1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Problem i Zgjidhur Dua te bllokoj vizitoret nga Kosovo, ndonje ndihm

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga clusterphys, 8 Tetor 2017.

 1. clusterphys

  clusterphys Anëtar i Njohur

  Postimet:
  880
  Pëlqimet:
  275
  Pikë nga trofetë:
  93
  Pershendetje, pasi kam nje "cunak" qe me vjedh cdo artikull nga webi im dhe e poston ne webin e tij, mendova ta bllokoj, pasi e shikoj cdo post qe bej ai futet dhe i merr, e kam analizuar edhe eshte nga Kosova, ne fakt kerkova per ip range por nuk gjeta dot ne plugin, mund te me krijoje ndonjeri ne .htaccess ip deny pasi spo i gjej dot ip range si i ka ne kosove. Ju faleminderit
   
 2. Best Answer:
  Post #15 by boom3rang, 8 Tetor 2017
 3. -em-

  -em- Anëtar i Njohur

  Postimet:
  613
  Pëlqimet:
  216
  Pikë nga trofetë:
  73
  Nuk zgjidh gjë në atë mënyrë. Mjafton një proxy dhe mbaroi puna e bllokimit të ip.
  Instalo një plugin që bllokon copy
   
  ﴾.﴿, boom3rang dhe KALI-ALB pëlqejnë postimin.
 4. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,309
  Pëlqimet:
  783
  Pikë nga trofetë:
  343
  Ose bëj një report në hosting dhe i marrin ata masat.
   
 5. clusterphys

  clusterphys Anëtar i Njohur

  Postimet:
  880
  Pëlqimet:
  275
  Pikë nga trofetë:
  93
  E di ate por ai eshte aq injorant saqe mendon se sben webi im. Thjesht thash ta provoj
   
 6. KALI-ALB

  KALI-ALB Anëtar i Njohur

  Postimet:
  918
  Pëlqimet:
  211
  Pikë nga trofetë:
  73
  Po nese nje vizitor tjeter bga kosova qe deshiron me lexu postin e tend nuk mund te hy, dmth humb te gjithe vizitoret nga kosova
   
 7. clusterphys

  clusterphys Anëtar i Njohur

  Postimet:
  880
  Pëlqimet:
  275
  Pikë nga trofetë:
  93
  Po une kam organic trafik nga gjermania usa anglia, dhe sme duhen vizitoret nga Shqiperia apo Kosova. Pasi dihet qe kan cpc shume te vogel dhe gjuhen qe postoj e kam ne anglisht. Une kam ven re qe per kuriozitet ja kam dhen webin tim atij dhe ai cdo tekst ma kopjon. Duke ven ne rrezik ads time. Prandaj thash ta bllokoj kosoven si shtet dhe do mendoje qe e kam nxjerr off webin.
   
 8. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,481
  Pëlqimet:
  2,073
  Pikë nga trofetë:
  448
  Po ti i krijon vet artikujt apo cfar eshte puna? Dhe nese po, sa gazetar jeni te punsuar?

  Nese i krijon vet te gjitha artikujt ne web, atehere te kuptoj, por nese edhe ti i merr nga diku tjeter atehere mos e lodh mendjen, jo per ndonje gje, por te gjith ne nga diku i marrim artikujt dhe i postojm ne web.
   
  ami81 pëlqen postimin.
 9. clusterphys

  clusterphys Anëtar i Njohur

  Postimet:
  880
  Pëlqimet:
  275
  Pikë nga trofetë:
  93
  Webi ska te beje me pune gazetarie apo materiale per health apo ku di une. Ato cfare vizitoret vijne tek webi im dhe cfare une postoj i gjej vete. Menyre ime se si. Por me ben pershtypje se ia dhash per kuriozitet faqen tani ai ka hap faqe me te njejten tematike duke me prit mua kur un postoj. I bie rrofte mundi. Thjesht doja ta bllokoja e di qe do gjeje metoden ama un thash ta provoj.
   
