1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Diskutim Domainet qe keni blere/rregjistruar se fundmi

Tema tek 'Ueb Hosting dhe Domaine' e hapur nga -em-, 26 Qershor 2016.

 1. -em-

  -em- Anëtar i Njohur

  Postimet:
  613
  Pëlqimet:
  216
  Pikë nga trofetë:
  73
  Pershendetje,
  Ketu mund te postoni domainet qe keni rregjistruar apo blere se fundmi.

  Pershembull une dje mora konfirmimin per keto domaine:
  Cars
  Flowers
  Blogs
  Te tre me .al
   
  Donika Saka dhe Rafet Maxhuni pëlqejnë postimin.
 2. Berat Ossi

  Berat Ossi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  385
  Pëlqimet:
  75
  Pikë nga trofetë:
  38
  jan domene t'mir por sa ja vlen ne anglisht me .AL ??? kur dihet se n gjuhen shqipe tregu esht i vdekt e le me emra anglisht.

  se fundmi:

  vendbanime.al
  kupona.al
  coupons.al
   
  -em- pëlqen postimin.
 3. Dr0mas

  Dr0mas Anëtar i Njohur

  Postimet:
  570
  Pëlqimet:
  104
  Pikë nga trofetë:
  73
  cars.al ka qen i lir?
   
 4. -em-

  -em- Anëtar i Njohur

  Postimet:
  613
  Pëlqimet:
  216
  Pikë nga trofetë:
  73
  Për disa minuta vetëm besoj :)
  Ishte I zënë por pastaj skadoi, kështu arrita ta marr
   
 5. Dr0mas

  Dr0mas Anëtar i Njohur

  Postimet:
  570
  Pëlqimet:
  104
  Pikë nga trofetë:
  73
  Suksese, goxha mir :)
   
 6. Berat Ossi

  Berat Ossi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  385
  Pëlqimet:
  75
  Pikë nga trofetë:
  38
  sapo regjistrova

  pvc.al
   
 7. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,451
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Vetem @Berat Ossi dhe @-em- merren me kete biznes (shqiptare) :) Ju pergezoj djema.
   
  -em- dhe Berat Ossi pëlqejnë postimin.
 8. Berat Ossi

  Berat Ossi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  385
  Pëlqimet:
  75
  Pikë nga trofetë:
  38
  haha flm DarKr0x ;)
   
 9. -em-

  -em- Anëtar i Njohur

  Postimet:
  613
  Pëlqimet:
  216
  Pikë nga trofetë:
  73
  Ringtoning.com
  E mora kete per te bere website + app per krijimin e ringtones duke prere mp3 ;)
   
 10. -em-

  -em- Anëtar i Njohur

  Postimet:
  613
  Pëlqimet:
  216
  Pikë nga trofetë:
  73
  Kam vite qe merrem dhe ia vlen.
   
 11. -em-

  -em- Anëtar i Njohur

  Postimet:
  613
  Pëlqimet:
  216
  Pikë nga trofetë:
  73
  Ju lutem mos bëni spam.
   
  meteora pëlqen postimin.
 12. t0fx

  t0fx Anëtar

  Postimet:
  30
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  8
  Une sikur postova njehere ne kete teme, nuk e di ku fluturoi postimi ?

  Pra edhe njehere kam blere domain Forumishqiptar.net
   
 13. -em-

  -em- Anëtar i Njohur

  Postimet:
  613
  Pëlqimet:
  216
  Pikë nga trofetë:
  73
  Sepse mënyra e postimit ishte në formë spami. Kur e ke blere atë domain?
   
 14. t0fx

  t0fx Anëtar

  Postimet:
  30
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  8
  Perderisa tema eshte "Domainet qe keni rregjistruar apo blere se fundmi." normalisht me duhet te tregoje dhe emrin e domain.

  Nejse, po e anashkalojm.

  Domain kam 1 jave qe e kam mare nga nje miku im.
   
  -em- pëlqen postimin.
 15. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,451
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Ke te drejte po si e the ti dhe une dhe te tjeret e kuptuam sikur po reklamoje forum :)
   
 16. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,549
  Pëlqimet:
  636
  Pikë nga trofetë:
  243
  Nese e ke ble ket domain ateher kerko nga ai shitsi qe le ta shet edhe forumin qe e paska.
   
 17. Dr0mas

  Dr0mas Anëtar i Njohur

  Postimet:
  570
  Pëlqimet:
  104
  Pikë nga trofetë:
  73
  I ketij eshte forumi, rruga qe ndjekin eshte te zgjedhin domain name te nje forumi tjeter qe ka skaduar per te mare vizitoret qe kane ngelur duke qene se forumet jane me vizitor qe kthehen ose duke mare prapashtesa alternative, nese .com eshte i zene ky mer .net etj...

  Dhe normalisht qe si spam do e nxjeri, kete pune ben dhe neper chate apo forume te tjera.

  P.s: nese e kuptoj mir un temen eshte per domain "premium" me vlere apo me "projekt" ne te kundert do nxirnim cdo domain qe regjistrojme qofte dhe kot per test
   
 18. t0fx

  t0fx Anëtar

  Postimet:
  30
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  8
  Nuk e di nga i nxore keto konkluzione, eshte e vertet qe forumi eshte i imi , dhe domain qe kam blere nuk ka qen i skaduar, ka nje kosto goxha te shtrenjt dhe me ka kushtuar. Te gjesht te tilla domaine ne shqiperi eshte shume zorr sepse jane regjistruar ne epoken e art te internetit (vitet 99, 2000)

  Ti dukesh qe je i ri ne kete fush dhe flet ne ajer, forumi dhe domain nuk ka nevoje per spam sepse jane webe me histori dhe kan vizitor mjaftushem.

  Gjithsesi po e mbyll ketu qe ti lem hapsire dhe te tjerve te shprehen rreth domainve qe kane blere se fundmi.

  t0fx
   
 19. Dr0mas

  Dr0mas Anëtar i Njohur

  Postimet:
  570
  Pëlqimet:
  104
  Pikë nga trofetë:
  73
  Un i nxjer nga forume si virtuali dhe shqiptari qe na vjen dhe ne pm me reklama, flas dhe si nga forumi jot.

  I ri jam i ri :)

  Njs mos ta personalizojme temen pasi eshte me vlere
   
 20. -em-

  -em- Anëtar i Njohur

  Postimet:
  613
  Pëlqimet:
  216
  Pikë nga trofetë:
  73
  Pershendetje,
  Nuk e di sa ka kushtuar ai forum, por kur ne .com egziston nje site stabil, blreja e .net nuk eshte zgjedhja me e mire. Shume trafik nga forumi qe ke shkon ne .com. Sdq, sukese.


  Une dje rregjistrova SLDNIC.com - SLD = Second Level Domain; NIC = Registry.
  Te them te drejten u habita qe ishte i lire.
  E mora kete domain per nje projekt qe kam patur prej shume kohesh ne mendje. Ofrimit te rregjistrimit te domaineve SLD (.webs.al; .mobi.al, .blogs.al etj)
  Site do jete se shpejti online
   
  enneaa dhe t0fx pëlqejnë postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...