1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Dogana per blerje online

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga bmwplako, 23 Prill 2015.

 1. bmwplako

  bmwplako Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,727
  Pëlqimet:
  687
  Pikë nga trofetë:
  243
  a dini mem tregu si eshte ky ligji i ri i doganes, psh: sa euro guxon me ble pa dogan n aliexpress psh.
  Nese blen 20€ a pagun dogan
  Nese blen 100€
  E kahtuu..
  Dmth limitet sa jon ..
  Flm
   
 2. Fannol Gashi

  Fannol Gashi SysAdmin Staff Member Administrator

  Postimet:
  3,255
  Pëlqimet:
  1,423
  Pikë nga trofetë:
  343
  Deri 22Euro nuk paguan. Mbi kete shume llogarite ~30%, nese cmimi eshte 100Euro at'her ki me pagu ~30Euro Dogan.

  Me nje fjale shumen qe e paguan nese eshte mbi 22euro shumezoje me 0.3 edhe te del shuma qe duhet me pagu :).
   
 3. bmwplako

  bmwplako Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,727
  Pëlqimet:
  687
  Pikë nga trofetë:
  243
  Faleminderit shume mirpo kete shumen qe duhett me pagu nese blen ne vler me shume se 22 a duhet me shku te dogana ne kufi me e pagu ..
   
 4. Fannol Gashi

  Fannol Gashi SysAdmin Staff Member Administrator

  Postimet:
  3,255
  Pëlqimet:
  1,423
  Pikë nga trofetë:
  343
  Jo ne poste. Ne Prishtine nese nuk gaboj behet ne posten nr6 eshte tek extreme picca ose ish.Restoran Rugova, mbrama kishes nese e din ku eshte.

  Sent from my GT-I9192
   
 5. bmwplako

  bmwplako Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,727
  Pëlqimet:
  687
  Pikë nga trofetë:
  243
  po po faleminderit shumee proo .
   
 6. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,549
  Pëlqimet:
  636
  Pikë nga trofetë:
  243
  Aty e pagun doganen edhe aty e merr produktin apo ? A po mendon te extreme piza aty mbrapa qe osht edhe fitnes prishtina ? Edhe qysh muj me dit qe mka ardh produkti edhe osht doganu po mendoj kohen kur duhet me shku me pagu , a te thirrin ata a qysh ?
   
 7. bmwplako

  bmwplako Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,727
  Pëlqimet:
  687
  Pikë nga trofetë:
  243
  me duket se ata te postes te thirrin ne tel .
  po aty eshte posta . hyp shkallve o ne katin e 2t ..
   
  phoenix pëlqen postimin.
 8. extraordinario

  extraordinario Anëtar Aktiv

  Postimet:
  166
  Pëlqimet:
  24
  Pikë nga trofetë:
  28
  Ata te postes ta bin ni leter nese ki me pagu dogan edhe qysh than kta dy shkon me qat leter te posta nr6 ma nalt se extrem pizza osht e sheh shejen.
   
 9. UXA

  UXA Anëtar Aktiv

  Postimet:
  109
  Pëlqimet:
  8
  Pikë nga trofetë:
  18
  Pershendetje,

  Mu mka ndodh me shku ne fushe kosove (prej prishtines) ne post me marr produktin, me kane than qe duhet me shku n airoport me pagu doganen edhe tani mu u kthy prap n post (fushe kosove) me marr produktin. Maltretim :(

  Uxa
   
 10. Shpetimi

  Shpetimi Anëtar Fillestar

  Postimet:
  56
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  8
  une per qdo dit blej edhe deri ne 90 euro kom ble por hala skom pagu asnjeher dogan bile sot me erdh nje ekran i telefonit qe e kom ble 69 euro edhe ma pruni posta ne shpi pa kurfar dogane, po ju duhet ta shkruani GIFT ne koment para se ta bleni dhe pasta nuk shkruan qmimi hiq dhe skan qysh te qesin dogan.
   
  bmwplako dhe ArditS pëlqejnë postimin.
 11. UXA

  UXA Anëtar Aktiv

  Postimet:
  109
  Pëlqimet:
  8
  Pikë nga trofetë:
  18
  Ty edhe amazon, ebay etc po ti bojn gift a? :p

  Uxa
   
  phoenix pëlqen postimin.
 12. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,549
  Pëlqimet:
  636
  Pikë nga trofetë:
  243
  1 kerr du me ble n ebay edhe me jav shkru GIFT ishalla spo ma doganojn pra :D
   
 13. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,223
  Pëlqimet:
  741
  Pikë nga trofetë:
  343
 14. Nic00B

  Nic00B Anëtar Aktiv

  Postimet:
  116
  Pëlqimet:
  45
  Pikë nga trofetë:
  43
  Ne Shqiperi deri ne 22 euro esht falas, mbas 22 euro duhet te paguash 21% te cmimit + 500 Lek ( te reja)
   
 15. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,223
  Pëlqimet:
  741
  Pikë nga trofetë:
  343
  Lexoje mirë artikullin dhe shembullin
   
 16. Alkeo

  Alkeo Anëtar i Njohur

  Postimet:
  654
  Pëlqimet:
  231
  Pikë nga trofetë:
  73
  Po ne itali a esht i njejti ligj se po shof ne internet po spo gjej gje
   

Shpërndaje faqen

Loading...