 10. immortal.boy

  immortal.boy Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,732
  Pëlqimet:
  305
  Pikë nga trofetë:
  213
  Ndrysho domeinin. Ske cfare i ben dhe ate domein qe ai te kopjon leje ashtu bosh.
   
 11. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,309
  Pëlqimet:
  783
  Pikë nga trofetë:
  343
  Pse e zgjatë shumë? Ta thash një report në kompaninë e hostingut, një report në google webmaster dhe as ai vetë nuk ka për ta hapur më faqen e tij. E aq më tepër që paske artikuj anglisht.
   
 12. clusterphys

  clusterphys Anëtar i Njohur

  Postimet:
  880
  Pëlqimet:
  275
  Pikë nga trofetë:
  93
  Te ndryshoj domain me iken trafiku vella.
  @Poshnjari po e provoj. Shpresoj qe te funksionoje
   
  Poshnjari pëlqen postimin.
 13. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,309
  Pëlqimet:
  783
  Pikë nga trofetë:
  343
  Jo domain tënd. Por kompaninë e domain dhe të hostit të atij cilimiu
   
 14. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,705
  Pëlqimet:
  1,187
  Pikë nga trofetë:
  243
  dmth ti do që të bllokosh mundësinë e copjimit nga faqja jote?

  HARROJE, mund ta vështirësoshë por jo ta ngalosh 100%
   
 15. clusterphys

  clusterphys Anëtar i Njohur

  Postimet:
  880
  Pëlqimet:
  275
  Pikë nga trofetë:
  93
  E krijova vete .htaccessin, dhe e bllokova, e di qe ka menyra me proxy, proxyt njehere bejn njehere jo ai nuk eshte i zoti se po te ishte do e bente vete. Te shofim.
   
 16. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,481
  Pëlqimet:
  2,073
  Pikë nga trofetë:
  448
  Best Answer
  Nese po thua qe ja din ip adresen atehere merre ate ip adres, dhe te gjith ip range bllokoje me .htaccess per ate ip adres.

  Nese shembull tipi e ka ip adresen 85.11.22.33, ti bllokoje 85.11.22.*, si behet kjo eshte shum e thjeshte.

  Ne htaccess vendos dicka keshtu:

  Code:
  Order Allow,Deny
  Deny from 85.11.22.0/24
  Allow from all
   
  lumz dhe clusterphys pëlqejnë postimin.
 17. clusterphys

  clusterphys Anëtar i Njohur

  Postimet:
  880
  Pëlqimet:
  275
  Pikë nga trofetë:
  93
  Flm :) ket kerkova
   
 18. -em-

  -em- Anëtar i Njohur

  Postimet:
  613
  Pëlqimet:
  216
  Pikë nga trofetë:
  73
  Jam kurioz të di nëse në këtë mënyrë do kesh sukses.
   
 19. clusterphys

  clusterphys Anëtar i Njohur

  Postimet:
  880
  Pëlqimet:
  275
  Pikë nga trofetë:
  93
  po te them qe sukses sdo kem, ama dje e verifikova qe faqja e tij nuk u be update. E di qe do gjeje menyren por aq tru ka ai, se perderisa e ben faqen njelloj, themen njelloj, pages njelloj, i bie qe i ka hyr kot kesaj fushe
   
 20. immortal.boy

  immortal.boy Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,732
  Pëlqimet:
  305
  Pikë nga trofetë:
  213
  Mos u shqeteso persa i perket kesaj fushe sepse google ka vendosur te bej ban dhe faqet me permbatje copy. Mua para 3-4 muajsh me eshte bllokuar per permbatje te ngjashme me faqe tjeter.Pervec .htaccess ke dhe google qe te mbron.
   
 21. -em-

  -em- Anëtar i Njohur

  Postimet:
  613
  Pëlqimet:
  216
  Pikë nga trofetë:
  73
  Thjesht blloko click djathtas.
   

Shpërndaje faqen

Loading...