1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Diskutim Domeinat me te mire shqiptare

Tema tek 'Ueb Hosting dhe Domaine' e hapur nga sjamketu, 5 Dhjetor 2016.

 1. sjamketu

  sjamketu Anëtar Fillestar

  Postimet:
  94
  Pëlqimet:
  9
  Pikë nga trofetë:
  18
  Cilet mendoni se jane 5 emrat me te mire, me me potencial per te fituar para ne Shqiperi?
  .al mqe Kosova akoma se ka .cctld e vet. Edhe sot por edhe per te ardhmen

  Mendime?
   
 2. Berat Ossi

  Berat Ossi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  234
  Pëlqimet:
  39
  Pikë nga trofetë:
  38
  shitblerje.al
  adresari.al
  regjistri.al
  automjete.al
  autotregu.al
  kupona.al

  :D
   
 3. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,205
  Pëlqimet:
  453
  Pikë nga trofetë:
  213
  filma.al
  islami.al
  porno.al
  sex.al
   
 4. sjamketu

  sjamketu Anëtar Fillestar

  Postimet:
  94
  Pëlqimet:
  9
  Pikë nga trofetë:
  18
  Berat i ke ti keto emra apo ?
  Shitblerje po...kupona po., Te tjeret s'me duken aq te mire (IMO :))
   
 5. immortal.boy

  immortal.boy Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,206
  Pëlqimet:
  132
  Pikë nga trofetë:
  193

  Paske pikasur goxha domeine BRAVO.
  sex.al pse nuk e ke zhvilluar ? apo po pret te rritet vlera e ta shesesh.
   
 6. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,205
  Pëlqimet:
  453
  Pikë nga trofetë:
  213
  @immortal.boy

  nuk zotëroj asnjë nga këto
  thjesht u përgjigja temes
   
  immortal.boy pëlqen postimin.
 7. Berat Ossi

  Berat Ossi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  234
  Pëlqimet:
  39
  Pikë nga trofetë:
  38
  po un i kam.

  shitblerje.al
  kupona.al
  coupons.al
  computers.al
  dentisti.al
  postime.al
  automjete.al
  autotregu.al
  adresari.al
  regjistri.al
  onair.al
  222.al
  yes.al
  pvc.al
   
 8. .#Pr!nCe

  .#Pr!nCe Anëtar Aktiv

  Postimet:
  191
  Pëlqimet:
  25
  Pikë nga trofetë:
  28
  kinemaja.al
   
 9. -em-

  -em- Anëtar Aktiv

  Postimet:
  477
  Pëlqimet:
  181
  Pikë nga trofetë:
  53
  Lajme.tv
   
 10. Kujtim05

  Kujtim05 Anëtar

  Postimet:
  40
  Pëlqimet:
  8
  Pikë nga trofetë:
  8
  peshkuiarte.al
   
 11. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,829
  Pëlqimet:
  332
  Pikë nga trofetë:
  113
  Recetashqip.net

  Chatishqip.com

  Filma.pw
   
 12. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,429
  Pëlqimet:
  541
  Pikë nga trofetë:
  358
  Tema thot cilet jane domainet me te mire dhe ju filloni tregoni domainet tuaja...

  filma.al
  lajme,al
  ...
   
  sjamketu pëlqen postimin.
 13. sjamketu

  sjamketu Anëtar Fillestar

  Postimet:
  94
  Pëlqimet:
  9
  Pikë nga trofetë:
  18
  Ne sa fusha mund te fitohet para mq s'ka as Adense? Ajo ihe ideja e "trego emrat me te mire"
   
 14. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,429
  Pëlqimet:
  541
  Pikë nga trofetë:
  358
  Nese ke shume vizita regjistrohesh si biznes dhe vendos bannera. (Nese eshte web legal).
  Balkanweb ben diku 20k euro ne muaj permes bannerave.
   
 15. sjamketu

  sjamketu Anëtar Fillestar

  Postimet:
  94
  Pëlqimet:
  9
  Pikë nga trofetë:
  18
  DarKr0x, 20,000 euro s'jane asgje per ta, po te mos kishin interesa tjera, pra biznese qe subvencionojne pjesen mediatike te kompanise. Bjeri lapsit pak, me 20,000 sa veta mund te paguhen (shto taksat, kontributetet e pensioneve, zyrat etj) ? Nje site si BalkanWeb nuk ja del me 20,000 euro ne muaj.
   
 16. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,429
  Pëlqimet:
  541
  Pikë nga trofetë:
  358
  Problemi tyre nese nuk i del.Une thjesht te dhash shembullin qe me nje audience te tille kaq eshte potenciali.
  Nese ti ke nje site qe e mban vet dhe arrin trafikun e tyre atehere fitimi eshte gjigand.
  Sa per info kane diku 100k vizita ditore.
   
 17. sjamketu

  sjamketu Anëtar Fillestar

  Postimet:
  94
  Pëlqimet:
  9
  Pikë nga trofetë:
  18
  E kuptoj c'ka thua ti, po per ate pune nuk duhet ndonje emer aq i mire. Me for a pata idene per emra qe ne Anglisht quhen "category killer" ose me te miret ne kategori. P.sh. shet kafe dhe ke emrin kafe.al, kushdo tjeter e ka pa me te veshtire. Me portale, e mund te jene mijera ne Shqipland me te njejtet lajme eshte veshtire te besh perpara.

  Produktet dhe sherbimet jane celesi
   
  Last edited: 8 Janar 2017
  DarKr0x pëlqen postimin.
 18. Berat Ossi

  Berat Ossi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  234
  Pëlqimet:
  39
  Pikë nga trofetë:
  38
  domeni me palidhje n tregun shqiptar !!!

  ket domen webfaqja e ka ngrit se sa per si domen e emer ska vler as 1%
   
 19. Kujtim05

  Kujtim05 Anëtar

  Postimet:
  40
  Pëlqimet:
  8
  Pikë nga trofetë:
  8
  po qka ka breh lidhje a osht palidhje a sosht a qysh a tek,un veq e postova edhe qaq,
   
 20. H!TM3N.

  H!TM3N. Anëtar Aktiv

  Postimet:
  440
  Pëlqimet:
  89
  Pikë nga trofetë:
  43
  lajme.al mendoj
   

Shpërndaje faqen

Loading...