1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Diskutim Domainet qe keni blere/rregjistruar se fundmi

Tema tek 'Ueb Hosting dhe Domaine' e hapur nga -em-, 26 Qershor 2016.

 1. Berat Ossi

  Berat Ossi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  373
  Pëlqimet:
  73
  Pikë nga trofetë:
  38
  n tregun shqiptar jo shoku, kam domene qe jan tmir deri n PREMIUM por drejt met kallxu skam interes niher me u marr pasi qe tregu jon per momentin esht mese i dobt kshtu qe let rrin per ntardhmen ;)

  kurse domenet internacional qe kam ka fitime, disa domene i shes edhe me webfaqe si webprojekt e disa vetem domain single.

  domenin e fundit me webfaqe e kam shit javen e kaluar 14.000 euro kshtu qe nuk esht keq ;)

  nese t intereson cilen faqe mund t tregoj n PM

  kalo mir.
   
  phoenix pëlqen postimin.
 2. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,376
  Pëlqimet:
  564
  Pikë nga trofetë:
  243
  Jam marr edhe un me heret kam shit domain poashtu edhe webfaqe po jo ne ket shum qe paske shit ti , po nese bon dergoma ta shoh ?
  Suksese
   
 3. Berat Ossi

  Berat Ossi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  373
  Pëlqimet:
  73
  Pikë nga trofetë:
  38
 4. Berat Ossi

  Berat Ossi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  373
  Pëlqimet:
  73
  Pikë nga trofetë:
  38
  shpallje.al ;)
   
 5. sjamketu

  sjamketu Anëtar Aktiv

  Postimet:
  139
  Pëlqimet:
  12
  Pikë nga trofetë:
  28
  naj tjeter? :)
   
 6. lojrafati

  lojrafati Anëtar Aktiv

  Postimet:
  122
  Pëlqimet:
  20
  Pikë nga trofetë:
  28
  Cuna nje pyetje meqe kam kohe qe dua te blej nje domain me prapashtesen .al
  Nqs e ndertoj ne gjuhen angleze faqen por qe ka .al mbrapa do te thote qe kerkimi ne google do kete prioritet vetem per njerezit qe kerkojne nga shqiperia apo faqja mund te shfaqet ne rezultatet e kerkimit edhe jashte shqiperise?

  Thanks in advance
   
 7. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,497
  Pëlqimet:
  430
  Pikë nga trofetë:
  163
  Prapashtesa nuk ka lidhje fare nese faqja eshte ne anglisht.
   
  lojrafati pëlqen postimin.
 8. lojrafati

  lojrafati Anëtar Aktiv

  Postimet:
  122
  Pëlqimet:
  20
  Pikë nga trofetë:
  28
  Dmth nuk ia vlen te kete ate prapashtese apo nuk ka problem, mund ta kete dhe prape do te marre rank nga Google?
   
 9. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar i Njohur

  Postimet:
  711
  Pëlqimet:
  430
  Pikë nga trofetë:
  143
 10. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,497
  Pëlqimet:
  430
  Pikë nga trofetë:
  163
  Nuk ka problem prapashtesa përveç atyre që janë në black listen e google. Por .al nuk është mos u shqetëso.
   

Shpërndaje faqen

Loading...