1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Domain leasing?

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga phoenix, 5 Qershor 2020.

 1. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,549
  Pëlqimet:
  636
  Pikë nga trofetë:
  243
  Pershendetje

  E kam ket domain lyrics.fm, kam shum oferta per me shit dhe oferta me e madhe per ket domain eshte 1000$ po hala nuk e kam shit pasi e shoh si potencial tmadh per me kriju vet diqka me to, po shkaku se nuk po kam kohen e mjaftushme me u marr me to ateher nuk e kom nis projektin kshtu qe e kam lon ne treg per oferta me marr.
  Po kohen e fundit kom marr edhe oferta per leasingdmth me jap me qira ket domain e un asnjeher skam jap domain me qira , e dashta me dit a ka dikush qe ka jap domain me leasing(Qira) ?
  Qysh jan kan procedurat ?
  Keni bo kontrat nga mnyra ligjore ?
  Keni bo kontraten permes naj webfaqes?
  Nese keni bo naj kontrat ateher qa ka permbajt ajo kontrat, rregullat se qysh duhet me shfrytzu aj person at domain?
   
 2. olsi26431

  olsi26431 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  137
  Pëlqimet:
  52
  Pikë nga trofetë:
  28
  Domaini është goxha i mirë, nuk të sugjeroj ta shesësh por ta mbash. Përsa i përket dhënies me qera, mendoj se nëse nuk do ta punosh vetë,atëherë jepe kundrejt një shume mujore që ty të duket e kënaqshme. Nga ana e kontratave nuk di të them se nuk më ka rastis të shoh një rast të tillë, por gjithmonë mendoj se duhet një dokument ligjor "NOTERI" , paçka se mund të paguash një farë përqindje taksë, por kjo të mbron në çdo aspekt nga spekulimet apo mosmarrveshjet me palën tjetër.
   
  phoenix pëlqen postimin.
 3. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,549
  Pëlqimet:
  636
  Pikë nga trofetë:
  243
  Mora oferten per 5000$ me shit me leasing per 2 vite e 8 muaj nga 156$/muaji dhe si aksionar i projektit tij po nuk e shita per arsye se shuma e vogel per qdo muaj.
  [​IMG]
   
  boni, olsi26431 dhe DailyTeCh pëlqejnë postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...