1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Diskutim: Sa te lidhura jane monedhat nga Bitcoin

Tema tek 'Biseda të Lira' e hapur nga Lenci mobile, 7 Janar 2018.

 1. Lenci mobile

  Lenci mobile Anëtar Aktiv

  Postimet:
  212
  Pëlqimet:
  55
  Pikë nga trofetë:
  38
  Le te diskutojme duke krahasuar rendesine e kryptovalutave duke krahasuar Bitcoin me valulat e tjera.

  A eshte Bitcoin monedha kryesore qe ndikon ne vlerat e monedhave te tjera? Cfare mund te ndodh nese vlera e Bitcoin do te pjestohet me 4, a do te ndeshtohen dhe valutat e tjera, pra sa ndikim ka Bitcoin ne kursin e kembimit te valutave te tjera?

  Faleminderit,
  Suksese!
   
 2. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,252
  Pëlqimet:
  1,754
  Pikë nga trofetë:
  348
  Nese bitcoin deshton ndonjehere, krejt valutat tjera kan me deshtu.

  Momentalisht por besoj edhe ne te ardhmen btc eshte promotori dhe vegla kryesore per cryptovalutat.

  Nese BTC fillon ti ulet vlera shum sikur qe po thua ti, ti pjestohet me 4, do ta shohesh si do te fillojn te gjitha valutat tjera te shkojne poshte.

  Te gjitha valutat sot vlersohen me BTC, ata qe i vlersojn valutat tjera me dollar ose ndonje tjeter valute nuk kuptojne shume ne kete treg.

  Kete nuk e them un, e thone shum ekspert te ndryshem ne boten e kryptovalutave.

  Por do te kete edhe altcoins tjera qe do te korrin suksese te medha ne fusha dhe projekte te caktuara, prandaj eshte mire te zgjidhjet ne cfar valuta do te investoni nese e keni ne plan.
   
  Lenci mobile pëlqen postimin.
 3. omega_web

  omega_web Anëtar i Njohur

  Postimet:
  518
  Pëlqimet:
  179
  Pikë nga trofetë:
  73
  Per momentin jane shume te lidhura me btc,flasim per cemimin se nga ana teknologjike skane lidhje.Edhe pse bitcoin mund te deshtoj(qe eshte pak e mundshme) nje coin tjeter qe ka nje projekt ska pse.Ndoshta bitcoin ne te ardhmen do ta leshoj vendin e pare por kjo duhet te vi gradualisht per mos te krijuar probleme .Ne kete menyre mund ti jap fund varesis.Gjithsesi asnje se di cfar do te ndodh.Kjo qe po ndodh sidomos 2-3 muajt e fundit mendoj se seshte e mire per cryptos .Tregu eshte i fryre nga investues qe sdin cfare blejn dhe do vi nje dite qe do plasi.
   
 4. Lenci mobile

  Lenci mobile Anëtar Aktiv

  Postimet:
  212
  Pëlqimet:
  55
  Pikë nga trofetë:
  38
 5. Pjeter.B

  Pjeter.B Anëtar Aktiv

  Postimet:
  331
  Pëlqimet:
  248
  Pikë nga trofetë:
  53
 6. Lenci mobile

  Lenci mobile Anëtar Aktiv

  Postimet:
  212
  Pëlqimet:
  55
  Pikë nga trofetë:
  38
  Monedha Bitcoin e ka pas vleren mbi 1000$ ne fillimet e veta per arsye se ka kosto te madhe ne gjenerim, nuk mendoj se eshte mire te ndalohet mining ne Kine apo ne vende e tjera si Hong Kong, Japoni, Singapor etj.
   
 7. Pjeter.B

  Pjeter.B Anëtar Aktiv

  Postimet:
  331
  Pëlqimet:
  248
  Pikë nga trofetë:
  53
  O vlla ti spo kupton edhe pom doket spakse hiq as 1 lidhje me qa je ka fol(pa ofendime)

  mining(-) + trade(+) = Price+(Pra qmimi ka mi hyp ma shum)

  Pra sa ma pak monedha apo qkado qofte qe egzistojne , atehere qmimi ka mu rrit ma shum
  Shembull ari (Qmimi osht i madh pasi nkrahasim me mineralet/xehet ky osht ma i ralle) edhe qmimi rritet , pasi interesi me ble osht i madh edhe sasia osht e vogel
  Kurse p.sh qymyri ose diqka tjeter qe ka ma shum qmimi ka me kan shum ma i vogel

  Shpresoj qe mkuptove
   
  Last edited: 11 Janar 2018
 8. Lenci mobile

  Lenci mobile Anëtar Aktiv

  Postimet:
  212
  Pëlqimet:
  55
  Pikë nga trofetë:
  38
  Dakort, ashtu shpresojm, qe te rritet cmimi!
   

Shpërndaje faqen

Loading...