1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Drejtimi Siguri Kibernetike

Tema tek 'Institucionet Arsimore' e hapur nga Rinoriem, 11 Janar 2020.

 1. Rinoriem

  Rinoriem Anëtar

  Postimet:
  30
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  8
  Pershendetje njerz per mu kan tamam i pergatitur per te punuar ne fushen e siguris kibernetike qfare trajnime duhet ndjekur qe te pergatitem sa me mire si dhe a ja vlen te studijoj ne kete fushe a ka mundesi punesimi ne Kosove?
   
 2. Fannol Gashi

  Fannol Gashi SysAdmin Staff Member Administrator

  Postimet:
  3,255
  Pëlqimet:
  1,423
  Pikë nga trofetë:
  343
  Pershendetje,

  Pa keqkuptime, por duhet te fokusoheni ne nje drejtim nese deshironi te arrini sukses. Po e shoh qe po pyetni per fusha te ndryshme se cka duhet te mesoj qe te vazhdoj. Nuk eshte asgje e keqe te pyetni, por duhet te fokusoheni ne nje drejtim dhe ne ate te vazhdoni te mesoni...

  Sa i perket pyetjes: mundeni te punoni edhe ne Kosove ne kete fushe, por nuk ka shume zgjedhje qe te beni praktike teknike. Ka zgjedhje, por me shume me punu me letra (politika, procedura) se sa te mirreni me gjera teknike. Gjithsesi mundeni te gjeni edhe pune si teknik, por duhet te jeni shume i afte ne kete fushe. Ne vendet Europiane, mundeni te gjeni pune lehte por ju nevojitet gjuha. Trajnime, certifikime qe jane ne kete fushe: CEH, CISSP, CompTIA Security+, ...
  Rrogat varen nga pervoja, komoania, pozita,... por supozoj qe mund te shkojn ne 60.000€+/vit

  Suksese.
   
  exploit.al pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...