1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Drejtimet ne Fakultete

Tema tek 'Biseda të Lira' e hapur nga a.z, 9 Maj 2020.

 1. a.z

  a.z Anëtar

  Postimet:
  30
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  23
  Pershendetje krejtve.
  Deshta me ju pyt edhe me marr mendimin e juv sa i perket drejtimeve te fakulteteve ne Prishtine, a ka drejtim te veqante per programim ne ndonje fakultet edhe a asht ma mir me shku ne privat apo publik nese publik pse? Edhe nese privat cili ma i mirë sa i perket drejtimeve per shkenca kompjuterike ose qe kane ngjashmeri me te?
   
 2. Jisan

  Jisan Anëtar Aktiv

  Postimet:
  115
  Pëlqimet:
  30
  Pikë nga trofetë:
  28
  ubt e kom ni shok per programim diqka osht java html e ksi i din perfect + thot qe i kan kushtet e mira aty me laptopa pc projekte etj
   
  a.z pëlqen postimin.
 3. Liridoni

  Liridoni Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,576
  Pëlqimet:
  156
  Pikë nga trofetë:
  93
  Pershendetje, un jom ne universitetin UBT, drejtimi Shkenca Kompjuterike dhe Inxhinieri. Nese don veq programim nuk ta kisha sygjeru pasiqe ki me msu edhe inxhinieri 2 vite pastaj ne vitin e 3-te ki me zgjedh nen-drejtim a po don programim, siguri kibernetike, rrjeta etj. Me t'tregu per programimin ne UBT, 90% fokusohesh veq ne gjuhen programuse Java, e tjerat i ki html edhe css po shum pak. Si universitet krejt kushtet i ki besoj qe ndahesh i knaqur po nese menon qe veq me programim ne universitet mundesh me arrit diqka osht teper gabim se duhesh me bo praktik te madhe vet personalisht edhe ushtrime nonstop se nuk munesh mi msu krejt ne universitet e ne kete rast ne UBT.
   
  a.z, ALLES BABAAA, Jisan dhe 1 anëtarë tjetër pëlqejnë postimin.
 4. a.z

  a.z Anëtar

  Postimet:
  30
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  23
  A ka shum matematik ne shkenca kompjuterike edhe a osht e zorshme ?
   
 5. lumz

  lumz Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,688
  Pëlqimet:
  59
  Pikë nga trofetë:
  93
  Sigurisht qe ka matematik , dhe nese sje hiq ne rrjedha te matematikes ski pse shkon ne Shkenca se pa matematik ski ku shkon ose mja bo vetes rrafsh , ne UBT i ki matematik 1 dhe 2 , osht provimi me shkrim mandej nese e kalon e ke me goj keshtu ka qen tash se di a eshte me. E zorshme nuk eshte nese je mesatarisht i pregaditur .
   
  @science pëlqen postimin.
 6. a.z

  a.z Anëtar

  Postimet:
  30
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  23
  Normal
  Normal qe ka matematikë ama qka deshta me tha asht qe cilat fusha te matematikes qka msohet kryesisht edhe kuptohet qe kurgjo nuk osht zor nese mson!.
   
 7. Liridoni

  Liridoni Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,576
  Pëlqimet:
  156
  Pikë nga trofetë:
  93
  Po, ka matematik kogja shum matematik 1,2 dhe tani struktur diskrete 1,2 dmth total jon 4 matematika. Jom teper i dopt ne matematik per shkak te mos interesimit qe e kom pas edhe nese je njejt tkisha sygjeru qe mos me prit veq prej UBT me msu matematik po me shku naj kurs edhe ski me pas probleme per matematik. Paske pyt "a osht e zorshme" sosht qe i kom kushtu rendsi shume amo jo nuk osht e veshtire, bile ka sene elementare qe i kena msu ne shkollen e mesme thujse 80%. Matematiken duhet gjithqysh me kalu per me marr diplome amo sosht diqka qe mos me dit smunesh me vazhdu shkenca kompjuterike, ki plot nen-drejtime nese ta don ty, programim, rrjeta apo siguri kibernetike e dizajn.
   
  @science dhe a.z pëlqejnë postimin.
 8. a.z

  a.z Anëtar

  Postimet:
  30
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  23
  Faleminderit shum Njeri.Suksese!
   

Shpërndaje faqen

Loading...