1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Downgrade per iphone 4s,nga 9.0 /8.1 ne 7.1.2

Tema tek 'iOS' e hapur nga mandgjini, 15 Tetor 2015.

 1. mandgjini

  mandgjini Anëtar

  Postimet:
  7
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  3
  Pershendjetje te gjitheve ... me duhet patjeter te bej downgrade iphones tim 4s me 8.1 ose 9.0 (pasi qe nga momenti kur i bera upgrade ios9.0 telefoni esht i ç'orjentuar .. ) kam provur itunes por nuk funksionon po ashtu edhe me pangun qe ofron opsionin restore dhe nuk funksionon ... ( ka ndonje njeri qe mund te me ndihmoje me kete ...?
   
 2. immortal.boy

  immortal.boy Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,732
  Pëlqimet:
  305
  Pikë nga trofetë:
  213
  momentalisht sistemi ios 9.0 nuk lejon dowgrade , prit se mund te dali ndonje menyre por provo te besh update se kan dal update te reja
   
 3. mandgjini

  mandgjini Anëtar

  Postimet:
  7
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  3
  per me lart nuk mund te bej dot pun vetem ios 7.1.2 ose nga 8.0 deri ne 8.1
   
 4. immortal.boy

  immortal.boy Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,732
  Pëlqimet:
  305
  Pikë nga trofetë:
  213
  Nuk te lejon ne menyre kategorike te besh downgrade ios 9 , bej update se ka dal 9.0.2 shiko mos te sjell permirsime.
   
  mandgjini pëlqen postimin.
 5. besfort_11k

  besfort_11k Anëtar

  Postimet:
  6
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  3
  Te njejtin problem ios 9.0.2 punon me ngadal ne iphone4s tash spo muj e kthej kurqysh , hajr ishalla
   
 6. beni20

  beni20 Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,616
  Pëlqimet:
  52
  Pikë nga trofetë:
  78
  Guida
  Nëse keni instaluar iOS 9.1 dhe keni vënë re se nuk ka aq shumë funksione të reja për të justifikuar humbjen e Jailbreak dhe dëshironi të ktheheni prapa, atëherë ndiqni guidën tonë. Kjo guidë do të jetë e vlefshme deri sa Apple të vendosë bllokimin e firmave të iOS 9.0.2, kështu që nxitoni.

  • Së pari duhet të ç'aktivizoni opsionin "Find my iPhone" tek Settings > iCloud;
  • Shkakoni iOS 9.0.2
  • Hapni iTunes dhe lidheni pajisjen tuaj me kompjuterin;
  • Nëse keni një kompjuter Mac shtypni butonin "Alt", ndërsa në Windows butonin "Shift" dhe njëkohësish shtypni butonin "Restore" në iTunes;
  • Tani zgjedhni file-in .ipsw të iOS 9.0.2. që keni shkarkuar në kompjuter;
  • Ndiqni hapat që shfaqen në iTunes dhe çdo gjë do të shkojë me sukses.

   Kjo proçedurë do të fshijë çdo gjë që keni në iPhone, kështu që ju këshillojmë të bëni një backup përpara, në mënyrë që të mos humbisni asgjë. Në fund, kur iPhone do të rindizet me iOS 9.0.2, mund të bëni Jailbreak me anë të Pangu
   
 7. besfort_11k

  besfort_11k Anëtar

  Postimet:
  6
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  3
  a din naj menyr qysh me kthy prej 9.0.2 ne version ma te vjeter se ios 9 psh ios 8 ose ndonje tjeter
   
 8. beni20

  beni20 Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,616
  Pëlqimet:
  52
  Pikë nga trofetë:
  78
  iOS 9 ka patur shumë sukses dhe pjesa më e madhe e lexuesve të blogut tonë kanë vendosur ta instalojnë atë. Për të gjithë të tjerët që nuk janë kanë mbetur të kënaqur dhe dëshirojnë të kthehen prapa në iOS 8, kemi vendosur të bëjmë një guidë: Si të bëjmë Downgrade nga iOS 9 tek iOS 8.4.1. Kjo proçedurë është e vlefshme vetëm për pak kohë, deri sa Apple të vendosë ta lejojë atë.
  këtu;
  • Hapni iTunes dhe lidheni pajisjen tuaj me kompjuterin;
  • Nëse keni një kompjuter Mac shtypni butonin "Option", ndërsa në Windows butonin "Shift" dhe njëkohësish shtypni butonin "Restore" në iTunes;
  • Tani zgjedhni file-in .ipsw të iOS 8.4.1. që keni shkarkuar në kompjuter;
  • Ndiqni hapat që shfaqen në iTunes dhe çdo gjë do të shkojë me sukses.
  Nëse jeni të interesuar të ktheheheni prapa në iOS 8, është mirë që të nxitoni, pasi së shpejti Apple do ta bllokojë atë. Natyrisht, nëse bëni downgrade, do të keni mundësinue të ktheheni përsëri në iOS 9 nëse dëshironi
   
 9. besfort_11k

  besfort_11k Anëtar

  Postimet:
  6
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  3
  Ka gati 1 muaj qe apple ka ndaluar downgrade po thash mos ka naj zgjidhje tjeter
   

Shpërndaje faqen

Loading...