos te mund te kyqem ne forum, edhe ketu bo behen korupcione, kur personi qe deshiron ti fshij datat nga nje forum, ati i behet padrejtesi dhe antaret fillojn ta nxjerin jasht forumitit duke i ber ndrime te pasfordeve pa te drejten time. Turp per @Poshnjari si nje moderator qe eshte, edhe per pergjigjet qe ka dhen duke mos pasur aksese te fshij akountin.

  Poashtu, kur futesh ne forum aksund nuk shkruan qe nuk mundesh to mos mbyllesh akountint, por e kunderta aty shkruan se ti ke te drejtat e privatesis. @boom3rang
   
  Last edited by a moderator: 1 Prill 2020
 15. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,325
  Pëlqimet:
  784
  Pikë nga trofetë:
  343
  Mos bëj akuza të rreme. Nuk të ka ndryshuar askush passwordin. Dhe nuk ka arsye pse ta bëji stafi një gjë të tillë.
   
 16. Koraab

  Koraab Anëtar i Njohur

  Postimet:
  536
  Pëlqimet:
  173
  Pikë nga trofetë:
  73
  @notime4u tpaska hy tuta (friga) në palcë vllai
   
 17. notime4u

  notime4u Anëtar Fillestar

  Postimet:
  79
  Pëlqimet:
  25
  Pikë nga trofetë:
  18
 18. notime4u

  notime4u Anëtar Fillestar

  Postimet:
  79
  Pëlqimet:
  25
  Pikë nga trofetë:
  18
  Last edited by a moderator: 1 Prill 2020
 19. Koraab

  Koraab Anëtar i Njohur

  Postimet:
  536
  Pëlqimet:
  173
  Pikë nga trofetë:
  73
  O analfabet a po e sheh /logout/ http://prntscr.com/rq26h9 tani gjenerohet 1 token per logout


  jepi ban o staf qka po e lejoni me bo ket remuj ktu
   
  Poshnjari pëlqen postimin.
 20. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,726
  Pëlqimet:
  1,198
  Pikë nga trofetë:
  243
  @notime4u

  ke marre pergjigje nga Staff-i
  mendoj se me report postit per editim do mbarronte puna pa gjithe kete dialog
  mos ta vazhdojme me kete chit/chat
   
  Poshnjari pëlqen postimin.
Statusi i temës:
Temë e mbyllur. Nuk mund të postoni.

Shpërndaje faqen

Loading...