1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

DNS - a mund te vjedhin te dhenat?

Tema tek 'Biseda të Lira' e hapur nga BIG EAGLE - 16, 20 Shtator 2017.

 1. BIG EAGLE - 16

  BIG EAGLE - 16 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  155
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  18
  Pershendetje. Nuk marr vesh shum nga Teknologjia.
  Por nje shok i jemi ka desht me ba unlock 1 iphone se eka pas te bllokum edhe ka kshyr video ne youtube qysh me ba. E njera prej atyne videove shkrunte se duhet tek wifia jon tek DNS mej dhen disa numra (njejt si ne at video ne youtube). Mirpo nje koment e lexova aty qe ai perdor nje metod per te vjedhur te dhenat etc. Pytja ime eshte nese ja kam dhene numrat ne DNS te wifis tem sikur qe shkrunte aty ne Youtube a ka mundsi ai me pas akses ne telefona ton?
   
 2. Fannol Gashi

  Fannol Gashi SysAdmin Staff Member Administrator

  Postimet:
  3,255
  Pëlqimet:
  1,423
  Pikë nga trofetë:
  343
  Duhet me jep informata me ne detaje, qe te marresh nje pergjigje te sakt.
   
 3. lumz

  lumz Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,688
  Pëlqimet:
  59
  Pikë nga trofetë:
  93
  Ti automatkisht futesh ne server te tyre , pasi ai server ta mundson me i shfrytzu disa aplikacione te caktume shembull safari , youtube ose diq tieter , ka me mijaa njerz qe e perdorin kete metod per me shfrytzu sado pak telefonin e bllokuar nga icloud
   
  VaaL pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...